Sepsi - CFR Cluj, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Cu o victorie, ardelenii urcă pe locul 2
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ - SC OȚELUL GALAȚI, SUPERLIGA SUPERBET (23.10.2023)
Brighton a făcut deja planul! Ce se întâmplă cu Philip Otele dacă ajunge în Premier League
ROU: Romania V Andorra: Group I - UEFA EURO 2024 European Qualifiers, Bucharest - 15 Oct 2023
Exclusiv De ce Anghel Iordănescu nu îl sfătuiește pe Edi privind prelungirea contractului cu FRF
Liga Digi Sport

CFR ClujCFR Cluj
2 - 0
FC VoluntariFC Voluntari
20.08.2017 (2-0 la pauză)
FC Voluntari FC Voluntari
    Fluier final. CFR Cluj - FC Voluntari 2-0.
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arată 3 minute de prelungiri.
  • 86 | Schimbări
    Schimbare și la Voluntari: iese Voduț și intră Pîrcălabu.
  • 85 | Schimbări
    Ultima modificare la CFR: iese Culio, intră Peteleu.
  • 83 | Schimbări

Schimbare la CFR: iese Urko Vera și intră Ibrahima Balde.

• 81 | Faze meciCFR Cluj
    Șut puternic, de la mare distanță trimis de Balaur, care și-a încercat norocul din flancul drept, dar a trimis pe direcția portarului Vâtcă, iar acesta a prins fără probleme.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Voduț, care a pierdut mingea și și-a faultat adversarul, apoi a șutat nervos în minge.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Costin Lazăr, care la mijlocul terenului l-a tras brutal de tricou pe Culio, pe care l-a și trântit la pământ. Dan Petrescu cerea chiar o eliminare pentru mijlocașul de la Voluntari.
  • 68 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie pentru CFR! Lovitură cu capul a lui Culio, din plonjon, din 6 metri, dar pe direcția portarului de la Voluntari, care prinde fără probleme.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la CFR: iese Omrani și intră Păun.
  • 52 | Faze meciCFR Cluj
    Acțiune pe stânga atacului celor de la Voluntari, de unde mingea ajunge la Petre Ivanovici, al cărui șut nu iese așa cum și-ar fi dorit și mingea se duce cu mult pe lângă poartă.
  • 48 | Faze meciCFR Cluj
    Hoban a reluat cu capul, din apropierea porții, dar portarul Petrariu a reușit să prindă cu siguranță.

A doua schimbare efectuată la pauză de Volutnari: iese Olteanu și intră Tudorie.

Schimbare la Voluntari: iese Novac și intră Gabriel Deac
    A început actul secund.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 37 | Goluri
    GOOOOOOL CFR!!!! GOOOOOL VERA!!!! Hoban trage puternic din careul de 16 metri, Petrariu respinge în față, dar Vera pe fază înscrie fără emoții.
  • 36 | OcaziiCFR Cluj
    Bomba lui Deac de la marginea careului e scoasă cu greu în corner de Petrariu.
  • 30 | OcaziiCFR Cluj
    Deac scoate mingea perfect mingea la 14 metri, dar Omrani, demarcat perfect, șutează mult peste poartă dintr-o poziție favorabilă.
  • 14 | OcaziiCFR Cluj
    Culio șutează puternic din afara careului, dar portarul oaspeților respinge greu.
  • 9 | OcaziiCFR Cluj
    Voduț primește o pasă perfectă de la Maftei, în driblează pe Vinicius, dar Vâtcă îl blochează perfect.
  • 5 | Goluri
    GOOOOOL CFR!!!! GOOOOOL OMRANI!!! Atacantul CFR-ului a deschis scorul după o pasă perfectă primită de la Deac.
Claudiu NiculescuFC Voluntari

CFR - Voluntari 2-0. Liderul merge fără greșeală! Echipa lui Dan Petrescu a câștigat fără să forțeze

CFR Cluj a câștigat cu 2-0 în fața lui FC Voluntari și rămâne lider în Liga 1, la 4 puncte peste Craiova și FCSB. Omrani a deschis scorul în minutul 5, iar Urko Vera a dublat avantajul "feroviarilor", în minutul 37.

CFR a controlat jocul de la început și a lovit rapid. Omrani a punctat în minutul 5, din pasa lui Deac. Voduț a fost aproape de egalare după ce l-a driblat pe Vinicius și a scăpat singur cu portarul, dar Vâtcă l-a blocat (9). Nouarul formației lui Dan Petrescu putea realiza dubla în minutul 30, dar Urko Vera avea să fie cel care înscria pentru 2-0, 7 minute mai târziu.

Liderul nu a mai forțat după pauză. Ilfovenii au mai amenințat prin Ivanovici (52) și Balaur (81), în timp ce gazdele au pus pericol la ocaziile lui Hoban (48) și Culio (68). Ibrahima Balde, fostul jucător de la Atletico Madrid, a debutat la CFR, intrând în minutul 83, în locul lui Urko Vera.

Ardelenii au bifat al șaselea succes la rând, singura sincopă fiind cea din prima etapă, atunci când au încasat și singurul gol de până acum, la 1-1 cu Botoșani (VIDEO). Moldovenii sunt și cei care se pot apropia din nou la 3 puncte de CFR. FC Botoșani joacă împotriva Concordiei Chiajna luni, 26 august, de la ora 18:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și LIVE VIDEO&TEXT pe www.digisport.ro și m.digisport.ro.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...