ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• 84 | Faze meciCSM Poli Iași
    Mitic încearcă să-l surprindă pe Iliev, printr-o lovitură liberă executată rapid. Iliev reține însă fără probleme.
  • 72 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Astra!!! Filipe Teixeira marchează cu un șut din afara careului! Branko Grahovac are o mare parte din vină la acest gol!
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Florin Lovin.
  • 67 | OcaziiCSM Poli Iași
    Seto reia, din interiorul careului, în brațele lui Grahovac.
  • 62 | Faze meciCSM Poli Iași
    Daniel Niculae reia cu capul, în brațele lui Grahovac, după centrarea lui Stan.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la Astra: Balaure intră în locul lui Pițian!
  • 57 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Astra!!! Cristi Săpunaru egalează, după ce transformă penalty-ul obținut de Stan!
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Sato primește cartonașul galben, în urma faultului care a condus la penalty-ul acordat Astrei.
  • 56 | Penalty-uriCSM Poli Iași
    Penalty! Stan îi ia fața lui Sato, iar filipinezul îl doboară în careu pe jucătorul Astrei.
  • 55 | OcaziiCSM Poli Iași
    Andrei Cristea șutează pe lângă poartă din lovitură liberă!
  • 53 | OcaziiCSM Poli Iași
    Grahovac respinge mingea deviată de către Lovin, în urma unei centrări a lui Stan, din lovitură liberă.
    A început repriza a doua!
  • 46 | Schimbări
    Șumudică schimbă portarul înainte de startul reprizei secunde. Iliev a intrat în locul lui Lung.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Se încheie prima repriză!
  • 43 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CSM Poli Iași!!! Andrei Cristea transformă fără probleme penalty-ul obținut de Bole!
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Fabricio primește cartonaș galben, după penalty-ul produs.
  • 42 | Penalty-uriCSM Poli Iași
    Penalty pentru CSM Poli Iași! Bole a fost faultat în colțul careului de către Fabricio!
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL CSM Poli Iași!!! Cătălin Ștefănescu a egalat, după ce l-a driblat pe Silviu Lung și a trimis apoi în poarta goală!
  • 38 | Schimbări
    Neagoe mută înainte de pauză: Ciucur intră în locul lui Vasile Gheorghe.
  • 30 | Faze meciCSM Poli Iași
    Ștefănescu intră în careu și șutează în blocaj, mingea ajunge la Bole, însă, și maghiarul, îl trimite tot într-un adversar, iar balonul deviat de Morais se duce în corner.
  • 21 | Faze meciCSM Poli Iași
    Cristea trage pe lângă poartă de la aproape 20 de metri.
  • 17 | Faze meciCSM Poli Iași
    Bole șutează de la marginea careului, în brațele lui Lung.
  • 12 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL Astra!!! Daniel Niculae deschide scorul din apropiere, după o combinație cu Florea!
  • 6 | Faze meciCSM Poli Iași
    Sato pătrunde în careu și apoi cade. Comănescu lasă însă jocul să continue.
Marius ȘumudicăAstra Giurgiu

CSM Poli Iași - Astra 2-3. Campioana e în play-off, după gafa lui Grahovac!

Rezumat meci

Astra Giurgiu merge în play-off după ce a obţinut la Iaşi a şaptea victorie consecutivă în Liga 1. Echipa lui Şumudică s-a impus cu 3-2, deşi a fost condusă la pauză.

Astra a suferit la Iaşi, deşi a deschis scorul prin Daniel Niculae. Finalul primei reprize a fost un coşmar pentru echipa lui Şumudică. Cătălin Ştefănescu a egalat, apoi Fabricio l-a faultat în careu pe Bole. Andrei Cristea a transformat, iar moldovenii aveau 2-1 la pauză.

Campioana României a revenit în joc după ce a primit şi ea un penalty. Stan a obţinut lovitura de la 11 metri, iar Săpunaru l-a învins pe Grahovac.

În minutul 72, Teixeira a marcat cu noroc golul calificării Astrei în playoff cu o etapă înainte de finalul sezonului regulat.

A fost a şaptea victorie consecutivă în Liga I pentru Şumudică.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)