Final de meci la Madrid! Barcelona câștigă Cupa Regelui!
    Aleix Vidal a intrat în locul lui Ivan Rakitic.
    Oscar Romero a intrat în locul lui Theo Hernandez.
    Iniesta primește și el cartonașul galben.
    Cartonaș galben pentru Sobrino.
    Cartonaș galben pentru Messi.
  • 75 | Faze meci
    Messi se îmbrâncește cu Sobrino, la finalul fazei în care jucătorul lui Alaves a avut ceva de împărțit și cu Neymar.
  • 74 | Faze meciBarcelona
    Messi șutează peste poartă, de la peste 20 de metri.
  • 71 | Faze meciBarcelona
    Gol nevalidat al bascilor. Deyverson a trimis mingea în poartă, însă se afla în poziție de ofsaid.
  • 70 | OcaziiBarcelona
    Cillessen se opune cu piciorul la reluarea lui Rodrigo Ely, din interiorul careului.
  • 70 | Faze meciBarcelona
    Sobrino șutează în blocajul advers, din interiorul careului.
  • 66 | Faze meciBarcelona
    Andres Iniesta șutează peste poartă de la aproximativ 20 metri.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la Alaves: Sobrino a intrat în Ibai Gomez.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Alaves: Edgar Mendez a fost înlocuit cu Camarasa.
  • 59 | Faze meciBarcelona
    Ivan Rakitic șutează peste poartă din afara careului.
  • 50 | OcaziiBarcelona
    Pacheco intervine incredibil la mingea reluată din apropiere de către Paco Alcacer.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Rodrigo Ely.
  • 48 | Faze meciBarcelona
    Ibai Gomez șutează peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.
    A început repriza a doua!
  • 45+3 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Barcelona!!! Paco Alcacer face 3-1 din situație de singur cu portarul, după o acțiune personală superbă a lui Messi.
  • 45 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL Barcelona!!! Neymar își readuce echipa în avantaj, înainte de pauză, cu o reluare în poarta goală. Brazilianul a fost servit perfect de Andre Gomes.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Umtiti.
  • 41 | Faze meciBarcelona
    Rakitic șutează pe lângă poartă de la marginea careului.
  • 40 | Faze meciBarcelona
    Pacheco reține în doi timpi șutul lui Messi dintr-o lovitură liberă de la aproape 30 de metri.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Manu Garcia.
  • 33 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL Alaves!!! Theo Hernandez egalează cu o execuție de senzație! Fundașul stânga francez a transformat impecabil o lovitură liberă!
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Barcelona!!! Lionel Messi deschide scorul cu un șut plasat, cu piciorul stâng, de la marginea careului, în urma unui un-doi cu Neymar.
  • 28 | OcaziiBarcelona
    Pacheco respinge cu piciorul mingea șutată de Iniesta și deviată de Paco Alcacer.
  • 27 | OcaziiBarcelona
    Ibai Gomez ratează cea mai mare ocazie din această finală. Extrema bascilor a fost foarte aproape să deschidă scorul cu un șut pe sub Cillessen, în urma căruia mingea a lovit bara și apoi s-a scurs pe linia porții.
  • 23 | Faze meciBarcelona
    Barcelona a controlat prima jumătate a reprizei întâi, însă nu și-a creat nicio mare ocazie.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Edgar Mendez.
  • 11 | Schimbări
    Andre Gomes intră în locul lui Mascherano.
  • 11 | Faze meciBarcelona
    Mascherano părăsește terenul pe targă, după ce s-a ciocnit cap în cap cu Marcos Llorente.
  • 6 | Faze meciBarcelona
    Messi trimite în careu pentru Jordi Alba, care recentrează înșelător cu capul, iar mingea se scurge puțin pe lângă poartă.
Mauricio PellegrinoAlaves

Barcelona - Alaves 3-1. Catalanii au câștigat Cupa Spaniei în ultimul meci cu Luis Enrique antrenor

FC Barcelona a câştigat pentru a 29-a oară Cupa Regelui Spaniei. 3-1 a fost în finala cu Deportivo Alaves, meciul de adio pentru Luis Enrique, ca antrenor al catalanilor.

În finala Cupei Spaniei de pe Vicente Calderon, Barcelona a început cu emoţii în faţa lui Deportivo Alaves. Ibai Gomez a lovit bara porţii lui Cillessen, în minutul 26.

Messi a deschis scorul pentru catalani, care au stat în avantaj însă doar trei minute. Theo Hernendez a scuturat plasa porţii din lovitură liberă.

Cu trei minute înainte de pauză, deţinătoarea trofeului a lovit de două ori, prin Neymar şi Paco Alcacer, ultimul, servit ideal de Messi.

Repriza secundă a început tot cu o pasă a lui Messi pentru Alcacer, dar atacantul nu a mai găsit ţinta de această dată. Apoi, bascii au avut un gol nevalidat, după ce Deyverson, care a trimis mingea în poartă, a fost semnalizat în poziție de ofsaid.

S-a terminat 3-1 pentru Barcelona, la ultimul meci cu Luis Enrique pe bancă şi catalanii au ajuns la 29 de Cupe ale Regelui, record absolut în Spania.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar