profimedia-0865397989
Înlocuitorul lui Kylian Mbappe vine de la Barcelona! PSG a pregătit oferta: 200.000.000€
Football Logos, Krakow, Poland - 15 Dec 2021
Surprinzător! Barcelona vrea să aducă un jucător cu doar 252 de minute jucate în acest sezon
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

• 90+4 | Start a doua repriza
    FINAL DE MECI! BARCELONA PIERDE CU 2-3 ȘI CEL MAI PROBABIL CEDEAZĂ PRIMUL LOC ÎN LA LIGA
  • 90+1 | OcaziiBarcelona
    Leo Messi ratează incredibil, după o combinație de efect. Șutul argentinianului trece la o palmă pe lângă colțul lung.
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu 4 minute
  • 81 | OcaziiBarcelona
    Dani Alves a tras puternic de la 20 de metri la colțul lung, puțin pe lângă poartă
  • 77 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Jordi Alba a văzut al doilea cartonaș galben pentru un fault asupra lui Feghouli și a fost eliminat
  • 58 | Goluri
    GOOOL VALENCIA! Feghouli a centrat foarte bine în careu pentru Paco Alcacer care a înscris printr-un șut pe centrul porții
  • 54 | Gol din Penalty
    GOOOOL BARCELONA! Leo Messi transformă penalty-ul și aduce egalitatea
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Ricardo Costa primește cartonașul galben pentru infracțiunea din suprafața de pedeapsă
  • 52 | Penalty-uriBarcelona
    Centralul a dictat lovitură de la 11 metri, la o fază în care mingea l-a atins în zona umărului pe Ricardo Costa
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Jordi ALba a primit un cartonaș galben
  • 50 | OcaziiBarcelona
    Messi a șutat de la limita careului, sub bară, Alves a respins în corner
  • 48 | Goluri
    GOOOOL VALENCIA! Piatti a înscris pentru 2-1 printr-o lovitură de cap lobată peste Valdes
    S-a reluat jocul de pe Camp Nou
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! BARCELONA ȘI VALENCIA SUNT LA EGALITATE DUPĂ PRIMA PARTE - 1-1
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Dani Parejo a primit un avertisment
  • 43 | Goluri
    GOOOOL VALENCIA! Parejo reușește să aducă egalarea după ce a pus latul din 6 metri. Mijlocașul Valenciei a înscris la capătul unei combinații foarte frumoase cu Feghouli
  • 34 | Faze meciBarcelona
    Barcelona domină copios, are posesia și caută să își mărească avantajul
  • 22 | OcaziiBarcelona
    Leo Messi șutează din unghi, portarul Valenciei respinge în corner, de la rădăcina barei
  • 21 | OcaziiBarcelona
    Alexis Sanchez a avut șansa golului 2, dar lovitura sa de cap din 5 metri a fost respinsă in-extremis de Alves
  • 6 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! GOOOL ALEXIS! Chilianul a prins un șut norocos, mingea a trecut peste Diego Alves și a intrat în poartă
Juan Antonio PizziValencia

VIDEO Barcelona - Valencia 2-3. Primul eșec pe "Camp Nou" după 31 de etape. Catalanii pot pierde locul 1!

Valencia a produs surpriza începutului de an în La Liga, după ce a învins-o pe Barcelona, cu 3-2 chiar pe Camp Nou.

Fără victorie pe terenul catalanilor din 2003, gruparea "liliecilor" a obţinut cel mai important succes al campionatului după un meci nebun.

Barcelona a deschis scorul după numai şapte minute prin Alexis Sanchez, aflat la al 13-lea gol din actuala stagiune în campionat.

Trupa lui Juan Antonio Pizzi a egalat chiar înainte de pauză prin Dani Parejo, iar gluma s-a îngroşat pentru Barcelona în minutul 48, când Pablo Piatti l-a învins pe Victor Valdes cu o lovitură de cap, chiar dacă măsoară 1,63 metri.

Echipa blaugrana a egalat la 2 peste doar şase minute, dintr-un penalty acordat foarte uşor de arbitrul Perez Montero şi transformat de Lionel Messi. A fost prima reuşită a argentinianului în Primera Division după 125 de zile de secetă.

Valencia nu s-a mulţumit cu egalul şi a dat lovitura de graţie în minutul 59. Sofiane Feghouli a devenit primul jucător cu două pase decisive în acest sezon într-o partidă împotriva Barcelonei, după ce l-a servit excelent pe Paco Alcacer.

Leo Messi a ratat ocazia meciului în minutele de prelungire, la capătul unei combinații de efect cu Dani Alves și Andres Iniesta, iar partida s-a încheiat cu scorul de 3-2 în favoarea Valenciei.

Este pentru prima dată când catalanii pierd pe Camp Nou în campionat, după 31 de meciuri la rând - ultima dată s-a întâmplat în aprilie 2012, atunci când Real Madrid se impunea cu 2-1 și făcea pasul decisiv spre titlul din acel sezon.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat