GOOOOOL GETAFE! GOOOOOL MARICA! Getafe se salvează! Rayo - Getafe 1-2!
  • 90+1 | Penalty-uri
    Sammir scapă singur și e faultat de Ruben. Penalty pentru Getafe.
  • 90 | Ocazii
    JULIO CESAR! Portarul lui Getafe are o intervenție extraordinară la lovitura de cap a lui Galeano și apără egalul.
  • 85 | Ocazii
    Sarabia scapă în dreapta, șutează cu efect de la 25 de metri, dar trimite afară.
  • 84 | Schimbări
    Iese Pedro Leon, intră Sammir.
  • 83 | Ocazii
    Pedro Leon pătrunde pe stânga, șutează la colțul lung, Ruben respinge, Marica recuperează, Ruben respinge șutul românului, apoi Sarabia trimite de la 5 metri peste transversală.
  • 82 | Ocazii
    Seba Fernandez șutează cu efect de la 22 de metri, iar Julio Cesar are o intervenție salvatoare.
  • 77 | Ocazii
    Rochina trimite puțin peste transversală, din lovitură liberă de la 19 metri.
  • 67 | Goluri
    GOOOOL RAYO! GOOOOOL TRASHORRAS! Greșeală uriașă a lui Julio Cesar, care vrea să respingă, dar greșește și mingea intră în plasă. Rayo - Getafe 1-1.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Varela e avertizat.
  • 61 | Ocazii
    Iago Falque ratează o mare șansă de a egala. A șutat în diagonală, dar pe lângă.
  • 58 | Ocazii
    Alexis vede cartonașul galben.
  • 57 | Ocazii
    Pedro Leon centrează excelent în careul mic, dar niciunul dintre coechipieri nu ajunge și prinde cu emoții Ruben.
    S-a reluat partida. Au început la aceeași oră toate celelalte jocuri în care se decid echipele retrogradate: Almeria - Athletic Bilbao, Osasuna - Betis și Valladolid - Granada.
    Iese Tito și intră Seba Fernandez.
    Iese Baena, intră Rochina.
  • 46 | Faze meci
    MECIUL VA FI ÎNTÂRZIAT APROXIMATIV 30 DE MINUTE, PENTRU CĂ LA PAMPLONA PARTIDA A FOST ÎNTRERUPTĂ DIN CAUZA UNOR INCIDENTE ÎN TRIBUNĂ. TOATE JOCURILE TREBUIE SĂ SE TERMINE LA ACEEAȘI ORĂ!
    PAUZĂ
  • 42 | Goluri
    GOOOOOL GETAFE! GOOOOOL MARICA! Ciprian driblează doi adversari în partea stângă, a pătruns și a șutat apoi cu efect, la colțul lung! Bară gol și Getafe e în acest moment salvată! Rayo - Getafe 0-1!
  • 41 | Faze meci
    Prima acțiune reușită a lui Ciprian Marica. Românul a interceptat la centrul terenului, a pătruns printre doi adversari, i-a pasat lui Lafita, dar acesta a preferat să tragă, slab, în loc să continue cu o pasă spre Marica.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Rafa e avertizat.
  • 31 | Ocazii
    Pedro Leon îl deschide în careu pe Lafita, care șutează din întoarcere, din dreapta, dar trimite puțin pe lângă poartă, la colțul lung.
  • 28 | Ocazii
    Pedro Leon trimite puțin peste transversală, din lovitură liberă de la 20 de metri.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Galeano e avertizat.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Vede cartonașul galben și Lisandro Lopez.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Lacen este avertizat.
  • 21 | Schimbări
    Iese Juan Rodriguez și intră Borja, la Getafe.
  • 15 | Ocazii
    Lisandro Lopez trimite cu capul, peste, după un corner.
  • 14 | Ocazii
    Lafita a scăpat pe stânga, l-a văzut pe Ruben ieșit și a trimis înșelător, dar portarul gazdelor a respins de sub transversală.
  • 2 | Faze meci
    Galeano trimite cu capul, de la 9 metri, pe lângă poarta oaspeților.
    A început partida. Răzvan Raț e titular la gazde, Ciprian Marica, la oaspeți.

VIDEO Rayo - Getafe 1-2. Dublă pentru Marica! Contra a scăpat de retrogradare

Ciprian Marica este noul erou al lui Getafe! Cu o dublă în meciul decisiv, cu Rayo, i-a salvat pe Contra şi Getafe de la retrogradare în ultima etapă. Cu 2-1 au învins madrilenii, care, cu antrenorul român pe bancă, şi-au asigurat locul în Primera şi sezonul viitor.

Ciprian Marica l-a salvat pe Contra de la retrogradare: a înscris o dublă în ultimul meci din sezon, cu Rayo. Getafe avea nevoie de cel puţin un punct pentru a rămâne în Primera, iar Marica a deschis scorul în minutul 43, după o acțiune personală.

Contra nu a avut însă parte de o repriză secunda liniştită. Rayo a egalat în minutul 67 prin Trashorras, după gafa portarului Julio Cesar. Marica nu a putut risipi emoţiile cu 8 minute înainte de final, apoi Sarrabia a ratat incredibil.

Goalkeeperul lui Getafe s-a revanşat pe final, pentru gafa din minutul 67: a blocat un gol care i-ar fi dus pe madrileni în Segunda. În prelungiri, echipa lui Contra a primit penalty pentru un fault asupra lui Sammir. Ciprian Marica a transformat si a bifat al şaselea său gol în tricoul lui Getafe, echipă care şi-a atins obiectivul.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!