La un pas de transferul carierei! Napoli a pregătit oferta pentru Daniel Boloca
SSC Napoli v Juventus - Serie A
PSG trece la fapte! Șeicii clubului ”sparg banca” pentru jucătorul de 130 milioane de euro
Screenshot 2024-04-15 at 23.41.50
Exclusiv Antrenorul aflat în pole-position să o preia pe Rapid, dacă Bergodi va fi demis. Ilie Dumitrescu propune o lovitură de proporții

• 90 | Ocazii
    BARĂ CONCORDIA! Cristescu șutează cu efect de la 17 metri, dar trimite în transversala porții ieșene.
  • 88 | Schimbări
    Llullaku intră în locul lui Cristea.
  • 83 | Ocazii
    Cristea reia cu capul de la 9 metri, după centrarea lui Țigănașu, dar mingea se duce puțin afară.
  • 77 | Schimbări
    Iese Giurgiu și intră Marian Cristescu.
  • 68 | Ocazii
    Purece șutează din afara careului, periculos, dar Grahovac reușește să devieze în corner.
  • 59 | Cartonaşe Roşii
    ROȘU MILEVSKYI! Intrat de trei minute, Milevskyi îl lovește cu palma pe Mitic, intenționat, pentru a proteja mingea.
  • 56 | Schimbări
    La Concordia intră Milevski în locul lui Cristian Garcia.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Bucurică vede și el cartonașul galben.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Pena este avertizat.
  • 22 | Ocazii
    Golubovic câștigă un duel aerian cu Odibe, scapă singur în careu, în dreapta, dar preferă un șut afară, în locul unui dribling pe lângă bălgrădean.
  • 18 | Goluri
    GOOOOOOL CSMS IAȘI! GOOOOOOOL CRISTEA! Andrei Cristea egalează cu o lovitură de cap, după o nesincronizare a fundașilor adverși, în urma centrării de pe dreapta a lui Bole.
  • 14 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL CONCORDIA! GOOOOOOOL OBODO! Nigerianul șutează plasat, în stânga lui Grahovac, care se duce pe minge dar nu poate interveni. Concordia - CSMS Iași 1-0.
  • 13 | Cartonaşe Roşii
    Frăsinescu este eliminat.
  • 13 | Penalty-uri
    PENALTY CONCORDIA! Cristian Garica intră în careu și e placat de Frăsinescu.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Feussi l-a faultat pe Țigănașu și a primit cartonașul galben.

Concordia Chiajna - CSMS Iaşi 1-1. Câte un eliminat de fiecare parte

Concordia Chiajna a mai făcut un pas spre salvarea de la retrogradare: a remizat cu CSMS Iaşi, 1-1, într-un meci în care ambele echipe au avut câte un jucător eliminat. Arbitrajul a fost pus sub semnul întrebarii de ambii antrenori.

Concordia e neînvinsă în play-out după patru etape. Moldovenii au ramas în zece în minutul 13, când Frasinescu l-a busculat pe Cristian Garcia în careu.

Obodo a profitat din plin de ocazia ivită, l-a învins pe Grahovac de la 11 metri și a ajuns la al treilea gol în tricoul Concordiei. Patru minute mai târziu, fostul dinamovist Andrei Cristea a egalat cu o lovitură de cap.

Chiar dacă jucau cu un om mai puțin, ieșenii puteau întoarcec rezultatul în minutul 22, când Golubovic a șutat pe lângă poartă.

Egalitatea numerică s-a restabilit în minutul 59. Milevskyi l-a lovit cu palma pe Mitic și a văzut roșu direct, după doar 3 minute de la intrarea pe teren.

CSMS Iași putea câștiga toate cele 3 puncte în minutul 82, însă Andrei Cristea a ratat incredibil. Și Chiajna a trecut pe lângă victorie în minutul 90, când Cristescu a trimis în bară, iar partida s-a încheiat nedecis, 1-1.

Presa din Ucraina, reacție dură! Ce a...

Video Ucraina - România, marcat de un moment...

ucraina

Video CFR Cluj - FCSB 0-1. ”Roș-albaștrii”...

Exclusiv Ilie Dumitrescu a rămas impresionat...

profimedia-0712984186

Presa din Ucraina, reacție dură! Ce a scris, după înfrângerea în fața României din Billie Jean King Cup

Exclusiv Brutal: primul verdict al medicilor în cazul lui Luca Mihai! Autoritățile vor fi sesizate

FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

Alex Pițurcă, filmat în parc cu o tânără! Cristina Ich a reacționat imediat și a făcut anunțul