Pleacă de la Real Madrid la finalul sezonului și ar putea ajunge la un alt club uriaș al Europei
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

Cartonaşe Roşii
    FINAL. REAL MADRID - Valencia 3-2. ”Galacticii” mai sunt în lupta pentru titlu.
  • 88 | Faze meci
    LEVANTE - ATLETICO MADRID 2-1! BARCELONA - ESPANYOL 5-0! La aceste rezultate, trupa lui ”Cholo” Simeone a ieșit aproape din lupta pentru titlu. CLASAMENTUL: 1. Barcelona 88; 2. Real 87; 3. Atletico 85
  • 85 | Cartonaşe Roşii
    VALENCIA, ÎN 10! RODRIGO A FOST ELIMINAT! Din imaginile furnizate la tv nu am găsit motivul acestei decizii a arbitrului.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOL VALENCIA: 3-2, ANDRE GOMES! Fotbalistul ”liliecilor” a marcat un gol superb, cu un șut de la peste 20 de metri, la colțul lung, fără nicio replică din partea lui Casilla.
  • 80 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE MARE VALENCIA! Rodrigo a reluat din șase metri, dar Casilla a avut un reflez uluitor și a deviat în corner.
  • 79 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE REAL MADRID. A ieșit Ronaldo, menajat, a intrat ARBELOA. Fotbalistul se află la ultimul meci în fața fanilor pe ”Bernabeu”.
  • 76 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE REAL! A ieșit Vazquez, a intrat JESE
  • 75 | Faze meciReal Madrid
    După o acțiune superbă a lui Santi Mina, care a făcut ce a vrut cu Danilo, mingea a ajunsla Andre Gomes, care singur cu poarta a trimis peste.
  • 71 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE MARE VALENCIA! Alcacer, bine găsit pe colțul scurt, a reluat dar Casilla a respins senzațional.
  • 61 | Ocazii
    BARĂ VALENCIA! Dani Parejo a mai avut o șansă de a marca, dar șutul său a fost deviat de Casilla în bara din dreapta porții, după care a ieșit în corner.
  • 59 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 3-1, RONALDO! Vedeta portugheză a primit o pasă foarte bună de la James, a scăpat singur spre poarta lui Alves, cu toată opoziția lui Baragan și a finalizat la colțul opus.
  • 58 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE REAL! Lucas Vazquez a șutat puternic, pe poartă, dar Alves a reținut fenomenal. Priză excelentă a portarului în vârstă de 30 de ani.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOL VALENCIA: 2-1, RODRIGO. Fotbalistul ”liliecilor”, care a trecut și pe la Real Madrid, a marcat al doilea său gol în actualul sezon, cu un șut puternic din interiorul careului.
  • 54 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE VALENCIA! Casilla a respins extrordinar șutul lui Gomez.
  • 53 | Ocazii
    BARĂ VALENCIA! Dani Parejo a executat foarte bine o lovitură liberă din afara careului, Casiila
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    CASEMIRO pentru un fault asupra lui Rodrigo
  • 49 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE REAL! Benzema a reluat cu capul, din interiorul careului, dar Alves a avut o nouă paradă de zile mari și a respins în lateral.
    PRIMA SCHIMBARE VALENCIA. A ieșit Cancelo, a intrat GOMES.
    A DOUA SCHIMBARE VALENCIA. A ieșit Absennour, a intrat SANTI MINA
    PAUZĂ. CLASAMENTUL: 1. Barcelona 88; 2. Real 87; 3. Atletico 86
  • 42 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-0, BENZEMA! Atacantul a primit o pasă de la Cancelo, care a trimis involuntar cu stângul și Karim n-a iertat. Faza a plecat de la o centrare a lui Ronaldo, Benzema a reluat cu capul, din poziție de ofsaid, Alves a respins excelent, Abdennour și Mustafi, în încercarea de a degaja, s-au lovit cap în cap, Cancelo a încercat să devieze, dar i-a trimis lui Benzema și acesta, care nu mai era în ofsaid, a finalizat.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    SIQUEIRA pentru un henț la mijlocul terenului.
  • 37 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE ULUITOARE VALENCIA! Parejo i-a pasat excelent lui Alcacer, mingea i-a revenit, nu a putut să o trimită spre poartă, aceasta a ajuns la Cancelo, care a încercat o finalizare sub transversală, dar mingea s-a dus milimetric peste.
  • 34 | Faze meciReal Madrid
    OCAZIE REAL! Acțiune prelungită de atac a ”galacticilor”, Marcelo a centrat în careu, Vazquez a reluat foarte bine cu capul, dar Alves a deviat de lângă bară, în corner.
  • 31 | Faze meci
    LEVANTE - ATLETICO MADRID 1-1! În acest moment, Real a trecut pe 2. CLASAMENTUL: 1. Barcelona 88; 2. Real 87; 3. Atletico 86
  • 31 | Faze meciReal Madrid
    Ramos a reluiat cu capul, din interiorul careului, după o centrare a lui James din lovitură liberă de pe stânga, un corner mai mic, dar mingea a trecut pe lângă bara din stânga porții lui Casilla.
  • 26 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 1-0, RONALDO! Vedeta portugheză nu a putut marca din careul de 16 metri, dar nu a mai ratat cu un șut de la marginea careului, după o centrare a lui Marcelo de pe stânga. CLASAMENTUL ACUM: 1. Barcelona 88; 2. Atletico 88; 3. Real 87.
  • 25 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE MARE REAL! Ronaldo, excelent lansat în atac de Kroos, a scăpat singur cu Alves, dar portarul ”liliecilor” i-a refuzat golul.
  • 11 | OcaziiReal Madrid
    Casemiro a șutat de la aproximativ 25 de metri, dar mingea a trecut puțin pe lângă bara din dreapta porții lui Alves.
  • 12 | Faze meci

Atât Atletico Madrid, cât și FC Barcelona au marcat, astfel că acum clasamentul primelor trei clasate din La Liga arată altfel: 1. Barcelona 88; 2. Atletico 88; Real Madrid 85.

A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Valencia.
Pako AyestaranValencia

Real - Valencia 3-2. Prin ”dubla” lui Ronaldo, ”galacticii” se mențin în lupta pentru titlu

Real Madrid a învins-o cu 3-2 pe Valencia și rămâne la un punct în spatele Barcelonei cu o etapă înaintea finalului nebun de sezon din La Liga.

Fără Navas, Modric și Bale, trupa lui Zinedine Zidane a a ratat o mare ocazie prin Ronaldo în minutul 25. Portughezul s-a revanșat un minut mai târziu cu un șut din marginea careului. Valencia a irosit o șansă colosală în minutul 37 în urma unei acțiuni la care au participat Parejo, Alcacer și Cancelo.

”Galacticii” și-au dublat avantajul în minutul 42, după o fază în care asistentul nu a semnalizat ofsaid la centrarea lui Ronaldo pentru Benzema. Francezul putea înscrie din nou în debutul părții secunde, dar Diego Alves a intervenit. La cealaltă poartă, Kiko Casilla a fost salvat de transversală la lovitura liberă a lui Parejo. Portarul Realului avea să se remarce în minutul 54, atunci când a respins mingea trimisă de Andre Gomes.

Un fost jucător al madrilenilor, Rodrigo, a redus din diferență în minutul 55. Ronaldo a reușit ”dubla” din pasa lui James și a bifat al 33-lea gol stagional. ”Liliecii” au reacționat repede, dar Parejo a avut din nou ghinion la un șut respins în bară de Casilla.

Minutul 79 a fost unul plin de emoție pe ”Bernabeu”. Arbeloa a evoluat pentru ultima oară în fața propriilor suporteri. Speranțele oaspeților s-au reaprins odată cu golul superb marcat de Andre Gomes. Valencia a rămas însă în 10 după ce Rodrigo a primit roșu direct pentru injurii la adresa arbitrului asistent iar Realul a obținut a 11-a victorie consecutivă în La Liga.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...