Exclusiv Gabi Torje a avut oferte din străinătate înainte să semneze cu Chiajna! De ce a picat mutarea
torje
Exclusiv Aflat în ultimele luni de contract cu Concordia Chiajna, Gabi Torje și-a dezvăluit planul
farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 0-0, ACUM, Digi Sport 1. Cristi Ganea a trimis mingea în bară!

• 90+5 | Final repriza 2
    Finalul meciului. Concordia egalează în ultimul minut și obține un punct cu Astra, la capătul unui joc cu un final extrem de spectaculos
  • 90+5 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA! Laban greșește incredibil în propriul careu, balonul ajunge cu șansă la Wellington, iar vârful Concordiei înscrie cu un șut plasat, la ultima fază a meciului
  • 90+3 | OcaziiASTRA
    OCAZIE MARE CHIAJNA! Corner pentru oaspeți, balonul ajunge la Purece, acesta centrează foarte bine la a doua bară, iar Maftei trimite cu capul în bară din careu
  • 90+1 | Goluri
    GOOOL ASTRA! Morais trimite în careu, Râmniceanu gafează nepermis și Fatai înscrie din apropiere pentru gazde, în primul minut al prelungirilor
  • 78 | Faze meciASTRA
    Marius Șumudică are un conflict cu arbitrul Alexandru Tudor și este eliminat. Antrenorul Concordiei pătrunde metri buni în teren, ironizând decizia lui Tudor, în stilul caracteristic. În cele din urmă, Șumudică ajunge în tribune și meciul de la Giurgiu se reia
  • 76 | Goluri
    GOOOL CHIAJNA! Lovitură liberă pentru echipa lui Șumudică, Florea deviază până la Wellington, care înscrie un gol superb din careu, printr-o execuție acrobatică
  • 68 | Schimbări
    Schimbare Astra: Iese Enache, intră Chițu
  • 63 | Schimbări
    Schimbare Astra: Iese De Amorim, intră Tembo
  • 62 | OcaziiASTRA
    OCAZIE CHIAJNA! Oaspeții domină în continuare și Wellington este aproape de gol, după ce pivotează foarte bine în careu și trimite apoi puțin pe lângă poartă
  • 58 | OcaziiASTRA
    Florea trimite periculos dintr-o lovitură liberă de la 18 metri, însă Lung este pe fază și reușește să rețină. Concordia are o perioadă mai bună de joc și caută golul de 1-1
  • 55 | Schimbări
    Schimbare Chiajna: Iese Grigorie, intră Serediuc
    Schimbare Chiajna: Iese Dina, intră Wellington
  • 54 | OcaziiASTRA
    OCAZIE MARE CHIAJNA! Morais greșește inexplicabil în apropierea careului, Florea ciupește balonul, Grigorie rămâne în situație de singur cu portarul, însă Lung intervine excelent și evită golul. Cea mai mare ocazie a Concordiei în acest meci!
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Laban este avertizat pentru un fault la Boldrin
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Lovin, după un fault comis asupra lui Fatai.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 42 | OcaziiASTRA
    OCAZIE ASTRA. Takayuki a fost aproape de 2-0, dar șutul acestuia de la marginea careului a trecut peste poarta lui Râmniceanu.
  • 41 | Faze meciASTRA
    Oros nu este în cea mai bună zi a sa. Fundașul giurgiuvenilor a încercat să respingă o minge, dar a dat cu stângul în dreptul și a trimis balonul în corner.
  • 40 | OcaziiASTRA
    OCAZIE CHIAJNA. Replica oaspeților nu s-a lăsat foarte mult așteptată. Florea a șutat din interiorul careului, dar Lung jr, atent, a respins.
  • 39 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA: 1-0, FATAI. Atacantul giurgiuvenilor a reluat, extrem de spectaculos, cu capul, din colțul careului mic, pe spate, în stânga lui Râmniceanu. A fost o fază fixă, un corner, centrat foarte bine de De Amorim.
  • 18 | Faze meciASTRA
    Grigorie a executat o lovitură liberă, lateral stânga, dar Silviu Lung a reținut, ce-i drept în doi timpi. Faza s-a reluat cu lovitură liberă pentru giurgiuveni, pentru că Tudor a considerat că portarul a fost faultat.
  • 13 | Faze meciASTRA
    De Amorim a centrat bine în careu, dar Maftei, din cădere, a acordat corner. Faza a rămas fără rezultat pe tabela de marcaj.
  • 12 | Faze meciASTRA

Oros a încercat o preluare dificilă și a atins mingea cu mâna, undeva pe linia careului de 16 metri, dar Alexandru Tudor și nici asistentul de pe acea parte nu au sesizat nimic.

• 10 | Faze meciASTRA
    Budescu și Florescu au fost pedepsiți pentru prestațiile slabe din meciul cu Steaua și acum sunt rezerve.
  • 8 | Faze meciASTRA
    Gorupec (21 de ani) a centrat din prima de pe dreapta, după un un-doi cu Enache, spre Fatai, dar atacantul a sărit la minge alături de Maftei și balonul a ajuns la Râmniceanu. Arbitrul Tudor a considerat fault în atac.
  • 5 | Faze meci
    Este pentru prima dată când Oleg Protasov și Marius Șumudică sunt adversari ca antrenori
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Concordia.
Marius ȘumudicăCONCORDIA

VIDEO Astra - Chiajna 2-2. Wellington dă lovitura și egalează pentru oaspeți la ultima fază a meciului!

Meci superb la Giurgiu, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Astra şi Chiajna şi-au împărţit punctele în prima etapă a returului, scor 2-2.

Gazdele au deschis scorul după 39 de minute în care nicio echipă nu a avut mari ocazii. Fatai a înscris cu capul după un corner, punctând pentru 1-0. Replica echipei din Chiajna a venit imediat, dar Silviu Lung a reţinut şutul lui Florea. Putea să fie 2-0 pentru echipa lui Oleg Protasov, dar Takayuki a trimis puţin peste poartă.

Repriza a doua a început mai bine pentru oaspeţi. Ştefan Grigorie a speculat o greşeală a lui Junior Morais, dar Silviu Lung a fost din nou la înălţime. Apoi, Florea a fost aproape de gol după o lovitură liberă.

Şi Wellington a avut şansa să egaleze, dar a tras pe lângă poartă în minutul 62. Brazilianul şi-a luat însă revanşa după câteva minute. A profitat de o deviere foarte bună a lui Florea şi a reuşit să egaleze cu o execuţie acrobatică.

Marius Şumudică s-a certat în stilul caracteristic cu Alexandru Tudor şi a fost eliminat, iar antrenorul Chiajnei a vrut să traverseze terenul pentru a merge în tribune.

Scorul final a fost stabilit după minutul 90. Fatai a readus-o pe Astra în avantaj în primul minut al prelungirilor, dar Ilfovenii nu au renunţat şi Wellington a reuşit din nou o execuţie frumoasă şi a restabilit egalitatea.

S-a terminat 2-2 la Giurgiu, un punct important pentru Chiajna în lupta pentru salvarea de la retrogradare, dar prea puţin pentru giurgiveni, care visează la cupele europene.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

• 20:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 22:30 LIVE Digi Sport Special
  • 23:45 LIVE Super Avancronica
  • 20:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid