FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (14.08.2023)
Live Video&Text FC Botoșani - Dinamo 1-0, ACUM pe Digi Sport 1. ”Câinii” înscriu în propria poartă și ratează un penalty

• 90+2 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Contraatac al gazdelor: Bumba îi dă o pasă ideală lui Axente, care driblează portarul, dar trage în plasa laterală, din unghi.
  • 89 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Bumba a primit o minge în interiorul careului, după un corner, şi a încercat o execuţie de efect, dar lobul său a căzut pe plasa porţii oaspeţilor.
  • 88 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Gorobsov execută o lovitură liberă, de la 20 de metri lateral stânga, dar Grahovac a respins de la colţul scurt.
  • 86 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Golubovic nu a profitat de o serie de greşeli făcute de apărarea gazdelor şi şutul său a fost prins de Stăncioiu.
  • 84 | OcaziiASA Tg. Mureș
    De-abia intrat pe teren, Boiciuc putea aduce egalarea: Enescu i-a trimis o minge în situaţie de singur cu portarul, dar Bejan are o intervenţie incredibilă, trimiţând mingea în corner.
  • 73 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Liviu Ciobotariu a fost antrenor la CSMS Iaşi, în sezonul 2012-2013, şi a înregistrat 6 victorii, două egaluri şi 14 înfrângeri.
  • 69 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Oaspeţii centrează de pe partea stângă, mingea ajunge în careu, la Golubovic, dar şutul atacantului, la firul ierbii, este prins de Stăncioiu.
  • 67 | Schimbări
    Boiciuc intră în locul lui Ciucur.
  • 63 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Centrare a gazdelor de pe partea stângă şi Goga reia în forţă la colţul scurt, dar Grahovac respinge spectaculos.
  • 61 | Schimbări
    Hora intră în locul lui Manolov.
  • 58 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Voiculeţ recuperează o minge şi înaintează spre poarta oaspeţilor, dar şutul său de la 22 de metri este respins periculos, în faţă, de Grahovac.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Voicu este avertizat după un fault de la spate făcut asupra lui Sepsi şi va rata şi el meciul cu Dinamo.
  • 52 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Oaspeţii reclamă un penalty; Onduku pătrunde în careu, dar cade după un duel cu Bejan. Sebastian Colţescu a lăsat faza să continue.
  • 47 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Zicu protejează un balon în careu, scoate mingea în lateral, de unde vine şutul puternic al lui Sepsi, care trece peste poarta oaspeţilor.
    A început actul secund.
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Ianis Zicu a driblat tot ce i-a ieşit în cale, a centrat foarte bine pentru Goga, dar reluarea cu capul a acestuia a trecut pe lângă poartă.
  • 38 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Cele două echipe s-au întâlnit în Cupa Ligii, Iaşiul câştigând, în deplasare, cu 2-0, după golurile marcate de Creţu şi Pălimaru, într-un meci în care gazdele au folosit rezervele.
  • 33 | OcaziiASA Tg. Mureș

Acelaşi Onduku driblează scurt un adversar în careu, dar şutul său la colţul scurt se duce în plasa laterală.

• 31 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Onduku a pivotat în careul gazdelor, a scos mingea în lateral, acolo de unde Bole a şutat în forţă, dar Stăncioiu a respins.
  • 25 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Enescu execută o lovitură liberă de la 30 de metri lateral stânga şi Onduku reia cu capul de la 10 metri, dar mingea a fost pe direcţia lui Stăncioiu, care a prins fără probleme.
  • 22 | Goluri
    GOOOOOOL ASA!!!! GOOOOL BUMBA!!!!!! 1-0!!!! Mijlocaşul gazdelor a pătruns pe partea stângă, după o pasă primită de la Zicu, şi, după ce a driblat un adversar, a şutat în diagonală, fără nicio şansă pentru Grahovac.
  • 20 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Zicu execută foarte periculos o lovitură liberă de la marginea careului, lateral dreapta, dar mingea trimisă la colţul lung este respinsă in extremis de Grahovac, în corner.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Ciucă este avertizat de Colţescu, după un fault făcut asupra lui Manolov
  • 18 | Faze meciASA Tg. Mureș
    În tur, meciul s-a terminat la egalitate, 2-2. Iaşiul a condus prin golul lui Creţu, dar N`Doye şi Goga i-au dus pe oaspeţi în avantaj. Hora a înscris în propriu poartă, cu opt minute înainte de final.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Mihalache primeşte cartonaşul galben şi va fi suspendat pentru meciul din etapa viitoare, cu Dinamo
  • 12 | OcaziiASA Tg. Mureș
    Goga a pornit o acţiune pe cont propriu, de la jumătatea terenului, l-a evitat elegant pe Voicu, a pătruns în lateral, după ce l-a depăşit pe Ciucă, dar şutul său de la marginea careului a trecut peste poarta oaspeţilor.
  • 10 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Contraatac periculos al oaspeţilor, care au scăpat trei contra trei, dar Bădic a pasat prea puternic în faţa porţii şi Golubovic nu a putut ajunge la minge.
  • 9 | Faze meciASA Tg. Mureș
    ASA Târgu Mureş este echipa cu cea mai bună defensivă din acest sezon. A primit numai 13 goluri, la fel ca Steaua, dintre care numai două pe teren propriu.
  • 7 | Faze meciASA Tg. Mureș
    CSMS Iaşi este singura echipă care nu a primit gol în 2015, an în care a strâns 16 puncte în primele 6 etape.
  • 3 | Faze meciASA Tg. Mureș
    Pe teren propriu, ASA Târgu Mureş nu a pierdut nicio partidă în acest sezon, înregistrând 9 victorii şi două egaluri. Singurele echipe care au plecat cu punct de la Târgu Mureş sunt Universitatea Cluj şi Astra.
Nicolo NapoliCSMS Iaşi

VIDEO ASA Tg. Mureș - CSMS Iași 1-0. Gazdele, la 4 puncte de Steaua! Oaspeţii, la prima înfrângere în 2015

Duelul campioanelor returului s-a terminat cu victoria la limită a lui ASA Târgu Mureş pe propriul teren împotriva celor de la CSMS Iaşi, 1-0.

Gazdele au început mai curajos. Zicu a executat foarte bine o lovitură liberă, dar Grahovac a avut o intervenţie excelentă şi şi-a salvat echipa. Tot Zicu i-a pasat lui Bumba, care a deschis scorul după 22 de minute de joc. A fost primul gol încasat de echipa lui Nicolo Napoli în 2015 şi a cincea reuşită pentru mijlocaşul de 21 de ani în acest sezon.

Oaspeţii au avut prima ocazie după o jumătate de oră de joc. Onduku a protejat în careu, i-a pasat lui Bole, care a tras puternic, dar Stăncioiu a respins. Târgmureşenii puteau să-şi dubleze avantajul la finalul primei reprize, dar Goga nu a profitat de centrarea lui Zicu.

Repriza a doua a început tot cu gazdele în atac. Goga a avut din nou o mare ocazie, dar Grahovac a intervenit excelent. Ieşenii puteau să egaleze cu şase minute înainte de final. Singur cu portarul, Boiciuc a fost blocat de Bejan.

Finalul meciului a fost al portarilor. Grahovac a avut şi el o intervenţie foarte bună la lovitura liberă a lui Gorobsov. S-a terminat 1-0, deşi Bumba mai putea marca o dată, în minutul 89.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Vassaras a dat verdictul la faza la...

hasani

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”