Dan Roman este avertizat.
  • 87 | Schimbări
    Ganea intră în locul lui Voicu.
  • 86 | Faze meciFC Botoșani
    Dan Roman şutează de la 22 de metri, dar execuţia e moale şi Grahovac prinde fără emoţii.
  • 83 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL BOTOŞANI!!!! GOOOOOL VAŞVARI!!!!! Mijlocaşul gazdelor l-a învins pe Grahovac cu o execuţie sigură, în colţul opus decât cel ales de portarul oaspeţilor.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Voicu este avertizat.
  • 82 | Penalty-uriFC Botoșani
    Penalty pentru gazde, după un henţ inexplicabil al lui Voicu.
  • 80 | OcaziiFC Botoșani
    Vasile Gheorghe pătrunde pe partea stângă, driblează doi adversari şi şutează, dar unghiul e mult prea închis şi Iliev respinge.
  • 70 | OcaziiFC Botoșani
    Cabrera preia o minge la 25 de metri de poartă, după o lovitură liberă respinsă de defensiva oaspeţilor, şi şutează pe direcţia lui Grahovac, iar acesta prinde cu siguranţă.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Viveiros este avertizat.
  • 66 | Schimbări
    Vasile Gheorghe intră în locul lui Grigorie.
  • 64 | Cartonaşe Galbene

Mitic este avertizat.

• 60 | OcaziiFC Botoșani
    Dan Roman a scos o minge la 16 metri, dar şutul lui Vaşvari dintr-o poziţie foarte bună trece pe lângă poarta oaspeţilor.
  • 57 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE IMENSĂ A IAŞIULUI: Bole pătrunde pe partea dreaptă, centrează perfect în faţa porţii, dar Iliev are intervenţia meciului la execuţia lui Grigorie de la câţiva metri.
  • 54 | OcaziiFC Botoșani

Prima ocazie de gol a reprizei secunde: Grigore îi pasează pe culoar lui Bole şi şutul acestuia la colţul scurt este respins greu în corner de Iliev.

• 50 | Cartonaşe Galbene
    Enescu primeşte primul cartonaş galben al meciului.
    Vaşvari intră în locul lui Ngadeu
    Roman intră în locul lui Neziri.
    S-a terminat prima repriza.
  • 44 | OcaziiFC Botoșani
    Cabrera pătrunde central, nu este atacat de niciun adversar şi sutează puternic la colţul scurt, dar mingea ocoleşte de puţin poarta lui Grahovac.
  • 34 | Faze meci
    Chiar dacă cele două echipe au încasat câte cinci goluri, sunt despărţite în clasament de nu mai puţin de 7 puncte, CSMS Iaşi (10 puncte), Botoşani (3).
  • 27 | OcaziiFC Botoșani
    Centrare periculoasă de pe partea dreaptă de atac a oaspeţilor, dar Raul Costin ţine aproape de adversar şi respinge în corner reluarea lui Ţigănaşu.
  • 15 | Faze meciFC Botoșani
    Grigorie a şutat în forţă de la 25 de metri, dar Iliev a prins în doi timpi lovitura liberă executată de fostul rapidist.
  • 11 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE IMENSĂ BOTOŞANI: Neziri a primit o minge la 8 metri de poartă, dar a tras aiurea, mult peste poarta lui Grahovac.
  • 7 | OcaziiFC Botoșani
    Brata întoarce un adversar la 20 de metri şi trage puternic, dar mingea trece puţin pe lângă poarta lui Grahovac.
  • 5 | Faze meci
    Cele două echipe s-au întâlnit de patru ori în meciuri oficiale: s-au înregistrat două victorii ale lui CSMS şi două remize.
Nicolo NapoliCSMS Iași

VIDEO Botoșani - CSMS Iași 1-0. Prima victorie a gazdelor în acest sezon. A doua înfrângere pentru lider

FC Botosani a învins-o cu 1-0 pe CSMS Iaşi în derby-ul Moldovei şi a bifat prima victorie din acest sezon. Brata a încercat sa înscrie cu un şut din afara careului în minutul 7, însă mingea a trecut alături.

4 minute mai târziu, gazdele au irosit o mare ocazie prin neamţul Neziri, care nu a fructificat pasa lui Cabrera. Lideri înaintea etapei, ieşenii au răspuns în minutul 27 - Golubovic a centrat, dar Raul Costin l-a blocat pe Ţigănaşu.

Oaspeţii au început mai bine repriza secundă - Bole l-a încercat pe Iliev în minutul 54 după care portarul bulgar a intervenit formidabil la şutul lui Grigorie. Jocul părea că se îndreaptă spre o remiză, însă Voicu a boxat o mingea în propriul careu iar Vaşvari a transformat penalty-ul.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!