trofeu liga 2
Video Liga 2, play-off. S-a încheiat etapa a treia. Rezultate surprinzătoare și clasamentul
Marius Șumudică a rupt tăcerea, după demiterea lui Cristiano Bergodi de la Rapid

• 89 | Goluri

GOOOL ASTRA, 5-0! Yoda înscrie în penultimul minut de joc, oaspeții sunt groggy!

• 67 | Ocazii
    Coman respinge greu în corner șutul lui Fulop, aceasta fiind prima acțiune ofensivă a moldovenilor
  • 64 | Schimbări
    Yazalde îi lasă locul lui Ivanovski
  • 61 | Ocazii
    Enache are ocazia de a face hattrick, dar mingea este deviată de Tincu în corner
  • 59 | Ocazii

Yazalde centrează în fața porții, dar Curileac reține din plonjon

• 55 | Cartonaşe Galbene

Galben pentru Budescu

• 47 | Ocazii

Budescu și Yazalde trec pe rând pe lângă gol, Curileac reușind să scoată în corner! Ocazie mare pentru gazde

• 46 | Start a doua reprizaAstra
    S-a reluat meciul
    Matei intră în locul lui Codoban
  • 45 | Final repriza 1Astra
    Pauză la Giurgiu, gazdele conduc cu 4-0 după o primă repriză în care Botoșaniul nu a arătat nimic
  • 43 | Goluri
    GOOOL ASTRA, 4-0! Takayuki Seto înscrie din marginea careului mic după o fază prelungită de atac pornită după un șut al lui Yazalde!
  • 39 | Ocazii
    Același Budescu are din nou golul în picior, dar lobul său lovește transversala!
  • 36 | Ocazii

Budescu nu-l poate învinge pe Curileac din poziție de unu la unu!

• 32 | Goluri

GOOOL ASTRA, 3-0! Enache marchează cel de-al doilea său gol, marcând din șase metri după o centrare ideală din stânga venită de la Yazalde!

• 19 | Faze meci
    Șut Budescu, reține Curileac
  • 17 | Goluri

GOOOL ASTRA, 2-0: De Amorim majorează scorul după o pătrundere în careu din stânga, urmată de un șut la colțul lung!

• 9 | Goluri
    GOOOL ASTRA, 1-0! Gabriel Enache deschide scorul după un corner executat de gazde!
Cristian PopoviciFC Botoșani

VIDEO Astra - FC Botoșani 5-0. Victorie facilă pentru gazde, care urcă pe locul 1!

Meciul Astrei pe teren propriu cu Botoşani a fost o simpla formalitate pentru jucătorii lui Daniel Isăilă.

Sub privirile noului preşedinte al LPF, Gino Iorgulescu, giurgiuvenii au deschis scorul după doar 9 minute prin Gabriel Enache, din pasa lui Takayuki. Gazdele au lovit din nou, după o acţiune personală a brazilianului de 21 de ani, William de Amorim, care joacă pentru Astra din 2010.

În minutul 32, gazdele au rezolvat meciul după ce Enache a semnat dubla, din centrarea lui Yazalde. Numai golgheterul echipei, Budescu, nu s-a lipt la gol: a ratat singur cu portarul (37) iar apoi a nimerit transversala.

Avea să fie 4-0 la pauză, după finalizarea lui Takayuki. În partea a doua, oaspetii au fost periculoși doar prin şutul lui Fulop. Intrat în repriza secundă, francezul Yoda a marcat primul său gol în Liga 1, iar Astra - Botoşani s-a terminat 5-0. În acest moment, giurgiuvenii au cel mai bun atac din liga 1 şi au urcat pe primul loc, în faţa Stelei.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...