Lovitură pentru Drăgușin! Anunțul lui Postecoglou

Auto Goluri
  • 90+2 | Final repriza 2
    Fluier final. Deportivo La Coruna - Barcelona 0-4
  • 90 | OcaziiDeportivo La Coruna
    Ocazie imensă pentru Barcelona! Suarez a pătruns în careu cu mingea la picior, a întors un fundaș și a șutat cu dreptul, pe jos, dar prea slab pentru a-i putea pune probleme lui Fabricio, care a fost bine plasat și a respins în față
  • 83 | Auto Goluri
    GOOOOL Barcelona! Oaspeții de distanțează la 4 goluri, după ce Sidnei a marcat în proprie poartă. Lopo a încercat să respingă o centrare trimisă pe jos de pe dreapta, dar a trimis în colegul său, Sidnei, iar din acesta mingea a ricoșat în poartă, fără speranțe pentru goalkeeper-ul lui Deportivo
  • 79 | Schimbări
    Ultima înlocuire și la gazde: iese Medunjanin și intră Lucas Perez
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben încasat de Daniel Alves, pentru un henț
  • 74 | Faze meciDeportivo La Coruna
    Medunjanin șutează puternic și periculos din afara careului, dar nu prinde spațiul porții
  • 70 | Schimbări
    Ultima schimbare la Barcelona: iese Neymar și intră Pedro
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Marc Bartra, primul din acest sezon pentru fundașul catalanilor
  • 61 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Lionel Messi realizează hat-trick-ul cu un șut la colțul lung, care l-a învins pentru a treia oară în această seară pe Fabricio
  • 57 | OcaziiDeportivo La Coruna
    Șansă de gol pentru Deportivo! Claudio Bravo a intervenit foarte bine și a respins un șut surprinzător trimis de Juan Dominguez, cu exteriorul. Cea mai mare șansă de gol a reprizei secunde
  • 51 | OcaziiDeportivo La Coruna
    Ocazie pentru Barcelona! Neymar a pătruns pe stânga și a scos pe jos pentru șutul lui Suarez, cu stângul, dar uruguayanul a trimis cu mult peste poartă
  • 48 | OcaziiDeportivo La Coruna
    Medunjanin primește în careul Barcelonei, preia frumos pe lângă Mascherano, care îl incomodează, iar jucătorul gazdelor cade, cerând acordarea unei lovituri de la 11 metri
    Schimbare la Deportivo: iese Cavaleiro și intră Rodriguez
    Începutul reprizei secunde
    Pauză pe El Riazor, acolo unde gazdele de la Deportivo sunt conduse cu 0-2 de Barcelona
  • 39 | OcaziiDeportivo La Coruna
    O nouă ocazie pentru oaspeți! Suarez a primit o pasă peste apărarea lui Deportivo și a preluat pe piept, dar nu a reușit să și șuteze, fiindcă portarul Fabricio i-a ieșit în întâmpinare și l-a blocat
  • 36 | OcaziiDeportivo La Coruna
    Încă o șansă de gol pentru Barcelona! Același Lionel Messi pătrunde în careu și șutează cu dreptul, dar puțin prea înalt și trimite la câțiva centimetri peste transversala porții lui Fabricio
  • 34 | OcaziiDeportivo La Coruna
    Ocazie mare pentru Deportivo! Cuenca a trimis peste poartă dintr-o poziție ideală, unde fusese găsit cu o centrare pe jos, de pe dreapta
  • 33 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Lionel Messi realizează "dubla" cu o execuție de senzație, după ce a săltat mingea și peste portarul Fabricio
  • 26 | OcaziiDeportivo La Coruna
    Ocazie pentru Deportivo! Cavaleiro a primit o minge deviată de la Oriol Riera, a preluat frumos de lângă Pique și a pătruns în careu, dar a ratat șutul cu stângul și a trimis cu mult pe lângă
  • 22 | OcaziiDeportivo La Coruna
    Ratare pentru Barcelona! Iniesta i-a pasat extraordinar lui Suarez, peste apărarea gazdelor, dar uruguayanul a reluat alături de poartă, deși se afla singur cu goalkeeper-ul advers și avea și varianta unei pase către Messi, care ar fi fost lăsat cu poarta goală
  • 15 | Faze meciDeportivo La Coruna
    Barcelona continuă să atace și domină la fel de clar. Messi e extrem de activ, aleargă, centrează și recuperează, arătând o mare poftă de joc
  • 10 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Lionel Messi deschide scorul, în cele din urmă, cu o lovitură de cap din centrarea aceluiași Rakitic. Croatul a pasat excelent pentru golgheterul Barcelonei, care a venit lansat și a reluat din spatele apărătorilor adverși
  • 10 | OcaziiDeportivo La Coruna
    Bară pentru Barcelona! Messi a fost la un pas să deschidă scorul la capătul unei scheme la o lovitură de colț. Rakitic a trimis pe jos din corner, până la 11 metri, de unde Messi a reluat din prima, dar portarul Fabricio a respins în sus, iar mingea a căzut pe bara transversală, apoi a ieșit din nou în corner
  • 8 | Faze meci
    Barcelona are inițiativa în aceste prime minute, iar Deportivo s-a așezat deja aglomerat în apărare, trecând rar centrul terenului după ce recuperează mingea
  • 5 | Faze meciDeportivo La Coruna
    Acțiune excelentă pe stânga, purtată de Neymar, care a pasat în careu pentru Suarez, dar uruguayanului nu i-a ieșit devierea, iar Deportivo a îndepărtat pericolul, pentru moment
    Fluier de start al meciului dintre Deportivo La Coruna și FC Barcelona, din etapa a 19-a din La Liga
Luis EnriqueFC Barcelona

VIDEO Deportivo - Barça 0-4. Hat-trick Messi! Catalanii rămân la un punct de lider

Barcelona a ajuns la 10 victorii consecutive în fața lui Deportivo La Coruna, după succesul de duminică, 4-0 în deplasare pe El Riazor, într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, în etapa a 19-a din La Liga.

Lionel Messi a marcat primele 3 goluri ale oaspeților (10, 33, 61), iar tabela a fost închisă de Sidnei, fundașul central al lui Depor, cu un autogol (83).

Fără Xavi și Mathieu măcar în lot, din cauza unor accidentări, catalanii au arătat un joc solid, au dominat autoritar și au avut în Messi un punct forte, ca în cele mai bune zile ale sale.

În primul meci jucat după gala Balonului de Aur, unde a fost devansat de Cristiano Ronaldo în lupta pentru trofeu, decarul argentinian a fost foarte activ în flancul drept, a driblat, a centrat și a apărut decisiv la finalizare. Portarul Fabricio l-a blocat în minutul 10, când i-a deviat șutul în bară, dar nu a mai putut face nimic peste doar câteva zeci de secunde, în același minut, când Messi l-a surprins cu o puternic lovitură de cap, din centrarea lui Rakitic.

Luis Suarez a fost protagonistul marilor ratări, începând în minutul 22, când a fost găsit de Iniesta singur cu portarul, cu o pasă peste apărarea gazdelor, dar a trimis pe lângă țintă.

Cavaleiro a ratat la poarta lui Bravo, la una din puținele șanse de gol ale lui Deportivo (26) în prima repriză, apoi Messi a dublat avantajul catalanilor, învingându-l pe Fabricio cu o scăriță, după o fază la care au mai participat Neymar și Suarez.

Fostul jucător al Barcelonei, Cuenca, a irosit prima ocazie de gol a lui Deportivo (34). Barcelona a răspuns cu un nou șut periculos al lui Messi (36), de această dată peste poartă. Cea mai mare șansă de gol a primei părți i-a aparținut lui Luis Suarez. Lăsat singur cu Fabricio, după o nouă pasă excelentă dată de Rakitic, uruguayanul a fost blocat de portarul gazdelor (39).

Depor a început mai bine partea a doua și Medunjanin a căzut de lângă Mascherano în careul catalan (48), fără a primi nimic, apoi Suarez a șutat cu mult peste poartă dintr-o poziție foarte bună, din pasa lui Neymar. Cea mai mare șansă de gol a gazdelor de pe El Riazor a venit în minutul 57, din piciorul lui Juan Dominguez, dar Claudio Bravo a scos în lateral, cu un plonjon.

Peste puțin timp a venit și golul care i-a definitivat hat-trick-ul lui Lionel Messi (61), apoi Barcelona a redus turația motoarelor, dar a continuat să rămână periculos de aproape de careul echipei lui Victor Fernandez.

Scorul final, 0-4, a fost stabilit în minutul 83, când Sidnei a marcat în propria poartă. La ultima fază a meciului, Luis Suarez a mai ratat o ocazie mare de gol (90).

Barcelona termină turul de campionat la un punct în spatele Realului, care are un meci mai puțin.

Pentru catalani urmează meciul cu Atletico, din turul sferturilor de finală ale Cupei Spaniei.

Barcelona - Atletico Madrid se joacă miercuri, 21 ianuarie, de la ora 23:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1. Fazele VIDEO se văd în timp REAL pe www.digisport.ro și pe telefonul mobil, la adresa m.digisport.ro.