Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

S-a terminat meciul.
  • 90+2 | OcaziiSevilla
    Caicedo reia cu capul de la 8 metri, dar mingea nu prinde cadrul porţii lui Rico.
  • 87 | OcaziiSevilla
    Moreno şutează puternic, de la 20 de metri, dar mingea trece peste poarta lui Rico.
  • 80 | OcaziiSevilla
    Asensio şutează de la marginea careului, dar mingea este deviată şi trece pe lângă poarta lui Rico.
  • 69 | OcaziiSevilla
    Reyes şutează în forţă, de la marginea careului, dar Pau Lopez prinde cu siguranţă.

• 62 | OcaziiSevilla

Burgui pătrunde pe partea stângă şi şutează puternic, dar mingea se opreşte în braţele lui Rico.

• 59 | Cartonaşe Galbene
    Cristoforo este avertizat.
  • 52 | Schimbări
    Burgui intră în locul lui Canas.
  • 50 | OcaziiSevilla
    Immobile şutează din prima, de la marginea careului, dar Pau Lopez prinde.
  • 43 | OcaziiSevilla
    Banega centrează perfect la colţul lung şi Immobile reia cu capul, din câţiva metri, pe lângă poartă.
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOOL SEVILLA!!!!!! GOOOOOL BANEGA!!!!! Mijlocaşul gazdelor a majorat scorul cu un şut plasat din interiorul careului.
  • 28 | OcaziiSevilla
    Konoplyanka şutează lângă bară, de la 25 de metri, dar Pau Lopez se întinde şi prinde.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Sevilla este avertizat.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOOOL SEVILLA!!!!! GOOOOOL IMMOBILE!!!!! Italianul a deschis scorul după o gafă în lanţ a apărării lui Espanyol.
  • 13 | OcaziiSevilla
    Immobile e din nou periculos: primeşte o pasă pe culoar de la Banega şi şutează puternic, dar Pau Lopez e pe direcţie şi respinge.
  • 9 | OcaziiSevilla
    Immobile centrează puternic în faţa porţii şi Alvaro Gonzalez e la un pas de autogol, mingea respinsă de el trecând puţin pe lângă poartă.
  • 3 | OcaziiSevilla
    Immobile scapă pe un culoar liber, dar trage puternic peste poartă, din unghi.

VIDEO Sevilla-Espanyol 2-0. Prima înfrângere pentru Gâlcă la cârma catalanilor

Constantin Gâlcă a suferit prima înfrângere ca antrenor în Spania. Sevilla a învins-o pe Espanyol cu 2-0, într-un meci în care ambele goluri s-au marcat în prima repriză.

Ciro Immobile a fost la baza celor mai mari ocazii din începutul partidei. După ce a ratat în 3 rânduri deschiderea scorului, italianul a înscris din faţa porţii goale, după o gafă în lanţ în defensiva oaspeţilor.

Banega şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, cu patru minute înainte de pauză, după o perioadă în care Espanyol a dominat partida, fără să îşi creeze însă ocazii de a marca. Immobile a ratat apoi cea mai mare şansă de gol din meci, după o lovitură de cap din câţiva metri care nu a prins spaţiul porţii lui Pau Lopez.

Burgui a semnat prima ocazie de gol a catalanilor, dar nu l-a putut învinge pe Rico, cu un şut din unghi. Asensio şi-a încercat şi el norocul cu un şut din afara careului, dar nu a prins poarta, la fel cum nici Caicedo nu a cadrat o lovitură de cap, în prelungirile meciului.

S-a terminat 2-0 pentru andaluzi, care au bifat al şaselea succes stagional pe teren propriu. De partea cealaltă, Espanyol a rămas cu doar două victorii "afară".

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 06:15 Champions League: Rezumate
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”