FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+2 | Final repriza 2
    Final de partidă pe Camp Nou. Barcelona s-a impus cu 3-0 și a trecut cel puțin pentru moment pe primul loc în La Liga
  • 90+1 | Ocazii
    Suarez este și el aproape să facă dubla, tot după un contraatac. Servit de Neymar în careu, uruguayanul a driblat scrut doi adversari și a șutat către vinclu, la colțul scurt, mingea a lovit bara și a ieșit în aut de poartă
  • 85 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOL NEYMAR! Brazilianul reușeste dubla după un contraatac al catalanilor. Atacantul Barcelonei a finalizat cu dreptul, din voleu, după o trecere spectaculoasă
  • 82 | Schimbări
    Încă o schimbare la Barcelona. Bartra intră în locul lui Pique
  • 81 | Faze meci
    Neymar îi pasează la marginea careului de 16 metri lui Sergi Robeto, dar mijlocașul trimite defectuos
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona. Sandro Ramirez intră în locul lui Munir
    Samuel intră în locul lui Castillejo
  • 70 | Gol din Penalty
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOL SUAREZ! Atacantul venit de la Liverpool transformă cu siguranță lovitura de la 11 metri
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Costa este avertizat pentru faultul făcut asupra lui Munir
  • 69 | Penalty-uri
    Munir este faultat în careu de Costa și centralul dictează lovitură de la 11 metri
  • 66 | Schimbări
    Pina intră în locul lui Bakambu
  • 64 | Cartonaşe Galbene

Galben pentru Pique după un fault la marginea careului de 16 metri a lui Bravo

• 63 | Ocazii
    Iniesta ratează șansa desprinderii pentru Barcelona. Mijlocașul a primit o minge pe culoar, dar Areola a ieșit foarte bine în întâmpinare și l-a blocat
  • 60 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! GOOOL NEYMAR! Busquets recuperează o minge la centrul terenului și trimite o pasă excelentă, pe culoar, pentru Neymar, iar atacantul brazilian îl învinge pe Areola cu un șut la colțul scurt
  • 54 | Ocazii
    Neymar a centrat din lovitură liberă în centrul careului de 16 metri al oaspeților de unde Suarez a reluat cu capul peste poarta lui Areola
  • 48 | Ocazii
    Centrare excelentă a lui Neymar, cu exteriorul, mingea este deviată de Munir și ajunge la Dani Alves, care din 5 metri nu este în stare să-l învingă pe portarul lui Villarreal
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Neymar este și el avertizat tot pentru proteste
    Galben pentru Suarez pentru proteste
    A început repriza secundă a partidei de pe Camp Nou
    Final de repriză pe Camp Nou. După 45 de minute de joc cele două formații sunt la egalitate, 0-0
  • 45 | OcaziiBarcelona
    Castillejo profită de o eroare a lui Jordi Alba, recuperează mingea în careul Barcelonei și șutează puternic către colțul lung, dar execuția sa este blocată de Bravo
  • 42 | Faze meci
    Iniesta centrează în mijlocul careului pentru Munir, dar acesta trece puțin pe sub minge
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Mario primește și el cartonașul galben după un fault la Neymar
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Iniesta este avertizat pentru proteste
  • 36 | Ocazii
    Primul atac periculos al oaspeților este finalizat de Soldado, cu un șut din afara careului, care trece puțin pe lângă bara din dreapta a porții lui Bravo
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Mathieu oprește un contraatac cu prețul unui fault și vede primul cartonaș galben al meciului
  • 26 | Ocazii
    Contraatac supranumeric al Barcelonei, mingea ajunge la Mathieu, care șutează slab, pe centrul porții, iar goalkeeperul oaspeților respinge
  • 24 | Ocazii
    Neymar ia o acțiune pe cont propriu, pătrunde în careu și trimite un șut centrare înșelător, dar Areola este atent și reține
  • 19 | Ocazii
    Luis Suarez a fost angajat în careul lui Villarreal, atacantul sud american a centrat, mingea a fost respinsă de fundașii oaspeților și a ajuns la Dani Alves. Apărătorul Barcelonei a șutat din prima, de la 20 de metri, dar mingea a fost deviată în corner
  • 17 | Faze meci
    Villarreal a echilibrat jocul la centrul terenului, iar ocaziile importante de gol nu au apărut încă pe Camp Nou
  • 8 | Faze meci
    Suarez a primit o pasă de la Neymar în careul de 16 metri și a șutat din nou către poarta apărată de Areola, dar a ratat ținta și de această dată
  • 5 | Faze meciBarcelona
    Barcelona s-a instalat deja în jumătatea de teren a celor de la Villarreal. Suarez a trimis un prim șut către poarta oaspeților însă mingea a trecut pe lângă
MarcelinoVillarreal

VIDEO Barcelona - Villarreal 3-0. Dublă Neymar și gol Suarez. Catalanii au urcat pe primul loc în La Liga

Neymar și Luis Suarez nu pot fi opriți. ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Barcelona s-a impus clar în duelul cu Villarreal, scor 3-0, iar golurile catalanilor au fost înscrise de cei doi atacanți. Pentru Barca urmează marele derby cu Real Madrid, sâmbătă, 21 noiembrie, ÎN DIRECT la Digi Sport1 și în format LIVE VIDEO&TEXT pe digisport.ro.

Barcelona a câștigat la scor confruntarea cu Villarreal, însă toate golurile catalanilor au venit după pauză. În prima repriză, fiecare echipă a avut câte o mare ocazie. Mathieu și Samu Castillejo au fost aproape de gol, dar s-au opus Areola, respectiv Bravo.

Barcelona a început excelent partea secundă și, după ocazia lui Dani Alves, a reușit să deschidă scorul.În minutul 60, Busquets l-a găsit liber pe Neymar și brazilianul nu a iertat. Imediat, Iniesta și-a trecut în cont o ratare uriașă. Catalanii au marcat pentru a doua oară în minutul 70: Munir a fost faultat pe Jaume Costa, iar Luis Suarez a transformat lovitura de la 11 metri.

Barcelona nu s-a oprit și scorul final a fost stabilit în minutul 86 de Neymar după o acțiune superbă. Brazilianul a ajuns la 11 goluri marcate în acest sezon din Primera Division.

Catalanii au învins cu 3-0 pe Villarreal și se pregătesc acum pentru clasicul cu Real Madrid care va avea loc sâmbătă, 21 noiembrie, ÎN DIRECT la Digi Sport.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...