profimedia-0769968904
Joan Laporta a primit o ofertă de ”de nerefuzat” pentru următoarele 10 sezoane
colaj ilie dumitrescu istvan kovacs
Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce Istvan Kovacs a dat 3 cartonașe roșii și un penalty
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+5 | Final repriza 1
    FINAL. Athletic Bilbao - FC BARCELONA 1-2. Catalanii au câștigat astfel manșa tur a sferturior Cupei Spaniei și au prima șansă la accesul în semifinale, în returul de pe ”Camp Nou”, de săptămâna viitoare.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    SAN JOSE pentru un fault asupra lui Neymar.
  • 90+1 | OcaziiAthletic Bilbao
    OCAZIE BILBAO! Ter Stegen și-a salvat echipa de la un gol care ar fi restabilit egalitatea. Portarul a deviat peste transversală șutul lui Aduriz
  • 89 | Goluri
    GOOOOOL BILBAO: 1-2, ADURIZ. Atacantul bascilor a marcat după o pasă din prima a lui San Jose. A fost o fază tratată cu lejeritate de Dani Alves.
  • 81 | OcaziiAthletic Bilbao
    OCAZIE BILBAO! Sabin Merino a reluat cu capul pe colțul scurt, după o centrare a lui Iturraspe, dar Ter Stegen a avut un reflex excelent și a acordat corner.
  • 71 | Faze meciAthletic Bilbao
    DE MARCOS PUTEA FI ELIMINAT. Jucătorul gazdelor l-a faultat clar pe Iniesta și trebuia sancționat cu un ”galben”. Cum mai avea unul, ar fi urmat eliminarea.
  • 48 | Faze meciAthletic Bilbao
    Eraso a șutat de la distanță, dar pe lângă bara din stânga porții lui Ter Stegen.
  • 47 | Faze meciAthletic Bilbao
    Munir a vrut să marcheze un gol de generic, cu un lob peste Herrerin, dar era aproape de mijlocul terenului, astfel că portarul nu a putut fi păcălit.
    PAUZĂ
  • 45+1 | Faze meciAthletic Bilbao
    Pique s-a lovit involuntar de Ter Stegen, la o fază în care portarul a ieșit ca să boxeze. Fundașul catalanilor nu se simte bine, după ce s-a lovit de burta portarului și a primit îngrijiri medicale. Pique pare comoționat.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    INIESTA pentru proteste
  • 25 | Goluri

GOOOOOL BARCELONA: 0-2, NEYMAR. De data aceasta, Neymar i-a trimis lui Iniesta, mingea a ajuns la Sergi Roberto, acesta a pasat spre Neymar iar brazilianul s-a trezit în situație iminentă de gol, după o înlănțuire de greșeli ale fundașilor gazdelor, în frunte cu portarul Herrerin, care a ieșit la marginea careului de 16 metri.

• 18 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA: 0-1, MUNIR. Fază spectacol a celor de la Barcelona. Arda Turan, cu trei jucători de la Bilbao pe el, i-a pasat excelent lui Rakitic pe linie în față, acesta a centrat în careu, de unde Munir a reluat fără preluare în dreapta portarului.
  • 15 | OcaziiAthletic Bilbao
    După un start de meci dominat de Bilbao, catalanii au avut prima acțiune mai periculoasă. Neymar a șutat de la marginea careului de 16 metri, mingea a fost deviată, dar Herrerin nu s-a lăsat păcălit și a deviat peste transversală
  • 10 | Faze meciAthletic Bilbao
    Cei de la Bilbao au beneficiat deja de al doilea corner, a fost ceva panică în careul celor de la Barca, dar pericolul a fost îndepărtat.
  • 7 | Faze meciAthletic Bilbao
    Acțiune de atac a celor de la Bilbao, Aduriz i-a trimis lui Inaki în careul catalanilor, dar ultimul nu a fost ajutat de nimeni și catalanii au resoins.
  • 1 | Faze meciAthletic Bilbao
    Bilbao a început tare, Susaeta a primit o pasă în atac, dar se afla în ofsaid.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Bilbao.
Luis EnriqueFC Barcelona

VIDEO Bilbao-Barcelona 1-2. Catalanii, aproape de a 6-a calificare la rând în semifinalele Cupei

Barcelona a învins pe San Mames în primul duel cu Athletic Bilbao din sferturile Cupei Regelui chiar dacă au lipsit Messi și Luis SuarezNeymar a avut prima ocazie a meciului, dar s-a opus Iago Herrerin.

Catalanii au deschis scorul, după o fază plecată de la Arda Turan, care l-a lansat pe Rakitic, iar Munir a transformat în gol pasa croatului în minutul 18. Catalanii și-au majorat avantajul peste 7 minute atunci când Neymar a profitat de o eroare colectivă a defensivei lui Athletic. Gazdele au presat în repriza secundă și Sabin Merino a provocat prima paradă a lui Ter Stegen.

În minutul 89, Bilbao a redus din diferență: Dani Alves a greșit pasa, iar San Jose l-a servit perfect pe Aduriz. Pentru atacantul bascilor este al 5-lea gol în poarta Barcelonei din acest sezon. Athletic putea obține egalarea, însă Ter Stegen a respins mingea trimisă de Sabin MerinoBarcelona s-a impus cu 2-1 și este favorită la calificare. Returul se joacă săptămâna viitoare în direct la Digi Sport!

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...