Transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid poate fi anunțat oficial după Barcelona - PSG!
Spain: REAL MADRID CF v MANCHERSTER CITY FC. CHAMPIONS LEAGUE 2023/2024. QUARTER-FINALS 1st LEG MATCH.
”Jucătorul excepțional” remarcat de Pep Guardiola înainte de Manchester City - Real Madrid
Marius Șumudică a rupt tăcerea, după demiterea lui Cristiano Bergodi de la Rapid

Sevilla Sevilla
    Final de meci. Real s-a impus cu 3-0 și e cu un pas în sferturile de finală ale Cupei Spaniei
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare şi în echipa lui Zidane. Mariano Diaz i-a luat locul lui Morata.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Vitolo.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Ben Yedder a intrat în locul lui Correa.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la Real. James Rodriguez a ieşit în aplauzele fanilor, fiind înlocuit de Danilo.
  • 76 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Sevilla! Escudero putea reduce din diferenţă, cu un şut frumos de la marginea careului. Mingea a ocolit, însă, de puţin vinclul porţii lui Casilla.
  • 67 | Schimbări
    O primă modificare şi la gazde. Isco i-a luat locul lui Asensio.
  • 59 | Schimbări
    A doua schimbare la Sevilla. Kranevitter a intrat în locul lui Iborra.
  • 49 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Sevilla! La fel ca în prima parte, andaluzii irosesc prima şansă de gol şi după pauză. Correa s-a demarcat foarte bine, dar şutul său la colţul lung nu a prins spaţiul porţii.
    Schimbare la oaspeţi. Sarabia a intrat în locul lui Ganso.
    PAUZĂ! După o repriză plină de evenimente, Real Madrid o conduce pe Sevilla cu 3-0, în turul optimilor de finală din Cupa Spaniei.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL, 3-0 Real! James Rodriguez a reuşit "dubla", transformând fără emoţii lovitura de la 11 metri.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Mercado.
  • 43 | Penalty-uriReal Madrid
    Penalty Real! Gazdele au primit lovitură de pedeapsă, pentru un fault comis de Marcado asupra lui Modric.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Şi Carvajal a fost avertizat, tot pentru proteste.
    Cartonaş galben primit de Marcelo, pentru proteste.
  • 41 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Sevilla! Încă o ratare uriaşă a oaspeţilor. Vitolo a scăpat singur cu portarul advers, dar a fost blocat de portarul madrilenilor.
  • 34 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Sevilla! Elevii lui Sampaoli puteau reveni în meci, dar Coreea a ratat din situaţie de singur cu portar. Casilla a respins, însă, doar până la Iborra, care a trimis defectuos mult pe lângă, deşi rămăsese cu toată poarta goală în faţă.
  • 31 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Morata a primit o minge la marginea careului, a driblat uşor doi adversari şi apoi a tras din mijlocul careului, dar pe direcţia lui Rico, al cărui reflex i-a păstrat în joc pe andaluzi.
  • 29 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Real! Varane a dublat avantajul gazdelor, cu o lovitură de cap, după un corner executat perfect de Toni Kroos.
  • 29 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! O nouă şansă pentru gazde, ratată de Marcelo. Fundaşul stânga brazilian a tras violent din interiorul careului, după o centrare excelentă a lui James, dar Sergio Rico a reuşit să respingă.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    "Galben" şi pentru Ganso, în urma unui duel cu Nacho.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Iborra, care a cerut penalty la un duel cu Dani Carvajal. "Centralul" Lahoz a considerat că mijlocaşul andaluzilor a simulat şi l-a avertizat.
  • 15 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Acţiune frumoasă a madrilenilor, finalizată spectaculos de Modric, care a reluat acrobatic centrarea lui Carvajal, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 11 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Real Madrid! James Rodriguez a deschis scorul cu o execuţie superbă, de la marginea careului. Un mare merit are şi Casemiro, care a recuperat excelent în faţa lui N'Zonzi.
  • 4 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Sevilla! Prima fază periculoasă a partidei a aparţinut oaspeţilor. Correa a pătruns în careu şi a încercat un şut la colţul lung. Nacho s-a apărat bine şi a reulşit să devieze în corner.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.

Real Madrid - Sevilla 3-0. "Galacticii", cu un pas în sferturile Cupei Spaniei

Real Madrid şi-a continuat marşul triumfal şi în Cupa Regelui - la primul meci al anului, "galacticii" şi-au permis să-l menajeze pe Cristiano Ronaldo, chiar dacă întâlneau Sevilla.

În lipsa "Balonului de Aur", James Rodriguez a deschis scorul încă din minutul 11. Modric a ratat spectaculos golul de 2-0, la fel ca Marcelo, un sfert de oră mai târziu.

Varane a avut mai mult noroc, spre deosebire de Sevilla, care a irosit două şanse imense la aceeaşi fază.

Chiar înainte de pauză, Modric a primit uşor un penalty, iar James Rodriguez a reuşit dubla şi a stabilit scorul final, Real Madrid - Sevilla 3-0.

Returul din optimile Cupei va avea loc pe 12 ianuarie, în direct la Digi Sport.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...