Întrebarea care l-a făcut pe Mircea Lucescu să plece din timpul interviului: ”Vedeți-vă de treabă, mă”
Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani

Espanyol Espanyol
Real Madrid Real Madrid
Gol din Penalty
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci la barcelona. Real Madrid se impune cu 6-0, Cristiano Ronaldo fiind autorul a cinci goluri.
  • 88 | OcaziiEspanyol
    Ocazie Real Madrid! Lucas Vazquez a luat o acţiune pe cont propriu şi a tras frumos de la marginea careului, dar portarul gazdelor a reuşit să respingă cu un reflex pe măsură.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 6-0 Real Madrid! Cristiano Ronaldo marchează pentru a cincea oară, cu un şut puternic de la 11 metri, după o pasă primită de la Lucas Vazquez.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Real. Varane a intrat în locul lui Sergio Ramos.
  • 72 | OcaziiEspanyol
    Ocazie Espanyol! Şansă uriaşă pentru gazde să înscrie golul de onoare. Moreno a fost blocat senzaţional de Navas, iar pe urmărire, Salva Sevilla a ratat incredibil din câţiva metri.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Kovacic.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Canas a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Kovacic.
  • 65 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Joan Jordan i-a luat locul lui Victor Sanchez.
  • 62 | Schimbări
    O nouă modificare la Real. Lucas Vazquez a intrat în locul lui Benzema.
  • 61 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 5-0 Real Madrid! Cristiano Ronaldo a marcat pentru a patra oară, după o nouă pasă decisivă oferită de Gareth Bale.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la Real Madrid. A ieşit Modric şi a intrat Kovacic.
    A doua modificare la Espanyol. Montanes a intrat în locul lui Ciani.
    Prima schimbare la gazde. Javi Lopez a fost înlocuit de Canas.
  • 45+1 | Penalty-uri
    Pauză la Barcelona! Real Madrid conduce cu 4-0, după o primă repriză excelentă a echipei lui Rafa Benitez.
  • 43 | OcaziiEspanyol
    Ocazie Real Madrid! Benzema a fost foarte aproape să facă dubla, dar şutul francezului a lovit bara porţii lui Pau Lopez.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Benzema.
  • 29 | Goluri
    GOOOOOOOOOOL, 4-0 Real Madrid! După ce a marcat de trei ori, Cristiano Ronaldo şi-a trecut în cont şi o pasă decisivă, pentru Karim Benzema, care a trimis în poartă din 2 metri.
  • 25 | OcaziiEspanyol
    Ocazie Espanyol! Salva Sevilla a tras de la distanţă, dar Navas a prins fără mari probleme, chiar dacă mingea a fost uşor deviată.
  • 20 | Goluri
    GOOOOOL, 3-0 Real Madrid! Cristiano Ronaldo a reuşit hat-trick-ul. Portughezul a înscris din apropiere, după o centrare perfectă a lui Gareth Bale.
  • 17 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOL, 2-0 Real Madrid! Cristiano Ronaldo a executat perfect lovitura de pedeapsă şi a reuşit "dubla".
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Alvaro Gonzalez.
  • 16 | Penalty-uriEspanyol
    Penalty pentru Real Madrid, după un fault asupra lui Garteh Bale. Autorul intervenţiei neregulamentare a fost Alvaro Gonzalez.
  • 7 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 Real Madrid! Cristiano Ronaldo a deschis scorul şi a marcat primul gol din acest sezon în La Liga, după o pasă superbă a lui Modric.
  • 2 | OcaziiEspanyol
    Ocazie Espanyol! Prima şansă a meciului aparţine gazdelor. Caicedo, urmărit de Sergio Ramos, a reuşit să trimită periculos, dar Navas a respins spectaculos în corner.
Rafa BenitezReal Madrid

VIDEO Espanyol - Real 0-6. CR7 a pus capăt secetei de goluri. A marcat de cinci ori

Show Cristiano Ronaldo, în etapa a treia din La Liga. Real Madrid a învins cu 6-0 pe terenul lui Espanyol, iar deţinătorul Balonului de Aur a marcat de cinci ori.

În urma reuşitelor de pe Cornella El Prat, portughezul a devenit cel mai bun marcator în campionat din istoria Realului.

Fără gol înscris din luna iulie în toate competiţiile, Ronaldo şi-a început recitalul în minutul 7, când a deschis scorul după o pasă superbă a lui Modric.

Zece minute mai târziu, Bale a obţinut un penalty, iar lusitanul a dublat avantajul madrilenilor.

Cristiano a bifat al 32-lea hat-trick în Spania în minutul 20, când a trimis în poartă după o centrare perfectă a lui Bale.

Starul "galacticilor" a trecut apoi la serviciu şi i-a pasat lui Benzema, care a stabilit scorul pauzei.

După o oră de joc, Bale i-a mai oferit un assist lui Ronaldo, iar ultimul gol al lui Cristiano Ronaldo a venit din pasa fostului jucător al lui Espanyol, Lucas Vasquez, cu zece minute înainte de final.

Astfel, vedeta vicecampioanei Spaniei a ajuns la 231 de goluri în 202 partide pentru Real Madrid şi i-a depăşit pe Alfredo di Stefano şi Raul Gonzalez.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!