FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (16.03.2024)
Live Video&Text Univ. Craiova - CFR Cluj 0-1, ACUM pe DGS 1. Ratare uriașă a oltenilor

Gol din Penalty
    Final de meci! Eibar s-a impus cu 2-1, iar echipa lui Costel Gâlcă a ajuns la trei jocuri fără victorie în campionat.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Verdi.
  • 90 | Schimbări
    O altă schimbare la Eibar. Saul Berjon l-a înlocuit pe Borja Baston.
  • 85 | OcaziiEibar
    Ocazie Eibar! Borja Baston a scăpat singur spre poartă şi putea închide meciul, dar atacantul gazdelor a tratat faza superficial, iar Pau Lopez a reuşit să blocheze.
  • 77 | Schimbări
    O nouă schimbare la Eibar. A intrat Verdi, în locul lui Sergi Enrich.
  • 74 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOL, 2-1 Eibar! Borja Baston a transformat fără emoţii lovitura de pedeapsă şi bascii sunt din nou în avantaj.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Javi Lopez.
  • 73 | Penalty-uriEibar
    Penalty pentru Eibar, după un fault comis de Javi Lopez asupra lui Inui. Iniţial, arbitrul a lăsat jocul să continue, apoi a revenit şi a dictat lovitură de la 11 metri.
  • 69 | Schimbări
    Prima modificare efectuată de Costel Gâlcă. Abraham i-a luat locul lui Moreno.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Borja Baston.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Pantic este avertizat.
  • 66 | Schimbări
    Prima schimbare la gazde. Adrian a intrat în locul lui Escalante.
  • 66 | OcaziiEibar
    Ocazie Eibar! Răspunsul gazdelor vine imediat. Sergi Enrich a ratat incredibil din câţiva metri. Atacantul bascilor a tras lamentabil şi nu a prins nici măcar cadrul porţii.
  • 64 | OcaziiEibar
    Ocazie Espanyol! Şansă uriaşă pentru catalani. Hernan Perez a tras superb cu piciorul stâng, de la aproximativ 20 de metri, dar mingea a lovit bara porţii lui Asier Riesgo.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben, primul al meciului, pentru Victor Alvarez.
    Pauză! Eibar şi Espanyol sunt la egalitate, scor 1-1, după o primă repriză echilibrată.
  • 45 | OcaziiEibar
    Ocazie Eibar! Borja Baston îi putea readuce pe basci în avantaj, la chiar ultima fază a primei reprize. Luna a centrat excelent de pe partea stângă, dar atacantul gazdelor, aflat în poziţie ideală, a trimis puţin pe lângă poarta lui Pau Lopez.
  • 36 | OcaziiEibar
    Ocazie Espanyol! Oaspeţii puteau trece în vantaj, după o ieşire şi o respingere nesigure ale portarului basc. Riesgo. Mingea a ajuns la Hernan perez, care a încercat un lob, dar execuţia sa nu a avut suficientă forţă.
  • 22 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL Espanyol, 1-1! Echipa lui Costel Gâlcă a restabilit rapid egalitatea, prin Joan Jordan, care a înscris cu un şut deviat de la marginea careului.
  • 15 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 1-0 Eibar! Inui deschide scorul cu o execuţie senzaţională - şut la vinclu de la marginea careului. Primul gol al japonezului în fotbalul spaniol.

VIDEO Eibar - Espanyol 2-1. Al doilea eşec în La Liga pentru Costel Gâlcă

Constantin Gâlcă a suferit a doua înfrângere din La Liga, 0-1 cu Eibar, pe Ipurua.

Învinsă doar de Atletico şi Real acasă în acest sezon, Eibar a început mai bine şi a deschis scorul în minutul 15, prin japonezul Inui, care a prins o execuţie excepţională de la marginea careului.

Espanyol a reacţionat repede şi, după doar şapte minute, a restabilit egalitatea prin Jordan, care a fost ajutat şi de o deviere.

Hernan Perez a avut cea mai mare ocazie a reprizei secunde pentru Espanyol, în minutul 63, când a tras în bară, în timp ce Enrich a ratat şansa de a-i aduce pe basci în avantaj în minutul 66, trimiţând pe lângă poartă dintr-o poziţie excelentă.

Partida a fost decisă de o lovitură de la 11 metri, acordată la o greşeală a căpitanului lui Espanyol, Javi Lopez.

Borja Baston a transformat lovitura de pedeapsă în minutul 74 şi a ajuns la 10 goluri marcate, fiind primul jucător din istoria lui Eibar cu o asemenea perfomanţă în prima ligă.

Espanyol rămâne la 6 puncte deasupra liniei de retrogradare, la finalul turului, în timp ce Eibar înregistrează cea mai bună serie din scurta sa istorie în La Liga - 3 victorii conseuctive.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar