FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 84 | Schimbări
    Matulevicius intră în locul lui Cabrera.
  • 76 | Schimbări
    Paolucci iese, intră Markos.
    Iese Hadnagy și intră Bordeianu.
  • 72 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL FC BOTOȘANI! GOOOOOL VAȘVARI! Decarul gazdelor transformă cu multă siguranță lovitura de la 11 metri. FC Botoșani - Petrolul 1-0.
  • 71 | Penalty-uri
    PENALTY FC BOTOȘANI! Dimitrov centrează de pe dreapta, Begeorgi respinge, fiind în careu, cu mâna.
  • 64 | Schimbări
    A doua schimbare la Petrolul. Iese Stana, intră Guerriero.
  • 63 | Schimbări
    Iese Gavrilă și intră Zoubir.
  • 59 | Schimbări
    Iese Fulop, intră Roman. Un atacant în locul unui mijlocaș.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Pacar e avertizat pentru proteste.
    Begeorgi e avertizat pentru un fault asupra lui Martinus.
    A început repriza secundă.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+2 | Ocazii
    Vașvari șutează de la 30 de metri, din lovitură liberă, puternic, dar pe centrul porții, și Cobrea reține.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Stana vede și el cartonașul galben.
    Hadnagy e avertizat pentru o altercație cu Daniel Stana.
  • 41 | Ocazii
    Hadnagy trimite spre poartă, Cobrea e depășit, dar Prestia respinge din apropierea liniei.
  • 40 | Ocazii
    PARADĂ COBREA! Martinus reia după o centrare de pe stânga, periculos, dar Cobrea respinge de lângă bară, cu un reflex excepțional.
  • 22 | Cartonaşe Galbene
    Bucșa e avertizat după un fault la centrul terenului.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Nicolae Mușat vede galben pentru simulare.
  • 8 | Ocazii
    La o centrare de pe stânga, Martinus e ținut în careu de Pacar și gazdele cer penalty, dar arbitrul George Rădulescu a lăsat jocul să continue.

Botoșani - Petrolul 1-0. Vașvari a marcat din penalty

FC Botoşani a început cu dreptul play-out-ul. Echipa antrenată de Cristian Pustai a câştigat cu 1-0 acasă, în faţa codaşei Petrolul, graţie golului marcat de Gabriel Vaşvari.

Martinus a avut prima ocazie importantă a primei reprize, la cornerul executat de Fulop, dar Cobrea s-a opus. Imediat, şutul lui Hadnagy a fost respins din faţa porţii de Prestia. Moldovenii au continuat să atace şi în repriza secundă.

În minutul 71, centrarea lui Dimitrov a fost respinsă cu mâna de Begeorgi, iar George Rădulescu a dictat lovitură de la 11 metri pentru gazde. Vaşvari a transformat fără emoţii, iar FC Botoşani s-a impus cu 1- 0.

A fost primul succes al echipei pregătite de Cristian Pustai, după trei etape în care a pierdut de fiecare dată cu acelaşi scor, 0-1. Petrolul a ajuns la opt eşecuri la rând şi este tot mai aproape de liga secundă.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...