Final de joc la Botoșani! Gazdele se impun clar cu 3-1.
    Se acordă 3 minute de prelungire!
  • 87 | Schimbări
    Matulevicius îi lasă locul în teren lui Greu.
  • 86 | OcaziiFC Botoșani
    O nouă ocazie periculoasă pentru echipa antrenată de Leo Grozavu. Bordeianu scapă și el singur cu portarul clujenilor însă șutul să se duce pe lângă poartă.
  • 83 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie uriașă pentru FC Botoșani. Nou intratul Popovici scapă singur cu Marc însă șutul său este respins de portarul CFR-ului.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoșani! Iese Herghelegiu și intră Popovici!
  • 80 | Goluri
    Gooooolll Botoșani! Mușat mărește diferența echipei sale la două goluri. Fundașul stânga reușește o execuție superbă.
  • 70 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoșani! Mihai Roman revine în Liga 1, mijlocașul intră în locul lui Astafei.
  • 56 | Schimbări
    O nouă schimbare la CFR, iese Păun și intră Horj!
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Vașvari vede și el cartonașul galben!
  • 50 | OcaziiFC Botoșani
    Botoșaniul pune presiune pe CFR Cluj. Jucătorii antrenați de Leo Grozavu cer penalty la o fază creată de Astafei
  • 47 | Goluri
    Gooooolll Botoșani!!!Fulop își aduce echipa în avantaj cu o execuție superbă din lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri.
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Tiago Lopes vede cartonașul galben!
  • 46 | Faze meciFC Botoșani
    Prima ocazie a reprizei secunde aparține celor de la Botoșani. Astafei scapă spre poarta lui Marc, este însă oprit prin fault de Tiago Lopes.
    Schimbare la CFR Cluj, Guima îi ia locul lui Bud!
    A început repriza a doua! FC Botoșani are lovitura de începere!
  • 43 | Faze meciFC Botoșani
    Botoșaniul domină jocul. Fulop execută bine o lovitură liberă de la circa 25 de metri, portarul oaspeților reține însă fără probleme.
  • 40 | Goluri
    Goool Botoșani! Matulevicius reușește să restabilească egalitatea cu o lovitură de cap. Centrarea a venit de pe partea dreaptă de la Dimitrov.
  • 34 | Faze meciFC Botoșani
    FC Botoșani trece pe lângă egalarea, după un carambol în careul CFR-ului, niciun jucător al echipei antrenate de Leo Grozavu nu a reușit însă să împingă mingea în plasa porții lui Marc.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Petrucci primește și el cartonașul galben.
    Camora vede cartonașul galben după faultul asupra lui Herghelegiu.
  • 33 | OcaziiFC Botoșani
    FC Botoșani cere penalty la o intervenție a lui Camora asupra lui Herghelegiu, arbitrul acordă însă falut de la marginea careului de 16 metri.
  • 25 | Faze meci
    Meciul este întrerupt timp de câteva minute pentru o accidentare suferită de Marc. Portarul CFR-ului acuză o intindere. Partida s-a reluat după 2 minute.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Iliev vede cartonașul galben pentru proteste!
  • 20 | Goluri
    Goool CFR Cluj! Jakolis reușește să deschidă scorul, cu un șut din interiorul careului, după ce a scăpat singur cu portarul Iliev. Cei de la FC Botoșani au protestat, cerând henț, însă arbitrul a luat decizia corectă și a validat golul.
  • 12 | Faze meciFC Botoșani
    O nouă șansă de gol pentru Botoșani. Fulop șutează de la 25 de metri, mingea trece însă puțin pe lângă poarta clujenilor.
  • 11 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie și pentru Botoșani, șutul lui Matulevicius din interiorul careului este însă reținut de Marc.
  • 10 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie importantă pentru CFR Cluj. Cristian Lopez deviază cu capul o centrare venită din corner, dar Mureșan nu ajunge la minge.
  • 1 | OcaziiFC Botoșani
    Prima ocazie a meciului aparține celor de la Botoșani. Bordeianu centrează de pe partea dreaptă, dar Matulevicius trimite, cu capul, puțin pe lângă poarta apărată de Marc.
    A început partida! CFR Cluj a avut lovitura de start!
Vasile MiriuțăCFR Cluj

FC Botoşani - CFR 3-1. Moldovenii se impun fără drept de apel și câștigă primele 3 puncte din acest sezon

FC Botoşani a început cu dreptul noul sezon al Ligii 1, cu un succes pe teren propriu, contra lui CFR Cluj. Matulevicius a ratat prima ocazie a meciului, dar Marc a reţinut fără probleme.

Ardelenii au deschis scorul pe contraatac, prin Jakolis, fază la care asistentul Florin Neacşu a semnalizat henţul lui Plămadă, însă centralul Lucian Rusandu a lăsat faza să continue. Fulop a fost aproape de egalare, în minutul 39, însă Marc s-a opus. Imediat, Dimitrov a centrat perfect pentru Matulevicius, care a îndeplinit o simplă formalitate.

La doar 14 secunde de la reluare, Astafei a obţinut o lovitură liberă din marginea careului, iar Fulop a executat magistral pentru 2 la 1. Gazdele au cerut penalty după ce mingea şutată de Astafei a atins braţul lui Petrucci, dar arbitrul nu a acordat nimic.

Cu zece minute înaintea finalului, Muşat a trimis înşelător din careu, iar mingea l-a depăşit pe Marc şi a intrat la vinclu. FC Botoşani a mai ratat două ocazii mari, pe contraatac, iar partida s-a încheiat cu 3 la 1 pentru moldoveni.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano