Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League - Quarter-Final - Second Leg - Etihad Stadium
Florentino Perez a mers ”glonț” în vestiarul Realului, după thriller-ul cu City! A avut doi ”clienți”

FC BraşovFC Braşov
1 - 1
Astra GiurgiuAstra Giurgiu
1 martie 2015 (1-0 la pauză)
FC Braşov FC Braşov
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Fluier final. FC Brașov - Astra Giurgiu 1-1
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Silviu Lung junior, care a protestat energic la un corner acordat brașovenilor după o fază confuză
  • 90+2 | Schimbări
    Schimbare la Brașov: iese Marian Constantinescu, înlocuit de Mugurel Buga
  • 89 | OcaziiFC Braşov
    Ocazie pentru Astra! Dan Spătaru a reluat puternic cu capul o centrare venită de pe dreapta atacului giurgiuvean, dar portarul Iacob a reușit să rețină mingea de sub bară
  • 88 | Schimbări
    Schimbare la Brașov: iese Leopold Novak și intră Șerban Moraru
  • 85 | OcaziiFC Braşov
    Ocazie pentru Astra! Oaspeții au fost foarte periculoși la cornerul rezultat, dar Ben Youssef a preferat să recentreze din 2 metri cu capul, deși putea relua spre poartă, fiind clar câștigătorul duelului aerian
  • 85 | Faze meciFC Braşov
    Șut bun trimis de Budescu de la circa 40 de metri, dar portarul Iacob reușește să respingă în corner
  • 84 | Schimbări
    Schimbare la FC Brașov: iese Aganovic (mijlocaș ofensiv) și intră Lucian Goian (fundaș central)
  • 80 | Goluri
    GOOOOL Astra! Fwayo Tembo egalează cu un șut de zile mari, care îl învinge pe Iacob
  • 77 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    A doua eliminare la FC Brașov! Juric primește și el al doilea cartonaș galben și este eliminat. Brașovenii rămân în 9 oameni
  • 76 | OcaziiFC Braşov
    Ocazie pentru Astra! Fatai a reluat cu capul o centrare venită de pe stânga, dar trimite cu puțin peste poartă
  • 71 | Schimbări
    Ultima schimbare la Astra: iese Takayuki Seto și intră Fwayo Tembo
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Constantin Budescu, după o ieșire nervoasă din cauza unui fault dictat de arbitru
  • 66 | Faze meciFC Braşov
    Astra pune presiune în jumătatea de teren a gazdelor, care se apără cu aproape tot efectivul
  • 63 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare la FC Brașov! Bencum încasează al doilea cartonaș galben și automat pe cel roșu, după ce nu l-a lăsat pe portarul Silviu Lung junior să repună mingea în joc la un aut de poartă. Brașovenii rămân în 10 oameni. Bencum a primit două cartonașe galbene în 11 minute
  • 62 | Faze meciFC Braşov
    Ben Youssef încearcă un vole de la 20 de metri, dar nu trimite ideal, iar portarul Iacob prinde cu siguranță
  • 60 | Faze meciFC Braşov
    Astra marchează prin Gorupec, dar golul nu este validat, fiindcă fundașul dreapta se afla în poziție de offside
  • 55 | Faze meciFC Braşov
    Budescu a încercat un șut-centrare interesant din dreapta, după un corner executat slab tot de el, dar mingea a traversat careul și a ieșit în aut pe partea cealaltă a terenului
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Brașov, acolo unde gazdele conduc cu 1-0 contra vicecampioanei Astra Giurgiu
  • 45 | Faze meciFC Braşov
    Constantin Budescu șutează peste poartă dintr-o lovitură liberă din preajma careului, obținută tot de el
  • 40 | Goluri
    GOOOOL FC Brașov! Cristian Ganea a deschis scorul cu un șut la colțul scurt, după ce a interceptat o pasă înapoi dată prea slab de Laban către Ben Youssef
  • 38 | Faze meciFC Braşov
    Gabi Matei e deschis foarte bine în flancul drept de Marian Constantinescu, dar șutul său din unghi este deviat în corner
  • 35 | Faze meciFC Braşov
    Centrare interesantă a lui Budescu, dar Fatai nu poate ajunge înaintea portarului la mingea trimisă în mijlocul careului
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Gabriel Enache încasează și el un cartonaș galben, după un fault la mijlocul terenului
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gabi Matei, după un fault asupra lui Budescu
  • 28 | Faze meci
    Joc echilibrat în aceste minute la Brașov. Cele două părți alternează momentele de posesie, dar nu ajung să pună pericol la poarta adversă
  • 21 | Faze meciFC Braşov
    Fatai primește în stânga și îl așteaptă pe Junior Morais să pătrundă în careu, dar căpitanul de azi al giurgiuvenilor preia prea lung în viteză și iese din teren la o fază care putea fi foarte periculoasă
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Juric încasează primul cartonaș galben al meciului, după un fault asupra lui George Florescu
  • 12 | OcaziiFC Braşov
    Șansă de gol și pentru Brașov! Juric a șutat foarte bine din afara careului, dar portarul Silviu Lung junior a plonjat și a respins în corner
  • 10 | OcaziiFC Braşov
    Ocazie mare pentru Astra! Gabi Matei a ratat respingerea la o minge trimisă de Gorupec în careul brașovean. Fatai a venit din spate și a tras din prima, cu latul, dar portarul Iacob a reușit să prindă, cu șansă
  • 5 | Faze meciFC Braşov

Astra începe mai bine acest meci, păstrând mai mult posesia și jocul în jumătatea adversă de teren. Giurgiuvenii au trimis și două centrări în careul brașovean, dar apărarea gazdelo este atentă în aceste prime minute

Fluier de start al meciului dintre FC Brașov și Astra Giurgiu, din etapa a 19-a a Ligii 1

VIDEO Braşov - Astra 1-1. Vicecampioana rămâne cu două puncte în 2015

FC Brașov și Astra Giurgiu au remizat, scor 1-1, în etapa a 19-a a Ligii 1. Vicecampioana sezonului trecut rămâne fără victorie în 2015 și înregistrează al doilea egal consecutiv în campionat.

Astra a avut prima ocazie dupa 10 minute de joc - Gabi Matei a gafat în propriul careu, dar Iacob a reușit să prindă cu noroc șutul lui Fatai. La cealaltă poartă, Juric a reușit un șut excelent de la 25 de metri, dar Silviu Lung junior a respins în corner. Cu 5 minute înainte de pauză, Brașovul a deschis scorul prin Cristian Ganea, care a interceptat pasa slabă a lui Laban către Ben Youssef și l-a învins pe portarul Astrei.

Din minutul 63, gazdele au rămas in 10 oameni - Bencum a primit al doilea cartonaș galben în decurs de 11 minute, după ce l-a împiedicat pe Silviu Lung junior să repună mingea în joc la un aut de poartă. Un sfert de oră mai târziu, Juric a fost și el trimis la cabine pentru cumul de cartonașe galbene, iar gazdele aveau cu doi oameni mai puțin pe teren.

Superioritatea numerică a Astrei și-a spus cuvântul, iar Fwayo Tembo a egalat cu un șut superb de la distanță, în minutul 80, la 9 minute de când intrase pe teren în locul lui Takayuki Seto. Giurgiuvenii au asaltat poarta gazdelor, însă nici Budescu și nici debutantul Dan Spătaru nu au reușit să-l învingă pe Iacob.

Brașov - Astra s-a încheiat 1 la 1, rezultat care îi duce pe "stegari" la două puncte de zona retrogradării.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

• 12:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”