Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după ”nebunia” din Botoșani - Dinamo 2-1: ”E interzis ce a făcut!”

ACS Timișoara ACS Timișoara
FC Brașov FC Brașov
Cartonaşe Roşii
  • 95 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! FC BRAȘOV obține o victorie importantă și mai speră la salvarea de la retrogradare
  • 93 | Schimbări
    Ultima schimbare: Vagner îi lasă locul lui Diogo Santos de Almeida
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu 4 minute
  • 88 | Goluri
    GOOOOL FC BRAȘOV! Andrei Cristea a deschis scorul printr-un șut pe jos, cu latul, de la 10 metri de poartă
  • 85 | Schimbări
    Andrei Cristea a primit cartonașul galben pentru proteste
  • 83 | Schimbări
    Mera îi lasă locul lui Himcinschi
  • 80 | Cartonaşe Roşii
    Ștefan Grigorie a fost eliminat pentru lovirea lui Nuno Claro cu piciorul în figură
  • 76 | Schimbări
    Ovidiu Petre a fost înlocuit cu Poparadu
  • 65 | OcaziiACS Timișoara
    GOL ANULAT! Trandu a introdus mingea în plasă, dar nici această reușită nu este valitată
  • 60 | OcaziiACS Timișoara
    GOL ANULAT! Grigorie a înscris cu capul, din cădere, dar reușita a fost anulată pe motiv de offside.
  • 58 | Schimbări
    Ahmetovic este înlocuit cu Bărbuț
  • 57 | Schimbări
    Buga îi lasă locul lui Andrei Cristea
  • 56 | OcaziiACS Timișoara
    Mansour s-a despins de lângă adversar și a șutat puternic, Iacob a fost la post și a reținut
  • 53 | OcaziiACS Timișoara
    Boldea a fost față în față cu Iacob, dar șutul bănățeanului a fost respins fenomenal de goalkeeper-ul oaspeților
  • 43 | Schimbări
    Janos Szekely a cerut schimbare, din cauza unei accidentări, iar în locul lui a intrat Vagner
  • 40 | OcaziiACS Timișoara
    Străuț a încercat să respingă din fața porții, a lovit mingea greșit și a fost extrem de aproape de autogol
  • 34 | OcaziiACS Timișoara
    Mateiu a șutat slab dintr-o poziție bună, de la limita careului. Mingea a trecut pe lângă poartă
  • 30 | OcaziiACS Timișoara
    OCAZIE MARE! Mansour a scăpat singur spre poartă, a pătruns în careu, și deși avea timp destul, a șutat slab, pe lângă poartă
  • 21 | Faze meciACS Timișoara
    Buga scapă din marcaj, înaintează spre poarta adversă, însă este blocat în ultimul moment de un fundaș al gazdelor
  • 8 | OcaziiACS Timișoara
    Aganovic a tras de la 12 metri, la colțul scurt, dar mingea nu prinde spațiul porții
Cornel ȚălnarFC Brașov

VIDEO ACS Timișoara - FC Brașov 0-1. Țălnar obține prima victorie grație golului marcat de Andrei Cristea!

FC Brașov a obținut o victorie nesperată în deplasarea de pe "Dan Păltinișanu", prin golul marcat în minutul 88 de Andrei Cristea. Grație acestui succes, trupa de sub Tâmpa speră că va mai rămâne și sezonul viitor în Liga 1.

Revenit la Timişoara, senegalezul Mansour a avut şansa de a deschide scorul în minutul 30 al meciului cu FC Brasov. Atacantul de 28 de ani a scăpat singur cu Iacob, dar a șutat slab.

Același Mansour a centrat pentru Ahmetovic peste zece minute, iar Străuţ a fost la un pas de autogol. Boldea a avut o şansă imensă de gol la devierea lui Szekely, însă Iacob a salvat.

Grigorie a marcat pentru braşoveni în minutul 59, dar reuşita sa a fost anulată eronat, pe motiv de offside. Tot pentru offside a fost anulată şi reuşita lui Trandu, din minutul 65.

Cu zece minute înaintea finalului, Grigorie l-a lovit pe Nuno Claro şi a văzut direct cartonaşul roşu. A fost a treia eliminare pentru braşoveni în cele patru jocuri din 2014.

În zece oameni, Braşovul a dat lovitura cu două minute înainte de final. Ca şi în tur, Andrei Cristea a adus cele trei puncte. Fostul timişorean a finalizat un contraatac iniţiat de Machado și a semnat primul succes al lui Cornel Țălnar pe banca brașovenilor.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”