Arnel Jakupovic of Maribor shoots a penalty during the UEFA Europa Conference League 3rd qualifying round second leg match between Maribor and Fenerbahce at Ljudski Vrt Stadium. Final score; Maribor 0:3 Fenerbahce.
”Clubul are nevoie de bani”. Cât trebuie să plătească FCSB pentru transferul atacantului cu 16 goluri în acest sezon

Barcelona Barcelona
    FINAL de meci! Alvaro a scăpat singur spre poarta Barcelonei, dar arbitrul a fluierat sfârșitul partidei! Trupa lui Luis Enrique se împiedică pe terenul lui Getafe! Cosmin Contra este neînvins în fața catalanilor pentru al doilea meci la rând
  • 90 | Faze meci
    Partida este prelungită cu 4 minute
  • 87 | Faze meci

Final de meci încrâncenat - Barcelona are posesia, dar nu îți creează ocazii mari de gol

• 80 | Schimbări
    Ultima modificare a partidei: Adriano intră în locul lui Dani Alves, care s-a accidentat
  • 63 | OcaziiGetafe
    Jordi Alba a centrat la limita careului pentru Xavi, mijlocașul catalanilor reia din voleu, dar șutul său nu prinde cadrul porții
  • 62 | Schimbări
    Schimbare Getafe: Sammir îi lasă locul lui Alvero
  • 57 | OcaziiGetafe
    Messi a tras din nou din lovitură liberă, mingea cade în fața lui Guaita, care respinge și mingea iese în afara terenului
  • 52 | OcaziiGetafe
    BARĂ! Messi a șutat din lovitură liberă, de la 20 de metri, Guaita era bătut, dar mingea izbește transversala
    A început repriza a doua
    Pauză! Prima repriză se încheie fără schimbări pe tabela de marcaj
  • 33 | OcaziiGetafe
    Lafita l-a fentat pe Dani Alves, a șutat cu sete la colțul lung, dar Bravo a avut o intervenție formidabilă și a trimis în corner
  • 20 | OcaziiGetafe
    Ocazie mare pentru Suarez -  a șutat din cădere, de la 7 metri, spre poarta părăsită de goalkeeper, însă a trimis peste transversală
  • 18 | OcaziiGetafe
    Messi pătrunde în careul advers, șutează pe jos, dar Guaita reușește să rețină
  • 14 | OcaziiGetafe
    Luis Suarez a tras de la 20 de metri, peste transversala lui Guaita
    A început meciul de pe Alfonso Coliseum Perez.
Luis EnriqueBarcelona

VIDEO Getafe - Barcelona 0-0. Surpriză mare reușită de Contra! Messi a avut o bară

Cosmin Contra a reușit să o încurce pe Barcelona! Getafe a ținut în șah una dintre forțele fotbalului spaniol, iar catalanii au rămas la patru puncte în spatele marii rivale, Real Madrid.

Barcelona a început mai bine, a avut trei ocazii importante în primele 20 de minute, dar nici Messi și nici Suarez nu au găsit finalizarea perfectă.

A urmat un minut de foc, în care ambele echipe au fost văduvite de un penalty - centralul a refuzat să arate punctul cu var, deși au fost comise două hențuri, câte unul în fiecare careu.

Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a aparținut lui Lafita - jucătorul lui Getafe s-a distrat cu Dani Alves, a șutat puternic la colțul lung, de unde Bravo a respins în corner.

După pauză, Leo Messi a ieșit la rampă: a avut două ocazii mari într-un interval de doar 5 minute. Prima dată a lovit transversala, iar a doua oară Guaita s-a opus providențial. În minutul 63, Xavi reluat periculos de la limita careului, dar nu a prins cadrul porții.

Până la final, Barcelona a înghesuit formația lui Contra în propriul careu, însă nu a găsit drumul spre gol. Mai mult, la ultima fază a meciului, Alvaro a fost oprit din drumul său spre poarta catalană de arbitru, care a fluierat finalul partidei, deși jucătorul lui Contra scăpase singur cu Claudio Bravo.

După acest 0-0, Getafe adună 16 puncte, ocupă locul 12 în campionat, în timp ce Barcelona s-a îndepărtat la patru lungimi de liderul Real Madrid și poate fi egalată de Atletico dacă trupa lui Simeone reușește să treacă pe teren propriu de Villarreal.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar