BUCURESTI - SUPERLIGA - ETAPA 5 - RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI - 13 AUG 2023
Șucu s-a ținut de cuvânt și merge cu galeria la Craiova. Și are o rugaminte
sucu varga
Varga l-a vândut pe Krasniqi la Rapid cu 1.000.000€, deși avea ofertă de 5 ori mai mare! Acum, a tras concluziile
ianis
Scoțienii au fost categorici, după ce Ianis Hagi a anunțat unde va juca sezonul viitor
LIVE Fotbal Club

FC Botoșani - Dinamo 3-2. Victorie în minutul 90! VIDEO Doi eliminați la oaspeți

14.09.2014, 20:42

FC Botoşani a reuşit o victorie istorică, la inaugurarea instalației de nocturnă, în faţa lui Dinamo, pe teren propriu, acolo unde a mai învins-o în acest sezon şi pe Astra.

botosani-dinamo
  • Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

În minutul 28, gazdele aveau să deschidă scorul prin Fulop, din pasa lui Martins. Până la pauză, Alexe a scos un penalty pe care tot el l-a transformat. Collins Fai a fost eliminat în minutul 57 de centralul Mircea Feşnic, după ce a văzut al doilea galben. Doar trei minute mai târziu, a venit golul de 2-1 pentru moldoveni, semnat de Ngadeau, care a reluat printr-o lovitură de cap o centrare venită după un corner executat de Croitoru.

Problemele nu se terminaseră însă pentru “câini”! Dinamo a mai primit o lovitură similară în minutul 74, când a venit şi rândul căpitanului Ştefan Bărboianu să fie eliminat.

Cu doi oameni în minus, alb-roşiii au egalat totusi prin Gavrilă, cu trei minute înainte de final (87). Au vrut însă mai mult, așa că elevii lui Flavius Stoican s-au aruncat în atac, au lăsat spaţii şi au fost pedepsiţi în ultimul minut de joc de camerunezul cu cetăţenie germană, Roussel, iar Botoșaniul și-a sărbătorit în stil mare intrarea în rândul orașelor care au instalație de nocturnă.

LIVE TEXT

Min - 90+4 FLUIER FINAL, FC Botoșani se impune cu 3-2, la capătului unei partide de infarct

Min - 90+3 OCAZIE MARE PENTRU DINAMO! Curileac reține greu, în doi timpi, o lovitură liberă executată din afara careului de către Steliano Filip

Min - 90+1    : Galben pentru Roussel

Min - 90 GOOOOL FC BOTOȘANI, 3-2! Roussel marchează din fața porții și îi readuce în avantaj pe moldoveni!

VEZI AICI GOLUL LUI ROUSSEL

Min - 89 SCHIMBARE LA FC BOTOȘANI: Patache îi lasă locul lui Codoban

Min - 87 GOOOOL DINAMO, 2-2! Cu doi oameni mai puțin pe teren, bucureștenii au parte de un contraatac extrem de rapid, la capătul căruia Gavrilă intră în careu și marchează după ce îl driblează pe Curileac!

VEZI AICI GOLUL REUȘIT DE GAVRILĂ

Min - 83 SCHIMBARE LA FC BOTOȘANI! Hadnagy iese și intră Russel

Min - 80    : Grecu este avertizat pentru o simulare

Min - 79 SCHIMBARE LA FC BOTOȘANI! Marcatorul primului gol, Fulop, este înlocuit de Ivanovici

Min - 74         A DOUA ELIMINARE LA DINAMO! Căpitanul oaspeților, Ștefan Bărboianu, primește la rândul său al doilea cartonaș galben și este eliminat

VEZI AICI ELIMINAREA LUI BĂRBOIANU

Min - 69 SCHIMBARE LA DINAMO! Steliano Filip intră în locul lui Cosmin Matei

Min - 68 OCAZIE MARE PENTRU FC BOTOȘANI! Traian Marc are o intervenție extraordinară la șutul din marginea careului al lui Marius Croitoru, reușind să respingă în corner!

VEZI AICI INTERVENȚIA LUI MARC

Stadionul din Botoșani este arhiplin la primul meci disputat în nocturnă, în tribune aflându-se peste 8.000 de oameni

Min - 60 GOOOOL FC BOTOȘANI, 2-1! Marius Croitoru execută excelent un corner, iar Ngadeau, venit în viteză, sare excelent pe linia careului de șase metri și reia în poartă fără speranțe pentru Marc!

CLICK AICI PENTRU A VIDEO CU GOLUL LUI NGADEAU

Min - 59 SCHIMBARE LA DINAMO: Pentru a suplini absența lui Fai, Dorin Rotariu este înlocuit de Ionuț Șerban

Min - 57         ELIMINARE LA DINAMO! Fai primește cel de-al doilea cartonaș galben și este eliminat!

Min - 54 OCAZIE FC BOTOȘANI! Gazdele au ocazia de a trece în avantaj după un șut puternic expediat de Acsinte

Min - 51     : Galben pentru căpitanul oaspeților, Ștefan Bărboianu

Min - 49: Tincu vede și el un cartonaș galben

Min - 46: S-a reluat jocul!

Min - 45+3: Fluier de final al primei reprize, FC Botoșani - Dinamo 1-1

Min - 45+2    : Marius Croitoru este avertizat pentru proteste repetate

Min - 45    : Galben pentru Elton

Min - 40 GOOOL DINAMO, 1-1! Alexe transformă lovitura de pedeapsă fără nicio șansă pentru Curileac!

CLICK AICI PENTRU GOLUL LUI ALEXE DIN PENALTY

Min - 39    : Acsinte este avertizat

Min - 39 PENALTY PENTRU DINAMO! Alexe se prăbușește după un contact cu Acsinte în marginea careului, în condițiile în care mingea venea din centrare spre el

Min - 37 SCHIMBARE LA DINAMO! Gavrilă îi ia locul lui Miranda în garnitura oaspeților!

Min - 35: Hadnagy își mai încearcă o dată norocul printr-un șut de la distanță, dar mingea se duce mult peste poartă

Min - 28 GOOOL FC BOTOȘANI, 1-0! Gazdele deschid scorul după o acțiune excelentă pe partea dreaptă reușită de Martins, care îi pasează în centrul careului lui Fulop, iar acesta nu greșește ținta!

VEZI AICI GOLUL LUI FULOP

Min - 23    : Fai primește primul cartonaș galben al meciului

Min - 18: Dinamoviștii echilibrează jocul, iar Alexe încearcă fără succes o execuție pretențioasă

Min - 17: Ngadeu respinge o centrare din corner executată de Cosmin Matei

Min - 11: Moldovenii continuă să preseze, iar Adi Popa II respinge două mingi grele din interiorul propriului careu

Min - 10 OCAZIE MARE PENTRU BOTOȘANI! Atilla Hadnagy atacă bine colțul scurt la o centrare din stânga, dar reluarea sa trece pe lângă poarta apărată de Marc

CLICK AICI PENTRU VIDEO CU OCAZIA LUI HADNAGY

Min - 1: A început meciul!

ECHIPELE DE START:

FC BOTOŞANI: Curileac - Patache, Tincu, Ngadeu, Quenten - Danci, Vaşvari - Acsinte, Croitoru, Fulop - Hadnagy

Rezerve: Lazar - Oltean, Ivanovici, Browne, M. Bordeianu, Codoban, Roussel

Antrenor: Leontin Grozavu

DINAMO: Marc - Fai, Cordoş, Ad. Popa II, Grecu - Bărboianu, Miranda - C. Matei, Elton, Rotariu - M. Alexe

Rezerve: Samoilă - I. Şerban, Boubacar, Văduva, Firţulescu, Gavrilă, St. Filip

Antrenor: Flavius Stoican

Etichete: dinamo meci , botosani dinamo , echipe de start botosani , nocturna botosani

Una dintre celebrele gemene siameze Abby și Brittany s-a căsătorit. De ce nu au făcut niciodată operația de separare

Abby și Brittany Hensel, gemene siameze din SUA, care au devenit celebre în toată lumea după ce au...

OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid
Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30
Ianis Hagi, răspuns tranșant pentru Edi Iordănescu după golul înscris în România - Columbia 2-3
Provocarea zilei: găsește reprezentantul României din fotografia virală
Screenshot 2024-03-27 at 18.44.14
ianis

Transfer surprinzător! Manchester City forțează prima mutare a verii
Manchester City v Newcastle United - Emirates FA Cup - Quarter Final - Etihad Stadium
Foto ”Cea mai frumoasă din lume!”: Becali a refuzat 6 milioane de euro și face o ”operă de artă” lângă București! Costă o avere
becali bani
A câștigat 22 de milioane de euro, dar premiile i se par ”o glumă”! O reacție dură a apărut instant
Screenshot 2024-03-28 at 17.35.41
CSA Steaua, top secret! Măsură fără precedent luată de MApN
Surpriză uriașă: Dinamo a renunțat la varianta Târgoviște! Unde vor evolua „câinii” până la finalul play-out-ului
Adevărul despre scandalul dintre Rebel Wilson și Sacha Baron Cohen. Ce a scris actrița despre starul din „Borat” în cartea ei de memorii
Are 47 de ani, dar arată ca o puștoaică. Shakira, irezistibilă în emisiunea lui Jimmy Fallon, într-o rochie scurtă
Hagi s-a liniștit: Ianis merge sigur în Germania! Avem premianții și corigenții lotului pentru Euro