Bawab reia din nou cu capul, de această dată mult mai periculos, dar mingea trece din nou peste poartă.
    Bawab reia cu capul, dar mingea trece pe lângă poarta lui Bălgrădean.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Filip este avertizat.
  • 90+2 | OcaziiConcordia Chiajna
    Serediuc e la un pas de golul desprinderii, dar Penedo intervine salvator, în careul mic, fază care duce la accidentarea ilfoveanului.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOOOL CHIAJNA!!!! GOOOOOL CRISTESCU!!!! Mijlocaşul gazdelor reia cu capul periculos, Penedo respinge în faţă, iar Cristescu trimite în forţă din careul mic, printre picioarele lui Herea.
  • 78 | Schimbări
    Bumba intră în locul lui Mahlangu.
  • 77 | OcaziiConcordia Chiajna
    Nedelcearu e la un pas de golul 2, dar reluarea lui cu capul, după o fază fixă, trece puţin peste poarta lui Bălgrădean.
  • 73 | Schimbări
    Bawab intră în locul lui Nemec.
  • 67 | Faze meciConcordia Chiajna
    Oaspeţii au cerut penalty, după un duel în careu între Hanca şi Bărboianu.
  • 59 | Schimbări
    Feussi intră în locul lui Popescu.
  • 51 | Goluri
    GOOOOOOOL DINAMO!!!! GOOOOOL NEMEC!!!! Oliva i-a furat un balon lui Dobrosavlevici, i-a pasat perfect lui Nemec şi acesta l-a învins pe Bălgrădean cu un şut plasat.
    Oliva intră în locul lui Cecarelli.
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 | OcaziiConcordia Chiajna
    Serediuc e aproape de golul doi al Concordiei, dar şutul său de la marginea careului e respins in extremis de Penedo, în corner.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Cristescu este avertizat.
  • 38 | OcaziiConcordia Chiajna
    Dublă ocazie pentru Dinamo: Hanca şutează periculos din apropiere, Bălgrădeana  respins în lateral, mingea trecând prin faţa lui Nemec. Balonul a ajuns într-un final la Filip, iar şutul acestuia, deviat de Palic, trece puţin pe lângă poartă.
  • 31 | Goluri
    GOOOOOOOL CHIAJNA!!!! GOOOOOL COSTIN!!! Intrat pe teren de 4 minute, Costin l-a învins pe Penedo cu un şut puternic din apropierea porţii.
  • 27 | OcaziiConcordia Chiajna
    Hanca are prima ocazie de gol a meciului, dar execuţia lui din careul de 16 metri e pe centrul porţii şi Bălgrădean prinde fără probleme.
  • 27 | Schimbări
    Costin intră în locul lui Bejan.
  • 20 | Faze meciConcordia Chiajna
    Romera reia cu capul din interiorul careului, dar Bălgrădean prinde fără mari probleme.
Ioan AndoneDinamo

Concordia - Dinamo 2-1. Echipa lui Andone, singura fără punct în Liga 1, în 2017

Dinamo a făcut un pas greşit în cursa pentru locurile de play-off, la Chiajna. Concordia s-a impus cu 2-1 în faţa trupei lui Andone. Hanca a fost primul care l-a pus la încercare pe portarul gazdelor, Bălgrădean.

S-a marcat însă la poarta cealaltă, în minutul 31. Intrat doar de câteva minute pe teren, Raul Costin nu i-a dat nicio şansă lui Penedo. Dinamo s-a aruncat în atac şi a avut o dublă-ocazie: Bălgrădean a respins şutul lui Hanca, iar apoi reluarea lui Filip, deviată de Palic, s-a dus pe lângă poartă.

În finalul reprizei, Penedo a respins cu greu şutul lui Serediuc. Dinamo a egalat după pauză, atunci câd Oliva i-a furat balonul lui Dobrosavlevici şi i-a pasat decisiv lui Nemec.

În minutul 81, Chiajna a trecut din nou în avantaj prin Cristescu, care a reluat în poartă după o respingere în faţă a lui Penedo. În prelungiri, tot ilfovenii au avut şansa golului, prin Serediuc. Bawab a incercat sa aduca egalarea, dar meciul s-a terminat cu victoria Concordiei, scor 2-1.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano