Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Faze meci
Penalty-uri
Gol din Penalty
  • 90+4 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! CS U Craiova s-a impus cu 3-2, după ce a fost egalată de două ori de nou-promovata Sepsi, şi urcă cel puţin până mâine pe locul 2 în Liga 1.
  • 87 | Schimbări
    A treia schimbare şi la Craiova. Debutantul Buzan a intrat în locul lui Burlacu.
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la Sepsi. Damian a intrat în locul lui Hadnagy.
  • 80 | Goluri
    GOOOOOL, 3-2 Craiova! O combinaţie foarte frumoasă între Mateiu şi Bancu a fost finalizată cu şutul lui Bancu, printre picioarele lui Fejer, iar oltenii conduc pentru a treia oară în această seară.
  • 74 | Schimbări
    A doua modificare la oaspeţi. Briceag a intrat în locul lui Screciu.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare şi la Craiova. Mihai Roman a intrat în locul lui Spahija.
  • 71 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Nikolic i-a luat locul lui Papsys.
  • 70 | Goluri
    GOOOOOL Sepsi, 2-2! Avantajul oaspeţilor a durat doar două minute. Patrick Petre i-a pasat extraordinar lui Astafei, iar jucătorul intrat după pauză a înscris cu un şut în diagonală.
  • 68 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 2-1 Craiova! Oltenii revin în avantaj. Gustavo a transformat impecabil lovitura de pedeapsă.
  • 66 | Penalty-uriSepsi Sfântu Gheorghe
    Penalty Craiova! Oltenii au primit lovitură de la 11 metri, după o intervenţie a lui Burlacu asupra lui Bancu.
  • 65 | OcaziiSepsi Sfântu Gheorghe
    Ocazie Craiova! Gustavo, lansat excelent de Mitriţă, a tras slab din poziţie favorabilă, iar Fejer a reuşit să prindă uşor.
  • 60 | Goluri
    GOOOOOL Sepsi, 1-1! Gazdele au egalat prin Hadngay, care, aflat într-o poziţie suspectă de offside, a marcat cu o lovitură de cap, după o centrare foarte bună de pe partea stângă.
  • 57 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului, la gazde. Astafei a intrat în locul lui Huiban.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Şi Bancu a primit cartonaş galben, pentru un fault asupra lui Huiban
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Screciu, care l-a împiedicat pe Fejer să degajeze.
  • 55 | Faze meciSepsi Sfântu Gheorghe
    Mitriţă a executat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar pe mijlocul porţii, iar Fejer a prins fără probleme.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ! CS U Craiova conduce cu 1-0, datorită golului marcat de Burlacu.
  • 45 | OcaziiSepsi Sfântu Gheorghe
    Ocazie Craiova! Gustavo a ratat o şansă uriaşă de a dubla avantajul oltenilor, dar a trimis incredibil pe lângă poarta goală din doar câţiva metri, după o  centrare excelentă a lui Martic.
  • 37 | Faze meci
    Moment controversat. Jucătorul gazdelor, Mihai Burlacu, a avut o intrare foarte periculoasă asupra lui Andrei Burlacu. Marius Avram a dictat doar fault, iar fundaşul lui Sepsi a scăpat şi fără galben, deşi faultul îi putea duce chiar şi o eliminare.
  • 36 | OcaziiSepsi Sfântu Gheorghe
    Ocazie Craiova! Burlacu a tras periculos de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin peste poartă.
  • 35 | OcaziiSepsi Sfântu Gheorghe
    Ocazie Craiova! Spahija a trimis cu capul după o lovitură de colţ, dar Fejer a avut un reflex spectaculos şi a reuşit să evite ca scorul să ia proporţii.
  • 18 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Craiova! Oltenii au deschis scorul la prima şansă pe care au avaut-o. Mitriţă a pasat superb pentru Burlacu, iar tânărul atacant al oaspeţilor a trimis printre picioarele lui Fejer.
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Mitriţă, după o intrare periculoasă asupra lui lui Ghinga.
  • 4 | OcaziiSepsi Sfântu Gheorghe
    Ocazie Sepsi! După o fază confuză în careul oltenilor, Hadnagy a tras periculos la colţul scurt, dar Mitrovic a reuşit să respingă.
Devis MangiaCS U Craiova

Sepsi - CS U Craiova 2-3. Oltenii s-au impus după ce au fost egalaţi de două ori şi au urcat pe locul 2

CS U Craiova a urcat pe locul al doilea în clasamentul Ligii 1, după victoria de la Braşov, 3-2 cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Oaspeţii au fost egalaţi de două ori, însă au reuşit să înscrie golul victoriei cu zece minute înainte de final, prin Bancu.

Echipa lui Devis Mangia a avut probleme în startul meciului. Gazdele au avut prima ocazie prin Hadnagy, după după patru minute de joc.

Oltenii au deschis scorul în minutu 18, când Mitriţă a inventat o pasă genială pentru Burlacu, iar atacantul de 20 de ani al oaspeţilor nu i-a lăsat nicio şansă portarului advers.

În finalul primei reprize, Gustavo putea duce scorul la 2-0, dar a ratat cu poarta goală, la o centrare ideală a lui Martic.

După pauză, în minutul 60, Hadnagy a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap, însă atacantul gazdelor se afla într-o poziţie suspectă de offside.

Craiova a trecut din nou în avantaj, la şase minute de la golul primit. Bancu a obţinut o lovitură de la 11, iar Gustavo a transformat cu siguranţă.

Avantajul vizitatorilor a durat doar două minute. Trimis pe teren în repriza a doua, Victoraş Astafei a restabilit egalitatea, după o pasă foarte bună a lui Patrick Petre.

Cu zece minute înainte de final, Bancu a adus victoria oaspeţilor, cu un şut printre picioarele lui Fejer, după o combinaţie cu Mateiu.

Sepsi - CS U Craiova s-a încheiat 2-3, iar oltenii au urcat, cel puţin pentru o zi, pe locul al doilea în clasament.

Craiova va juca vineri pe teren propriu cu FC Voluntari, în timp ce Sepsi va evolua o zi mai târziu în deplasare, la Chiajna.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

• 09:20 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”