radoi
Lovitură în Bănie: Mirel Rădoi a spus "nu"! Cine e noul antrenor favorit să preia Universitatea Craiova
Mihai Rotaru nu mai așteaptă! Când urmează să fie prezentat Mirel Rădoi
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

Poli TimişoaraPoli Timişoara
1 - 0
SteauaSteaua
13 septembrie 2015, ora 21:00
Poli Timişoara Poli Timişoara
Steaua Steaua
    FINAL! Victorie a gazdelor. Steaua pierde a doua oară în acest sezon.
  • 90+3 | Schimbări
    Iese Ovidiu Popescu, intră Curtean.
  • 90+2 | Ocazii
    Varela reia cu capul, dar Kirschstein reține de la colțul scurt.
  • 88 | Goluri
    GOOOOOOOL TIMIȘOARA! GOOOOOL HERNANDEZ! Javier Hernandez șutează de la 21 de metri, din vole, după ce Breeveld s-a ferit de minge. Balonul e trimis direct la colțul lung! Poli - Steaua 1-0.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Samrov vede cartonașul galben pentru tragere de timp.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare ofensivă la Steaua. Iese Lucian Filip și intră Tudorie. Un mijlocaș defensiv, înlocuit cu un atacant.
  • 71 | Schimbări
    Iese Muniru accidentat șin intră Breeveld.
  • 66 | Ocazii
    BARĂ STEAUA. Acțiune în careul lui Poli, Guilherme îi pasează lui Stanciu, care șutează de la 7 metri, din întoarcere, în bara din dreapta portarului gazdelor.
  • 64 | Ocazii
    Ocazie mare pentru timișoreni. Llorente șutează de la distanță, extrem de periculos, dar mingea se duce puțin afară.
  • 60 | Schimbări
    Iese Tade și intră Hamroun.
    Iese Zicu, intră Hernandez.
  • 53 | Schimbări
    Iese Cânu, accidentat, intră Melinte.
  • 52 | Ocazii
    Elek reia cu capul dintre Varela și Toșca, după o centrare de pe dreapta, dar trimite peste poartă.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Goga e avertizat după un fault asupra lui Adi Popa.
    A început repriza secundă.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Kirschstein vede galben pentru tragere de timp.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Llorente e avertizat după un fault asupra lui Chipciu.
  • 39 | Ocazii
    Ovidiu Popescu a scăăpat singur spre poarta Stelei, dar Muniru l-a deposedat impecabil, din spate, la 18 metri de buturile nlui Niță.
  • 35 | Ocazii
    Filip șutează de la 30 de metri, mingea e deviată, apoi prinde pământul și sare ciudat iar Kirschstein e nevoit să respingă de sub transversală.
  • 34 | Ocazii
    Elek pătrunde în dreapta, intră în careu și șutează puternic, dar Niță e lângă bară și reține foarte sigur.
  • 23 | Ocazii
    BARĂ STEAUA! Chipciu trimite o torpilă de la 27 de metri, în transversala porții gazdelor!
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Filip vede primul cartonaș galben al disputei, după un atac cu ambele picioare, la mijlocul terenului, asupra lui Zicu.
  • 13 | Ocazii
    Zicu se descurcă bine în careul Stelei, după o combinație cu Elek, șutează apoi de la 14 metri lateral stânga, dar Niță închide bine unghiul și reține sigur pe el.
  • 4 | Ocazii
    Elek i-a pasat excelent printre doi adversari lui Dorin Goga, aflat în poziție de unu la unu cu Niță, dar decarul Timișoarei a greșit preluarea și portarul Stelei a ieșit oportun și a reținut balonul.
Mirel RădoiSteaua

VIDEO Poli Timişoara - Steaua 1-0. Hernandez, gol cu două minute înainte de final!

Poli Timişoara a bătut-o pe Steaua cu 1-0 într-un meci în care roş-albaştri au trimis de două ori mingea în bară. Florin Marin a ajuns la a treia victorie consecutivă împotriva Stelei.

Poli Timișoara a oprit seria de trei victorii a Stelei în toate competiţiile, cu un succes pe Dan Păltinişanu. Chipciu a avut prima ocazie a meciului, dar șutul său de la distanță a izbit transversala, în minutul 27. Neamţul din poarta bănăţenilor, Kirschstein a fost apoi la post la şutul deviat al lui Filip din minutul 35.

Gazdele au reacţionat în repriza secundă, prin golgheterul Elek, în minutul 52, dar Niță a blocat. Llorente a şutat şi el periculos, din afara careului, după 12 minute, din nou portarul campioanei fiind la post.

Steaua a bifat a doua bară, prin Stanciu, în minutul 66, dar cei care au înscris au fost oamenii lui Florin Marin. Cu două minute înainte de final, Javier Hernandez a marcat primul său gol în fotbalul românesc, cu o execuţie de generic.

Poli Tmişoara Steaua s-a terminat 1-0 iar trupa lui Mirel Rădoi a pierdut al doilea meci în primele 10 etape ale campionatului.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...