Ce a spus Ionuț Cojocaru, după ce a marcat două goluri cu CFR Cluj

miercuri, 23 septembrie, ora 22:00
Athletic Bilbao Athletic Bilbao
Real Madrid Real Madrid
  • 90+2 | Final repriza 2
    Fluier final! Bilbao nu reușește să mai fie periculoasă pe final de meci, iar Real Madrid scapă cu victoria și urcă pe locul 1
  • 75 | OcaziiAthletic Bilbao
    Keylor Navas intervine din nou, de această dată la șutul din cădere al lui Aduriz
  • 73 | OcaziiAthletic Bilbao
    Mare ocazie pentru Benzema, care șutează din marginea careului, dar puțin pe lângă poartă
  • 72 | Schimbări
    Iese Isco, intră Jese Rodriguez
    Schimbare la gazde: iese Mikel San Jose și intră Mikel Rico
  • 70 | Goluri
    GOOOOOOL REAL MADRID! Același Karim Benzema marchează din centrarea lui Isco, din șase metri
  • 67 | Goluri
    GOOOOOOL BILBAO! Gazdele egalează prin lovitura de cap a lui Sabin Merino, care a primit o centrare excelentă de pe partea dreaptă, pe contraatac
  • 42 | OcaziiAthletic Bilbao
    Ocazie imensă! Kovacic primește mingea în centrul careului de la Benzema, dar șutul său îl nimerește pe Iraizoz!
  • 40 | OcaziiAthletic Bilbao
    Din nou iese la rampă Keylor Navas, care respinge in-extremis lovitura de cap trimisă de Aduriz
  • 31 | OcaziiAthletic Bilbao
    Raul Garcia are o ocazie bună la poarta lui Navas, dar nu reușește să-l păcălească pe goalkeeperul Realului
  • 22 | OcaziiAthletic Bilbao
    Cristiano Ronaldo trage puternic, dar pe direcția lui Iraizoz, care respinge în lateral
  • 19 | Goluri
    GOOOOOOL REAL MADRID! Mikel San Jose pasează greșit în centru, Benzema interceptează la marginea careului și înscrie simplu!
  • 16 | Faze meciAthletic Bilbao
    Real Madrid este ceva mai insistentă în ofensivă, dar atacanții, în frunte cu Ronaldo, au o evoluție ștearsă până acum
    A început partida de pe San Mames, iar Real cu siguranță ar vrea să profite de un pas greșit al Barcelonei la Vigo
R. BenitezReal Madrid

VIDEO Athletic Bilbao - Real Madrid 1-2. Ronaldo a fost șters, dar Benzema a adus victoria! Galacticii urcă pe 1

Real Madrid a devenit noul lider din Primera după prima victorie pe noul San Mames.

Trupa lui Rafa Benitez a deschis scorul în minutul 19 prin Karim Benzema, aflat la primul lui gol din carieră marcat la Bilbao. Realul își putea dubla avantajul în finalul primei reprize, însă Gorka Iraizoz a avut două parade salvatoare în fața lui Mateo Kovacic.

Bilbao a egalat în minutul 67 prin Sabin Merino, debutant în acest sezon și aflat la prima reușită a carierei în La Liga. Bucuria gazdelor a durat doar trei minute. Benzema a făcut dubla dintr-o centrare excelenta a lui Isco și a ajuns la al cincilea meci consecutiv cu gol marcat.

Francezul putea realiza hat-trick-ul, dar a șutat puțin pe lângă poartă în minutul 72. Athletic a forțat egalarea pe final, însă Keylor Navas a avut două intervenții excelente și Real Madrid s-a impus cu 2-1.

În următoarea etapă din Primera, "galacticii" vor primi vizita celor de la Malaga pe Santiago Bernabeu, sâmbătă, de la ora 19:00, în direct pe Digi Sport 2, în timp ce echipa lui Ernesto Valverde va merge pe Anoeta pentru derby-ul cu Real Sociedad, transmis în direct pe Digi Sport 3, duminică, de la ora 21:30.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...