adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• 90+9 | Final repriza 2
    Final. Gaz Metan obține o remiză nesperată în fața Craiovei, 0-0.
  • 90+9 | Cartonaşe Galbene
    Danci este avertizat pentru un fault la Bancu.
  • 90+5 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    BARĂ MEDIAȘ! Gazdele beneficiază de un corner, Calancea iese greșit din poartă, iar Golubovic reia cu capul în transversală.
  • 90+2 | Ratare Penalty-uriGaz Metan Mediaş
    RATARE PENALTY! Mitriță bate slab de la punctul cu var, iar Pleșca reușește să pareze.
  • 90 | Penalty-uriGaz Metan Mediaş
    PENALTY CRAIOVA! Lovitură de pedeapsă pentru olteni, după ce Bușu îl faultează pe Bărbuț, jucător abia introdus pe teren.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare Craiova: Iese Briceag, intră Bărbuț
  • 84 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Acțiune prelungită de atac a Craiovei, însă Băluță finalizează slab, pe lângă poartă.
  • 76 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Băluță are și el o șansă bună de gol. Șutul său nu prinde însă cadrul porții.
  • 74 | Schimbări
    Schimbare Craiova: Iese Gustavo, intră Roman.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare Mediaș: Greab nu mai poate continua meciul în cele din urmă. În locul său intră Pleșca.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    M. Costantin vede cartonașul galben pentru faultul la Mitriță.
  • 63 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Marius Constantin îl faultează pe Mitriță, faza însă continuă, iar Băluță nu poate să marcheze, fiind blocat de Greab. Portarul gazdelor se resimte după această intervenție și ar putea să nu mai continue partida.
  • 59 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    OCAZIE IMENSĂ CRAIOVA! Băluță trimite bine pentru Zlatinski, însă bulgarul, rămas într-o situație ideală de a marca, se precipită și nu reușește să înscrie.
  • 58 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Sârghi reia cu capul, însă Calancea respinge.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare Craiova: Deși Kelic este iese pe picioare, nici jucătorul lui Mangia nu mai poate continua partida. Italianul îl schimbă pe Kelic cu Popov.
    Schimbare Mediaș: Iese Olaru, intră Târcoveanu.
  • 54 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Accidentare gravă suferită de Olaru, la un duel aerian cu Kelic. Ambulanța pătrunde pe teren, iar jucătorul medieșenilor este transportat la spital, cu gâtul imobilizat.
  • 47 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Mateiu trage și el bine din afara careului, însă Greab este și de această dată la post.
    Începe repriza secundă.
    Finalul primei reprize.
  • 41 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Corner pentru Craiova, balonul este însă respins de medieșeni doar până la Bancu, mijlocașul oltenilor trimițând pe lângă poartă.
  • 38 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Craiova forțează deschiderea scorului până la pauză, iar Gustavo șutează periculos de la 18 metri, puțin pe lângă poartă.
  • 32 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Gustavo apare la finalizare, dar capul său din apropiere este reținut de Greab.
  • 30 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    Chamed centrează în careu, iar Calancea reține cu siguranță lovitura de cap a lui Golubovic.
  • 25 | OcaziiGaz Metan Mediaş
    OCAZIE CRAIOVA! Briceag trimite pentru Dimitrov, însă acesta este închis bine de portarul Breag, iar oltenii ratează, astfel, o șansă importantă de a deschide scorul.
  • 22 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Oltenii inițiază o nouă acțiune de atac, rămasă însă fără niciun rezultat. Nicio ocazie notabilă până acum la Mediaș.
  • 9 | Faze meciGaz Metan Mediaş
    Craiova are o posesie mai bună până acum, însă medieșenii stau bine grupați în apărare și nu oferă spații adversarilor.
    Începe meciul de la Mediaș! Partida este urmărită din tribune și de antrenorul celor de la CFR, Dan Petrescu. Oaspeții au lovitura de start.
Devis MangiaCS U Craiova

VIDEO Gaz Metan - CS U Craiova 0-0. Mitriță a ratat un penalty! Gazdele, aproape de gol în prelungiri

Momente dramatice la Mediaş la partida dintre Gaz Metan şi CS U Craiova, încheiată în cele din urmă la egalitate, scor 0-0.

Imediat după pauză, Olaru şi Kelic s-au dat cap în cap şi au rămas nemişcaţi pe gazon. Dacă fundaşul oaspeţilor, Kelic, s-a ridicat singur înainte să fie schimbat, Olaru a primit îngrijiri pe gazon aproape cinci minute, apoi a fost transportat cu targa în ambulanţă.

Spionaţi de următorul adversar, Dan Petrescu, oltenii au ratat ocazii mari: bulgarul Zlatinski s-a încurcat în faţa porţii goale, înainte ca Bărbuţ să scoată un penalty în minutul 90. Mitriţă, însă, l-a făcut mare pe Pleşca, ratând de la punctul cu var.

Şansele irosite erau să-i coste pe olteni: Golubovic a nimerit transversala în prelungiri şi Gaz Metan - CS U Craiova s-a terminat 0-0.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar