Manchester City v Newcastle United - Emirates FA Cup - Quarter Final - Etihad Stadium
Manchester City are infirmeria plină înaintea meciului cu Arsenal. Câți jucători sunt indisponibili
Transfer surprinzător! Manchester City forțează prima mutare a verii
George Becali to Sell FCSB Soccer Team, Bucharest, Romania - 24 Apr 2023
Ofertă de ȘASE milioane de euro! Gigi Becali a dat răspunsul pe loc: ”Cu Dumnezeu nu negociezi”

• 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci pe Arena Națională. Steaua se impune cu 1-0 și face astfel 6 puncte din tot atâtea posibile!
  • 90+2 | OcaziiSteaua
    Tudorie aproape de a majora scorul. Atacantul primește o pasă de la Gabi Tamaș însă Bălgrădean ajunge înaintea lui Tudorie la minge.
  • 90 | Faze meci
    Se acordă 4 minute de prelungire!
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Enache vede cartonașul galben după un fault asupra lui Bucurică.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare și la Concordia! Bruno Madeira îi lasă locul lui Marian Constantinescu!
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua, Mihalcea intră în locul lui Hamroun.
  • 79 | Schimbări
    A doua schimbare la Chiajna! Iese Răsdan și intră Răducanu.
    Schimbare la Concordia! Iese Buleică și intră Serediuc.
  • 77 | Goluri
    GOOOOL STEAUA! GOOOL ACHIM! Mijlocașul venit de la FC Voluntari a deschis scorul cu un șut din interiorul careului de 16 metri.
  • 75 | OcaziiSteaua
    Chiajna rămâne periculoasă pe contraatac. Pena șutează de la marginea careului celor de la Steaua puțin pe lângă poarta lui Cojocaru.
  • 73 | Faze meciSteaua
    Hamroun pătrunde în careul celor de la Chiajna, șutul său este respins însă de fundașii ilfovenilor.
  • 67 | OcaziiSteaua
    Ocazie importantă pentru Chiajna. Cojocaru respinge în față un șut trimis de Buleică , iar Bucurică trimite peste poartă, din interiorul careului de 16 metri.
  • 63 | OcaziiSteaua
    O nouă ocazie pentru Steaua! Achim trimite cu capul de la aproximativ 7 metri, dar Bălgrădean reține fără probleme.
  • 56 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua, Golubovic este înlocuit de Tudorie.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Adi Popa vede cartonașul galben pentru o tragere de tricou.
  • 51 | OcaziiSteaua
    Stanciu șutează din lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, mingea trece însă puțin pe lângă poarta lui Bălgrădean.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Bruno Madeira vede cartonașul galben după un fault asupra lui Hamroun.
  • 49 | Faze meciSteaua
    Steaua a început repriza a doua în careul oaspeților, fundașii celor de la Concordia se apără însă bine și nu le permit gazdelor să se apropie de poarta lui Bălgrădean.
    A început repriza a doua! Steaua a avut lovitura de începre!
    Pauză pe Arena Națională! Steaua și Concordia se află la egalitate, 0-0.
  • 37 | OcaziiSteaua
    Ocazie uriașă pentru Steaua! Achim rămâne singur cu Bălgrădean, după o pasă senzațională a lui Stanciu, însă șutul mijlocașului, din interiorul careului de 16 metri, este respins de portarul Concordiei.
  • 36 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Steaua. Stanciu execută o lovitură liberă dar Hamroun trimite cu capul puțin pe lângă poarta lui Bălgrădean
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Buleică vede cartonașul galben după un fault asupra lui Momcilovic.
  • 34 | Schimbări
    Prima schimbare la Steaua. Laurențiu Reghecampf este nevoit să-l schimbe pe Mihai Pintilii care s-a accidentat, în locul său a intrat Muniru.
  • 29 | Faze meciSteaua
    Fază frumoasă creată de steliștii. Stanciu șutează din interiorul careului, mingea este însă respinsă de Bălgrădean.
  • 24 | OcaziiSteaua
    Ocazie mare pentru Steaua! Adi Popa șutează de la aproximativ 25 de metri, dar mingea trimisă de mijlocașul roș-albaștrilor nimerește bara.
  • 21 | Faze meciSteaua
    Steaua domină jocul dar fără a-și crea ocazii importante de gol.
  • 12 | Faze meciSteaua
    Stanciu șutează de la aproximativ 25 de metri însă șutul său este reținut cu siguranță de Bălgrădean.
  • 11 | OcaziiSteaua
    Prima ocazie și pentru Concordia. Buleică centrează de pe partea dreaptă, dar lovitura de cap a lui Neluț Roșu se duce peste poarta lui Cojocaru.
  • 5 | OcaziiSteaua
    Ocazie importantă pentru Steaua. Golubovic a trecut pe lângă deschiderea scorului. Atacantul venit de la Iași a luat o acțiune pe cont propiu, a pătruns în careul celor de la Chiajna, dar șutul său a fost respins în corner de Bălgrădean.
    A început jocul! Concordia Chiajna a avut lovitura de începere. Aproximativ 3.000 de spectatori asistă la meci.

Steaua - Concordia 1-0. Roș-albaștrii au punctaj maxim după două meciuri

Steaua a avut din nou emoţii împotriva Concordiei Chiajna. Dacă în finala Cupei Ligii a învins-o în prelungiri, acum a câştigat la limită, cu primul gol reuşit de Vlad Achim în tricoul roș-albaștrilor.

Golubovic a deschis festivalul ratărilor încă din minutul 5, iar Adi Popa l-a continuat cu o bomba care a lovit bara. Steaua a rămas făra căpitan după jumătate de ora de joc. Pintilii s-a accidentat și a părăsit terenul de joc, lăsându-i locul lui Muniru. După schimbarea lui Pintilii banderola a ajuns pe brațul lui Nicolae Stanciu.

Achim își putea aduce echipa în avantaj încă de la pauză, dar nu l-a putut învinge pe Bălgrădean din poziție de unu la unu. Chiajna a tresarit abia pe final, însă Bucurică n-a profitat de respingerea lui Cojocaru.

Cu un sfert de ora rămas din meci, Vlad Achim a reușit primul gol la Steaua și a adus cele trei puncte din meciul cu Chiajna. Mijlocașul a profitat de o respingere a fundașilor de la Concordia și a înscris cu un șut din interiorul careului.

Etapa următoare Steaua se va deplasa la Botoșani. Partida se va disputa vineri de la ora 21:00 și va fi în direct la Digi Sport 1.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...