Transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid poate fi anunțat oficial după Barcelona - PSG!
Spain: REAL MADRID CF v MANCHERSTER CITY FC. CHAMPIONS LEAGUE 2023/2024. QUARTER-FINALS 1st LEG MATCH.
”Jucătorul excepțional” remarcat de Pep Guardiola înainte de Manchester City - Real Madrid
Marius Șumudică a rupt tăcerea, după demiterea lui Cristiano Bergodi de la Rapid

• 90+2 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul, cu o ocazie mare a lui Atletico, dar Navas are o intervenţie uluitoare.
  • 88 | OcaziiAtletico Madrid
    Carvajal centrează de pe partea dreaptă, dar reluarea lui Modric cu capul trece puţin peste poartă.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOL REAL!!!!!! GOOOOOL RONALDO!!!! Bale porneşte un contraatac, îi pasează perfect lui Ronaldo, care reuşeşte hat-trick-ul din faţa porţii.
  • 71 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL REAL!!!!!! GOOOOOL RONALDO!!!!! Cristiano îl păcăleşte pe Oblak cu un şut trimis aproape de bară.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Godin este avertizat pentru proteste.
  • 69 | Penalty-uriAtletico Madrid
    Ronaldo obţine un penalty, după ce este faultat în careu de Savic.
  • 68 | OcaziiAtletico Madrid
    Oblak are o nouă paradă formidabilă la şutul din voleu trimis de Isco de la marginea careului.
  • 51 | Faze meciAtletico Madrid
    Griezmann recuperează un balon la 25 de metri de poarta oaspeţilor, dar şutul său e prins de Navas.
  • 50 | OcaziiAtletico Madrid
    Griezmann e şi el aproape de gol, dar şutul său din unghi trece paralel cu poarta Realului.
  • 48 | OcaziiAtletico Madrid
    Carrasco e la un pas de egalare, dar şutul său de la marginea careului ocoleşte vinclul porţii lui Navas.
    A început actul secund.
  • 45 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 31 | OcaziiAtletico Madrid
    Isco pasează suberb la Ronaldo, acesta pivotează perfect de lângă Godin, dar şutul său din apropiere e prins de Oblak.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Gabi este avertizat, după un fault dur făcut asupra lui Modric.
  • 23 | Goluri
    GOOOOOOL REAL MADRID!!!! GOOOOL RONALDO!!!! Portughezul execută o lovitură liberă, mingea este deviată de zid şi portarul Oblak este surprins.
  • 21 | OcaziiAtletico Madrid
    Modric pătrunde pe un culoar liber şi şutează la colţul lung, dar Oblak e la post şi prinde.
  • 12 | OcaziiAtletico Madrid
    Cristiano Ronaldo reia cu capul puternic din apropiere, dar Oblak respinge uluitor de pe linia porţii, fază la care oaspeţii au cerut gol, susţinând că mingea a depăşit linia porţii.
  • 9 | OcaziiAtletico Madrid
    Saul Niguez primeşte o pasă superbă pe culoar, dar reluarea lui din prima trece puţin pe lângă poarta lui Navas.
Zinedine ZidaneReal Madrid

Atletico - Real 0-3. Cristiano Ronaldo a dat toate golurile. "Galacticii", la 4 puncte de Barcelona

Real Madrid a făcut spectacol şi a câştigat la scor de neprezentare pe terenul rivalei Atletico Madrid. Ronaldo a avut prima ocazie, dar Oblak a intervenit incredibil.

Starul Realului a înscris în minutul 23, dintr-o lovitură liberă deviată de zid. Jucătorii lui Simeone au avut un start furibund în repriza secundă. Au avut trei ocazii importante în primele şase minute. Carrasco a trimis puţin pe lângă vinclu, iar Griezmann nu a putut să îl învingă pe Navas din două încercări.

"Galacticii" au rezistat şi au lovit pe contraatac. Oblak a scos de lângă bară şutul lui Isco dar, un minut mai târziu, Ronaldo a scos penalty după intervenţia lui Savic. Portughezul a fost şi cel care a executat, imparabil.

Ronaldo a continuat să scrie istorie. A reuşit hat-trick-ul şi, cu 18 goluri în întâlnirile cu Atletico, l-a depăşit pe Di Stefano şi a devenit cel mai bun marcator din derby-ul Madridului.
Real a câştigat cu 3-0 şi s-a distanţat la patru puncte de ocupanta locului secund din La Liga, Barcelona.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...