FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Foto Rana groaznică a lui Romario Benzar. Imaginea din interior vă poate afecta emoțional
Video&Foto Jucătorii lui FC Botoșani ”au plătit greu” victoria cu Dinamo. Ce ”cadouri” au primit din partea rivalilor
adi-mihalcea
Exclusiv Adi Mihalcea a anunțat obiectivul Unirii Slobozia în Liga 1, la o zi după promovare

Faze meci
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Faze meci
Faze meci
  • 90+4 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Viitorul se impune cu 2-1, iar moldovenii au suferit primul eşec în ultimele cinci etape.
  • 83 | Faze meciFC Botoşani
    O nouă fază controversată, tot în careul gazdelor. Viitorul a cerut din nou penalty, la o ciocnire între Cucu şi Chiţu. Nici de această dată, centralul Comănescu nu a indicat punctul cu var.
  • 74 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Viitorul! Nimely îi aduce pe oaspeţi în avantaj, cu o lovitură de cap din mijlocul careului, după o centrare foarte bună a lui Benzar, aflat la al doilea assist al serii. O vină mare la gol are noul intrat Plămadă.
  • 74 | Schimbări
    O nouă modificare şi la Viitorul. Carp a ieşit şi în locul său a intrat Nedelcu.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Plămadă a intrat în locul lui Istvan Fulop.
  • 72 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie FC Botoşani! Contraatac frumos al gazdelor, însă Matulevicius a tras lamentabil de la marginea careului şi a irosit o oportunitate de a marca.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Purece a intrat în locul lui Mitache.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Golofca a intrat în locul lui Mihai Roman.
  • 60 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Viitorul! Nimely a trimis cu capul după o lovitură de colţ, dar Iliev a respins cu un reflex foarte bun.
  • 55 | Faze meciFC Botoşani
    Fază controversată în careul gazdelor. Viitorul putea primi un penalty, la un duel între Cucu şi Stoica. Adrian Comănescu a indicat, însă, ca jocul să se reia din colţul careului de 6 metri.
  • 52 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Al doilea galben pentru Miron, care este astfel eliminat. Fundaşul gazdelor a fost avertizat după un fault comis asupra lui Stoica.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Fulop, după o intrare dură asupra lui Brandan.
  • 46 | Schimbări
    O primă schimbare la Viitorul. Alexandru Stoica a intrat în locul lui Iancu.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! FC Botoşani şi Viitorul sunt la egalitate, scor 1-1, după o primă repriză disputată într-un ritm bun.
  • 40 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie FC Botoşani! Astafei nu a putut profita de o eroare a lui Boli şi, scăpat singur cu Rîmniceanu, a tras departe de poartă, din unghi.
  • 39 | Goluri
    GOOOOOL FC Botoşani, 1-1! Istvan Fulop a restabilit egalitatea, cu un şut de la aproximativ 7-8 metri, după o pasă foarte bună a lui Mihai Roman.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Iancu, după o intrare periculoasă asupra lui Popovici.
  • 28 | OcaziiFC Botoşani
    Ocazie Viitorul! Nimely putea dubla avantajul oaspeţilor, dar reluarea sa din apropiere, după centrarea foarte bună a lui Benzar, a fost blocată de Iliev. Pe urmărire, Iancu a trimis din cădere, dar mingea a fost respinsă de un adversar.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Miron, după un fault comis asupra lui Nimely.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Viitorul! Chiţu a deschis scorul, după ce a păcălit pasul la offisde al apărării lui FC Botoşani la pasa excelentă a lui Benzar. Jucătorul oaspeţilor l-a driblat uşor pe Iliev, apoi a înscris simplu în poarta goală.
  • 10 | Faze meciFC Botoşani
    Un prim moment periculos în careul oaspeţilor. În urma unui corner, Miron nu a reuşit să reia cu capul din poziţie bună şi, în cele din urmă, după o fază confuză, mingea a fost reţinută de Rîmniceanu.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.

FC Botoşani - Viitorul 1-2. Prima înfrângere în cinci etape pentru moldoveni

Viitorul a câştigat pe terenul revelaţiei începutului de sezon din Liga 1, în primul meci al rundei a opta. Jucătorii lui Gică Hagi au trecut cu 2-1 în deplasare de FC Botoşani, moldovenii suferind primul eşec în ultimele cinci etape.

Aurelian Chiţu a deschis scorul în minutul 13, când a plecat de la limita offside-ului, l-a driblat uşor pe Iliev şi a înscris în poarta goală.

Câteva minute mai târziu, portarul gazdelor a avut o intervenţie providenţială în faţa lui Nimely, găsit excelent de centrarea lui Benzar.

Echipa lui Leo Grozavu a fost readusă în joc de golgheterul Ligii 1. Istvan Fulop a marcat în minutul 39 şi a ajuns la şapte reuşite stagionale.

Un minut mai târziu, Astafei nu a fost la fel de inspirat la finalizare, astfel că la pauză s-a intrat cu o remiză.

Miron le-a stricat planurile coechipierilor, fiind eliminat în minutul 52, pentru cumul de cartonaşe.

Oaspeţii au profitat de avantajul numeric şi a revenit în avantaj în minutul 74, când a marcat cu o lovitură de cap, din al doilea assist al serii pentru Benzar.

Jucătorii lui Hagi au cerut un penalty pe final, la duelul dintre Cucu şi Chiţu, fără a-l convinge însă pe Adrian Comănescu, dar au plecat cu toate cele 3 puncte. S-a terminat 2-1, primul succes din istoria celor de Viitorul la Botoşani.

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar