Union Berlin - Bayern Munchen
Video Union Berlin - Bayern Munchen 1-5. Bavarezii s-au distanțat la 3 puncte de Stuttgart, după un spectacol de gală
Marius Lăcătuș
Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• 86 | Goluri
    GOOOOOL UNION: 1-1, TERODDE. Nemții au profitat de o lejeritate din partea fundașilor Stelei, mingea a ajuns la Terodde, care a finalizat la colțul lung.
  • 82 | Ocazii
    Altă acțiune bună a lui Stanciu, Mijlocașul a scăpat pe stânga, a tras, dar portarul celor de la Union a reținut în doi timpi.
  • 75 | Schimbări
    SCHIMBARE LA STEAUA. A ieșit Szukala, a intrat ALDEA.
  • 71 | Ocazii
    OCAZIE MARE UNION BERLIN. Skrzybski a fost la un pas de a marca golul egalizator, după ce a profitat de o mare gafă a lui Gardoș, dar Tătărușanu a avut o intervenție de zile mari.
  • 65 | Faze meciSteaua
    Cei de la Union Berlin au beneficiat de o lovitură liberă, de la aproximativ 18 de metri, dar mingea s-a dus cu mult peste poarta lui Tătărușanu.
  • 61 | Ocazii
    Stanciu a fost la un pas de a marca, dar el a reluat pe lângă poarta nemților. Inițial, Keșeru a fost cel care a încercat să tragă la poartă, dar a lovit defectuos balonul.
  • 60 | SchimbăriSteaua
    La Steaua au mai intrat KEȘERU și RĂDUȚ
  • 47 | Goluri
    GOOOOOL STEAUA: 1-0, PIOVACCARI. Atacantul Stelei a preluat excelent la marginea careului, după care a finalizat.

Steaua, în startul reprizei a doua: Tătărușanu, Râpă, Gardoș, Szukala, Latovlevici - Bourceanu, Prepeliță - Ad. Popa, N. Stanciu, Cr. Tănase - Piovaccari

PAUZĂ
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Varela a primit un cartonaș galben ca urmare a unui fault comis la mijlocul terenului asupra lui Brandy. Mijlocașul celor de la Union putea declanșa un contraatac.
  • 32 | Faze meci
    Brandy a fost bine găsit în careul Stelei, acesta a tras din prima, Szukala, la post, a respins, mingea a ajuns la Kreilach, care a încercat să-l surprindă pe Tătărușanu de la marginea careului, dar portarul campionilor a prins fără emoții.
  • 24 | Ocazii
    Iancu a mai executat o lovitură liberă, dar, de data aceasta, mingea a ajuns direct în brațele lui Haas.
  • 23 | Faze meci
    Kapetanos, lansat bine în careu, dovedește că nu stă bine la capitolul viteză, astfel că Haas a ajuns primul la minge.
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Portarul Haas a primit cartonaș galben pentru trageri de timp.
  • 19 | Ocazii
    GOL ANULAT! Varela a marcat cu capul, din centrarea lui Iancu, care a executat o lovitură liberă, dar arbitrul a considerat că fundașul s-a sprijinit pe adversar în momentul săriturii și a dictat fault în atac.
  • 11 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA STEAUA. A ieșit Pintilii, accidentat, a intrat PREPELIȚĂ
  • 11 | Faze meci
    Tătărușanu și-a schimbat ghetele de joc, fiind jenat de cele pe care le-a încălțat de la început.
  • 8 | Faze meciSteaua
    Georgievski a respins cu capul în corner o centrare venită de pe dreapta de la Kopplin. Faza a rămas fără niciun rezultat.
  • 7 | Faze meci
    Iancu a expediat un șut din prima, din afara careului, cu exteriorul piciorului stâng, dar mingea s-a dus pe lângă poarta lui Haas.
  • 5 | Faze meciSteaua
    Koch a tras cu un șut de la distanță, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Tătărușanu.
  • 2 | Ocazii
    Chipciu s-a infiltrat foarte bine în careul nemților, din pasa lui Iancu, dar Haas a ieșit la timp și a blocat faza.

VIDEO Steaua - Union Berlin 1-1. Fără victorie în Spania

Steaua a marcat imediat după pauză, dar erorile din apărare i-au privat pe campioni de primul succes din 2014, în amicalul cu Union Berlin.

Antrenorul Stelei, Laurențiu Reghecampf, a decis înaintea celui de-al patrulea amical din primul stagiu de pregătire al anului, să folosească o formulă de joc cât mai apropiată de cea pe care o va trimite în teren la primul meci oficial. Chiar și managerul Mihai Stoica a confirmat informația ÎN DIRECT la Digi Sport.

Prestația elevilor lui Reghe n-a fost însă una care a convins. Contra locului 5 din Zweite Bundesliga, Union Berlin, Chipciu putea deschide scorul după doar două minute, dar a fost oprit de Haas din cursa spre gol.

Reghecampf a fost nevoit să-l schimbe după doar câteva minute pe Pintilii, care a acuzat probleme la glezna dreaptă. Ultimul marcator al Stelei în campionat, Varela, a trimis mingea în poartă cu o lovitură de cap, însă reuşita a fost anulată pentru un fault în atac.

Intrat la pauză în locul lui Kapetanos, italianul Piovaccari a avut nevoie de doar patru minute pentru a deschide scorul, după pasa excelentă a lui Stanciu. Mijlocaşul adus de la Vaslui putea dubla avantajul roş-albaştrilor după 12 minute, însă a ratat reluarea din apropiere.

Nemţii puteau egala în minutul 71, atunci când roș-albaștrii au comis prima gafă prin Gardoş, însă Tătăruşanu a scos şutul lui Skrzybski. Stanciu l-a pus la încercare pe portarul germanilor peste zece minute, iar Skrzybski a ratat din nou o mare ocazie, singur cu Tătăruşanu.

S-a încheiat însă 1-1, după reuşita lui Terodde din minutul 85, care a profitat de o nouă eroare a fundașilor din Ghencea și de lejeritatea marcajului lui Latovlevici, care nu era acolo.

Steaua (prima repriză):
Tătărușanu - Georgievski, Szukala, Varela, Pîrvulescu - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, G. Iancu, Cr. Tănase - Kapetanos

Steaua (repriza a doua): Tătărușanu, Râpă, Gardoș, Szukala (Aldea 75), Latovlevici - Bourceanu, Prepeliță - Ad. Popa, N. Stanciu, Cr. Tănase - Piovaccari
Au mai intrat: Keșeru, Răduț

Steaua joacă ultimul amical din Spania contra echipei lui Marius Pena, FC Baku, ÎN DIRECT la Digi Sport 1 joi, de la ora 19:00.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar