Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3. Debut cu dreptul pentru Costel Gâlcă. Oltenii au urcat pe locul doi
lionel-messi
Lionel Messi, eroul unei expoziții inedite. Ce mesaj a transmis starul argentinian
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 90+3 | Final repriza 2
    Final de meci pe Camp Nou. Barcelona se impune cu 4-0 și termină anul 2015 pe primul loc în La Liga
  • 86 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona. Munir intră în locul lui Sergi Roberto
  • 83 | Goluri
    GOOOOL BARELONA! GOOOL SUAREZ! Uruguayanul reușește dubla după o combinație excelentă a catalanilor și o pasă superbă a lui Neymar
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Dani Alves este avertizat pentru un faul la mijlocul terenului
  • 75 | Schimbări
    Ultima modificare la Betis. Van der Vaart intră în locul lui Ruben Castro
  • 74 | Ocazii
    BARĂ BARCELONA! Catalanii lovesc pentru a patra oară bara în această partidă, de această dată prin Messi, dintr-o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri
  • 73 | Ocazii
    OCAZIE BARELONA! Încă o oportunitate importantă de a marca pentru Suarez. Atacantul venit de la Liverpool a fost blocat de Adan, care este unul dintre remarcații partidei deși a scos de 3 ori mingea din poartă
  • 72 | Ocazii
    BARĂ BARELONA! Dani Alves a fost aproape să înscrie golul serii pe Camp Nou. Fundașul brazilian a încercat un lob cu latul, la colțul lung dar mingea a lovit transversala. Balonul i-a căzut apoi în cap lui Saurez care nu a avut reflexul necesar pentru a o trimite în poartă
  • 69 | Ocazii
    OCAZIE BARELONA! Messi îl mai încearcă o dată pe Adan din lovitură liberă însă portarul lui Betis este și de această dată atent și scoate de sub bară mingea trimisă de decarul catalanilor
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Pezzella vede cartonașul galben pentru un henț
  • 61 | Ocazii
    BARĂ BARCELONA! Neymar ratează încă o șansă de a marca în poarta lui Betis. Angajat în careu, brazilianul trimite la colțul scurt din poziție ideală dar mingea lovește bara. Balonul ajunge apoi la Messi dar reluarea argentinianului este respinsă de portarul Adan
  • 57 | Schimbări
    Prima schimbare și la Barcelona. Busquets îi lasă locul în teren lui Bartra
  • 46 | Goluri
    GOOOOL BARELONA! GOOOL SUAREZ! Început excelent de parte secundă pentru formația lui Luis Enrique. Busquets a recuperat o minge în preajma careului advers și a pasat ideal pentru Suarez, care de această dată nu a mai ratat ținta și a dus scorul la 3-0
    A început repriza secundă
  • 45 | Final repriza 1
    Final de primă repriză pe Camp Nou. Catalanii conduc cu 2-0 la pauză
  • 38 | Ocazii
    OCAZIE BARCELONA! Suarez primește mingea la limita ofsaidului, culcă portarul adversar, dar își închide unghiul și trimite în plasa laterală
  • 35 | Schimbări
    Repriză de coșmar pentru Betis! Oaspeții sunt nevoiți să efectueze și a doua schimbare. Westermann, autorul autogolului, s-a accidentat și el și a fost înlocuit cu Digard
  • 34 | Faze meciBarcelona
    Încă o lovitură grea pentru Betis. Antrenorul Pepe Mel este trimis în tribună
  • 33 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! GOOOL MESSI! Argentinianul punctează lejer, din fața porții, după o minge așezată perfect de Neymar
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Petros ese avertizat pentru proteste
  • 29 | Auto Goluri
    AUTOGOL BETIS! Mingea trimisă de Neymar în bară sare în interiorul careului, Rakitic și Westermann se luptă pentru balon, fundașul oaspeților câștigă prim-planul dar respinge greișit, în proprie poartă
  • 29 | Ratare Penalty-uri
    Neymar execută dar alunecă în momentul în care lovește balonul și mingea se duce în transversală
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Vargas este avertizat pentru proteste
  • 27 | Penalty-uri
    Penalty pentru Barcelona! Busquets ridică o minge peste defensiva lui Betis, Messi se ciocnește de portarul lui Betis și centralul indică punctul cu var. Decarul Barcelonei se resimte și primește îngrijiri pe teren
  • 25 | Faze meci
    Neymar reai cu capul după o fază în care mingea a mai trecut pe la Messi și Suarez. Brazlianul a trimis însă pe direcția lui Adan, care a reținut cu siguranță
  • 23 | Ocazii
    Prima ocazie și pentru Betis. Decarul andaluzilor pătrunde în careu, driblează doi adversari dar este blocat la timp de fundașii Barcelonei și oaspeții se aleg doar cu un corner
  • 22 | Ocazii
    Messi trimite puțin pe lângă bara porții lui Adan dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri
  • 20 | Faze meci
    După ce a comis mai multe erori în primul sfert de oră al partidei, Messi a ieșit la marginea terenului să-și schimbe ghetele
  • 17 | Schimbări
    Pepe Mel este obligat să facă prima modificare încă din primele 20 de minute ale partidei. Bruno Gonzalez s-a accidentat după un contact cu portarul Adan și i-a lăsat locul în teren lui Pezzella
  • 10 | Faze meciBarcelona
    Barcelona s-a instalat deja în jumătatea adversă, dar nu și-a creat nicio oportunitate de a marca în acest start de partidă
    A început partida de pe Camp Nou. Este meciul cu numărul 500 al lui Messi în tricoul Barcelonei

VIDEO Barcelona - Betis 4-0. Catalanii încheie anul pe primul loc în La Liga

Barcelona a încheiat anul 2015 cu o victorie la scor în fața lui Betis, 4-0, într-o seară specială pe Camp Nou. Partida a fost transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Înaintea meciului, catalanii le-au prezentat fanilor cele 5 trofee cucerite în 2015. Echipa lui Luis Enrique a deschis scorul după două momente controversate. Mai întâi arbitrul a dictat penalty la o fază în care Adan l-a lovit pe Messi după ce a repins mingea. Neymar a ratat de la punctul cu var, Westerman a trimis în proprie poartă, dar neamțul a reclamat un fault comis de Rakitic.

La meciul 500 în tricoul Barcei, Messi a înscris din pasa lui Neymar trei minute mai târziu și la pauză formația pregătită de Luis Enrique conducea cu 2-0. Scorul putea fi mai mare dacă Suarez nu rata singur cu portarul în minutul 38.

Betis a fost forțată de accidentări să efectueze două modificări în prima repriză, iar antrenorul Pepe Mel a fost trimis în tribune pentru proteste după cele două faze controversate de la mijlocul reprizei.

Partea a doua a început la fel de prost pentru formația vizitatoare. Gruparea blau-grana a făcut 3-0 în debutul reprizei cu golul lui Suarez. Au urmat încă 4 bare ale catalanilor la executiile lui Neymar, Messi din două lovituri libere și Dani Alves.

Finalul meciului a adus doua momente de magie din partea lui Neymar- pasa pentru golul lui Suarez din minutul 83 și preluarea din prelungiri. Barcelona - Betis s-a terminat 4-0 și catalanii încheie anul pe primul loc în La Liga.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...