Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

CS U Craiova CS U Craiova
Steaua Steaua
Ratare Penalty-uri
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci la Drobeta Turnu Severin. Steaua a învins una dintre rivalele la supremaţie, CS U Craiova, scor 2-1.
  • 90 | Schimbări
    Schimbare la CS U Craiova. Apostol Popov a fost înlocuit de Robert Petre.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Dimitrov a primit şi el cartonaşul galben.
  • 79 | Goluri
    Gooool Steaua. Gabriel Enache a fructificat centrarea fostului său coleg de la Astra, William De Amorim.
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la Craiova. Alexandru Băluţă a fost înlocuit de Nusmir Fajic.
  • 75 | Ocazii

Ocazie Steaua. Execuţie foarte bună a lui Denis Alibec, dintr-o lovitură liberă de la peste 22 de metri, respinsă de Calancea, de lângă bară.

• 75 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Mihai Pintilii este înlocuit de Sulley Muniru.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Renato Kelic a primit şi el cartonaşul galben după un fault comis asupra lui Denis Alibec.
  • 69 | Faze meci
    Gabriel Tamaş a acuzat că a fost călcat pe mână după un duel cu Andrei Ivan şi şi-a rupt un deget.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Apostol Popov.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Momcilovic a fost avertizat după duelul cu bulgarul Dimitrov.
  • 65 | Faze meci
    Radoslav Dimitrov a căzut foarte rău după un duel aerian cu Marko Momcilovic, însă şi-a revenit rapid.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Florin Tănase a intrat în locul lui Vlad Achim.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Ovidiu Popescu a fost avertizat pentru un fault dur asupra lui Kelic.
  • 54 | Faze meci
    Şutul puternic al lui Andrei Ivan, de la aproximativ 25 de metri, a fost reţinut cu siguranţă de Florin Niţă.
  • 52 | Ocazii
    Ocazie Steaua! Marko Momcilovic a reluat peste poartă, cu capul, centrarea foarte bună a lui Vlad Achim.
    A început repriza secundă a derby-ului de la Drobeta Turnu Severin.
    Schimbare la Steaua. Mihai Bălaşa a fost înlocuit de Gabriel Enache.
    Pauză la Drobeta Turnu Severin. CS U Craiova şi Steaua se află la egalitate, scor 1-1.
  • 43 | Ocazii
    Ocazie CS U Craiova. Nicuşor Bancu a şutat puţin pe lângă poarta lui Florin Niţă din poziţie ideală, de la 16 metri de buturile Stelei.
  • 34 | Goluri
    Goooool CS U Craiova! Hristo Zlatinski nu a ratat şi al doilea penalty. L-a "executat" fără emoţii pe Florin Niţă şi a egalat scorul la Drobeta Turnu Severin.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Gabriel Tamaş a primit cartonaşul galben pentru fault.
  • 32 | Penalty-uri
    Penalty pentru CS U Craiova. Gabriel Tamaş a comis încă o lovitură de la 11 metri. L-a faultat în propriul careu pe Nicuşor Bancu.
  • 28 | Ocazii
    Ocazie Steaua. Denis Alibec l-a servit excelent pe William De Amorim, al cărui şut, din colţul careului de 16 metri, a fost respins în faţă de Calancea.
  • 24 | Goluri
    Goooool Steaua! Gol de senzaţie al lui Mihai Pintilii, după un voleu superb de la peste 22 de metri, după o respingere a lui Stephane Acka.
  • 19 | Faze meci
    Oltenii au solicitat din nou penalty după duelul din careul Stelei, dintre Alexandru Băluţă şi Ovidiu Popescu.
  • 12 | Ratare Penalty-uri
    Craiova ratează penalty-ul! Bulgarul Hristo Zlatinski nu a reuşit să-l învingă pe Florin Niţă, care a respins execuţia mijlocaşului lui CS U Craiova.
  • 10 | Penalty-uri
    Penalty pentru CS U Craiova. Gabriel Tamaş a pierdut prim-planul după un duel cu Andrei Ivan şi l-a faultat în careu pe atacantul oltenilor.
  • 9 | Faze meci
    Fază de gol a oltenilor. Andrei Ivan a profitat de eroarea lui Moke şi a trimis spre poarta Stelei, însă Tamaş a respins din apropierea liniei porţii.
  • 6 | Faze meci
    Căpitanul-surpriză al Stelei, Denis Alibec, a ratat o execuţie de la 16 metri şi a acuzat uşoare probleme medicale.
  • 1 | Faze meci
    Suporterii Craiovei au pregătit o coregrafie specială înaintea partidei, cu mesajul "Numai stele cazătoare, într-un fotbal care moare/Doar iubirea alb-albastră a rămas să strălucească".
    A început derby-ul de la Drobeta Turnu Severin, dintre CS U Craiova şi Steaua.
Laurențiu ReghecampfSteaua

CS U Craiova - Steaua 1-2. Prima victorie din 2017, adusă de rezerva Gabriel Enache pe final

Steaua a câştigat derby-ul contra lui CS U Craiova de la Drobeta Turnu Severin, scor 2-1, după o partidă dramatică. Oltenii au ratat un penalty, în minutul 12, prin bulgarul Zlatinski, iar "roş-albaştrii" au deschis scorul 12 minute mai târziu prin mijlocaşul rămas fără banderola de căpitan, Mihai Pintilii, care a înscris unul dintre cele mai frumoase goluri ale începutului de an.

Hristo Zlatinski nu a ratat şi a doua oară din penalty şi a egalat scorul la 1, după ce Gabriel Tamaş a provocat ambele lovituri de la 11 metri acordate de arbitrul Ovidiu Haţegan.

Intrat la pauză, în locul lui Mihai Bălaşa, Gabriel Enache a adus victoria Stelei în minutul 79, după centrarea brazilianului William De Amorim.

CS U Craiova - Steaua s-a încheiat 1-2, iar steliştii s-au distanţat la cinci puncte de olteni şi s-au apropiat la trei puncte de Viitorul, până la partida echipei lui Hagi contra Astrei.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...