ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
BUCURESTI - SUPERLIGA - ETAPA 5 - RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI - 13 AUG 2023
Șucu s-a ținut de cuvânt! Merge alături de galerie la meciul cu Craiova: ”Echipa are nevoie de noi!”

Faze meci
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+4 | Final repriza 2
    Meciul se încheie cu victoria Viitorului!
  • 90+3 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Alin Dudea îl oprește pe Coman prin fault și primește al doilea cartonaș galben. Dinamo încheie meciul în zece.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Thaer Bawab primește cartonaș galben la debutul în tricoul lui Dinamo!
  • 86 | OcaziiDinamo
    Purece șutează periculos din lovitura liberă obținută de Chițu, însă Brănescu reușește să respingă.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Luka Maric îl faultează pe Chițu la marginea careului și primește cartonașul galben.
  • 82 | Schimbări
    Robert Hodorogea a intrat în locul lui Iancu.
    Thaer Bawab debutează pentru Dinamo. Iordanianul a intrat în locul lui Ceccarelli.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Dudea.
  • 80 | OcaziiDinamo
    Cristi Ganea trage puțin pe lângă poartă, din partea stângă a careului.
  • 78 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL VIITORUL!!! Florinel Coman își aduce echipa în avantaj cu un gol impecabil de la aproximativ 20 de metri!
  • 77 | Schimbări
    Daniel Popa a intrat în locul lui May Mahlangu
  • 77 | OcaziiDinamo
    Sergiu Hanca ratează o nouă ocazie. Extrema lui Dinamo a șutat peste poartă, din interiorul careului.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Luca Ceccarelli.
  • 72 | Faze meciDinamo
    Purece reia pe lângă poartă centrarea lui Benzar.
  • 69 | Faze meciDinamo
    Florinel Coman șutează direct pe poartă dintr-o lovitură liberă din lateral. Brănescu reușește să respingă.
  • 65 | OcaziiDinamo
    După o pasă lungă foarte bună a lui Nistor, Sergiu Hanca trimite foarte puțin pe lângă poarta lui Rîmniceanu.
  • 64 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL VIITORUL!!! Kevin Boli restabilește egalitatea, după ce a reluat în poartă pasa lui Neluț Roșu!
  • 62 | OcaziiDinamo
    Adam Nemec ratează o ocazie uriașă. Rîmniceanu a reușit să-l blocheze pe atacantul slovac, deși acesta aproape îl driblase pe portarul Viitorului.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Dan Nistor îl faultează pe Chițu și primește cartonașul galbe.
  • 58 | Faze meciDinamo
    Palic șutează în blocaj, iar, apoi, Rîmniceanu reține.
  • 57 | Schimbări
    Florinel Coman a intrat în locul lui Vlad Morar.
  • 52 | Faze meciDinamo
    Cristi Ganea șutează slab, de la mare distanță.
  • 47 | Faze meciDinamo
    Benzar șutează de la aproximativ 20 de metri, însă nu-i pune probleme lui Brănescu.
  • 46 | Schimbări
    Neluț Roșu intră în locul lui Vînă, înainte de startul reprizei secunde și își face, astfel, debutul, în tricoul Viitorului.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză în Ștefan cel Mare. Dinamo conduce cu 1-0 după golul superb al lui Dan Nistor.
  • 45+1 | Faze meciDinamo
    Iancu încearcă să execute direct pe poartă, o lovitură liberă, dintr-un unghi închis. Mingea se duce peste poartă.
  • 39 | OcaziiDinamo
    Iancu șutează în forță, din careu, însă Brănescu reușește să respingă.
  • 38 | OcaziiDinamo
    Hanca șutează, din interiorul careului, la colțul lung. Mingea este deviată, iar Dinamo beneficiază de un alt corner.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Vlad Morar îl lovește în cădere pe Hanca și vede primul cartonaș galben al meciului.
  • 33 | Faze meciDinamo
    Vînă trage cu pământul, din afara careului, însă Brănescu reține fără emoții.
  • 26 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL DINAMO!!! Dan Nistor înscrie cu un șut extraordinar din afara careului!
  • 19 | Faze meciDinamo
    May Mahlangu șutează din afara careului. Rîmniceanu reține însă fără probleme.
  • 15 | OcaziiDinamo
    Gabi Iancu vine lansat din spate, însă reia prost o minge respinsă de Nedelcearu.
  • 14 | Faze meciDinamo
    Adam Nemec trimite în poartă o minge respinsă de Rîmniceanu în urma unui șut al lui Palic. Slovacul se afla însă în off-side, iar scorul rămâne 0-0.
  • 6 | Faze meciDinamo
    Adam Nemec șutează în blocajul lui Țîru. Corner pentru Dinamo.
Gheorghe HagiViitorul

Dinamo - Viitorul 1-2. Liderul își asigură prezența în play-off datorită golului de senzație marcat de Coman

Viitorul a obţinut calificarea matematică în playoff după victoria, cu 2-1, de pe terenul lui Dinamo.

Alb-roşiilor le-a fost anulat corect un gol în minutul 14, pentru offside la Nemec, după acţiunea lui Palic. Dinamo a deschis scorul în minutul 26, prin execuţia perfectă a lui Nistor.

Hanca a trecut pe lângă majorarea scorului, iar Iancu a fost blocat de Brănescu pe finalul primei reprize.

Nemec a semnat o ratare imensă în repriza secundă, atunci când a fost blocat de Rîmniceanu.

Oaspeţii au egalat imediat după. Boli a marcat după pasa noului transfer al Viitorului, Neluţ Roşu. Hanca a ratat şansa de a o readuce pe Dinamo în avantaj, iar Brănescu i-a salvat pe alb-roşii la lovitura lui Florinel Coman. Atacantul Viitorului i-a adus însă victoria lui Hagi, cu o zi înainte ca Regele să împlinească 52 de ani.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano