farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 2-0, ACUM, Digi Sport 1. Ionuț Cojocaru a dublat avantajul echipei lui Gică Hagi

Las Palmas Las Palmas
    Final de partidă pe Santiago Bernabeu. Real se impune cu 3-1 la capătul unei partide în care toate golurile au fost marcate în prima repriză
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Aythami este și el avertizat de central
  • 92 | Ocazii
    Dublă ocazie pentru Real Madrid. Ronaldo primește mingea singur cu portarul lui Las Palmas, dar reluarea sa este blocată, balonul ajunge la Vasquez, al cărui șut din prima a fost de asemenea respins de Varas
  • 88 | Schimbări
    Ultima modificare în echipa lui Benitez. Kroos este înlocuit de tânărul Borja Mayoral
  • 83 | Ocazii
    Isco șutează din afara careului de 16 metri însă mingea nu prinde cadrul porții apărate de Varas
  • 82 | Faze meci
    Cristiano Ronaldo cade în careu și cere o lovitură de la 11 metri, dar arbitrul lasă jocul să continue
  • 56 | Ocazii
    Willian Jose trimite din lovitură liberă către vinclul porții Realului, portarul madrilenilor se întinde excelent și respinge
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Gomez vede și el cartonașul galben
  • 51 | Ocazii
    Ronaldo primește o pasă pe culoar de la Isco și trage din prima către colțul lung al porții lui Varas. Mingea trimisă de portughez cu piciorul stâng nu găsește spațiul porții
    A început repriza secundă a partidei de pe Santiago Bernabeu
    Modificare în echipa lui Benitez. Vasquez intră în locul lui Modric
    Final de repriză pe Santiago Bernabeu. Gazdele conduc cu 3-1 la capătul unei reprize extrem de spectaculoase
  • 42 | Goluri
    GOOOOOOL REAL! GOOOOL JESSE! Replică imediată a madrilenilor. Jesse se distrează cu fundașii lui Las Palmas și finalizează cu un șut la colțul lung, fără speranțe pentru Varas
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOL LAS PALMAS! GOOOOL HERNAN! Oaspeții reduc din diferență după o lovitură de colț finalizată cu o reluare imparabilă cu capul de către Hernan. Mingea a lovit și transversala înainte să intre în poartă
  • 34 | Ocazii
    Ocazie importantă pentru Real. Madrilenii au scăpat pe contraatac, mingea a ajuns în dreapta la Jesse, care a centrat în fața porții pentru Isco, dar reluarea marcatorului primului gol a fost blocată de portarul lui Las Palmas
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Hernan este avertizat de central pentru o ținere
  • 27 | Ocazii
    Jesse ia o acțiune pe cont propriu, depășește doi adversari și ajunge în poziție de finalizare însă șutul său este blocat foarte bine de portarul oaspeților
  • 20 | Faze meci
    El Zhar reia cu capul de la 9 metri o minge centrată de pe partea stângă a atacului oaspeților, Casilla reține fără probleme
  • 19 | Ocazii
    Ocazie importantă și pentru oaspeți. Viera a pătruns în careu și a șutat din unghi, Casilla a respins în față, mingea a ajuns la Jose, însă acesta a fost blocat imediat de portarul Realului
  • 14 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID!!! GOOOOOL CRISTIANO! Madrilenii majorează diferența pe tabelă. Marcelo a centrat perfect pentru Ronaldo, care a marcat din plonjon, cu capul
  • 4 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID!!!! GOOOOOL ISCO!!!! Mijlocaşul gazdelor a deschis rapid scorul cu o execuţie simplă din apropierea porţii.
Quique SetienLas Palmas

VIDEO Real - Las Palmas 3-1. Toate golurile partidei au fost marcate în prima repriză

În ciuda numeroaselor probleme de lot, Real Madrid nu s-a împiedicat pe teren propriu în fața lui Las Palmas, pe care a învins-o cu 3-1, într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 2.

Albii au avut nevoie de doar 4 minute pentru a deschide scorul. Isco a punctat după o minge venită de la Casemiro. Ronaldo a fructificat centrarea foarte bună a lui Marcelo în minutul 14 și a ajuns la 8 reușite în acest sezon.

Oaspeții au redus din diferență în minutul 38 prin Hernan în urma unuei lovituri de la colț. Echipa lui Rafa Benitez a intrat totuși cu un avantaj de două goluri la vestiare gratie gratie lui Jese. Jucătorul născut chiar în Las Palmas a marcat în minutul 43 după o acțiune personală.

Realul putea câștiga la o diferență și mai mare însa Javi Varas a avut o dublă intervenție în prelungiri, la șuturile lui Ronaldo și Lucas Vasquez. Real Madrid - Las Palmas s-a terminat 3-1 și echipa lui Benitez a rămas pe primul loc în La Liga.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...