OUT de la CFR Cluj! Cei doi fotbaliști ”grei” de care Dan Petrescu vrea să scape
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Napoli, gata să-l transfere pe Philip Otele! Ce plan au italienii cu ”perla” CFR-ului
FOTBAL: FC FARUL CONSTANtA - FC RAPID 1923 BUCUREȘTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (24.04.2024)
Live Video&Text Farul Constanța - Rapid 3-1, ACUM pe Digi Sport 1. ”Marinarii” marchează două goluri în două minute

Schimbări
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Schimbări
  • 90+3 | Final repriza 2
    Final de meci la Cluj! ASA Tg. Mureş obţine doar o remiză pe terenul lui CFR şi ratează şansa de a urca pe primul loc în Liga 1.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Gonzalez a primit şi el cartonaşul galben.
  • 81 | Schimbări
    La CFR, Tiago Lopes a intrat pe teren în locul lui Păun.
  • 76 | Schimbări
    Ultima schimbare în echipa lui Ciobotariu. Goga a intrat în locul lui N'Doye.
  • 74 | Schimbări
    Modificare la gazde. Jazvic l-a înlocuit pe Veres.
  • 69 | Schimbări
    O nouă schimbare la ASA. Zicu i-a lăsat locul lui Gonzalez.
  • 65 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Oaspeţii au rămas în 10! Feussi a primit al doilea galben, după un fault asupra lui Păun, şi a fost eliminat.
  • 61 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL CFR, 2-2! Gazdele restabilesc rapid egalitatea, prin Tade, care l-a bătut pe Stăncioiu cu un şut foarte bun de la 17 metri.
  • 59 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Tade a luat o acţiune pe cont propriu, a pătruns foarte bine în careu, dar a tras slab, iar Stăncioiu a reuşit să respingă providenţial.
  • 58 | Schimbări
    Prima schimbare la oaspeţi. Bumba a intrat în locul lui Hora.
  • 57 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 2-1 ASA! N'Doye reuşeşte dubla, cu o lovitură de cap, după un corner executat de Voiculeţ.
  • 56 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie ASA! Hora a fost aproape de un gol de senzaţia, dar execuţia sa de la distanţă a fost deviată în transversală de Mincă.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Feussi primeşte cartonaşul galben, după ce a lovit mingea după fluierul arbitrului.
  • 48 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Dore a avut şansa de a face dubla, tot cu o lovitură de cap, dar, de această dată, atacantul clujenilor nu a prins spaţiul porţii.
  • 45+1 | Final repriza 1
    Pauză în Gruia! CFR Cluj şi ASA Tg. Mureş sunt la egalitate după prima repriză, scor 1-1.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Sepsi.
  • 33 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Gazdele au fost aproape să revină în avantaj, dar şutul din câţiva metri al lui Tade a fost deviat în corner de unul dintre fundaşii mureşeni.
  • 18 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL ASA, 1-1! N'Doye restabileşte egalitatea, cu un şut de la aproximativ 20 de metri, la care Mincă ar fi putut face mai mult. Faza a fost creată de Zicu.
  • 9 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 CFR! Gazdele au deschis scorul prin Dore, care l-a învins pe Stăncioiu cu o lovitură de cap superbă de la circa 12 metri.
L. CiobotariuASA Tg. Mureș

VIDEO CFR Cluj - ASA Tg. Mureş 2-2. Echipa lui Liviu Ciobotariu a fost pe primul loc timp de 3 minute

ASA Târgu Mureş putea trece pe primul loc cu o victorie în Gruia, dar CFR Cluj a ţinut-o în şah. S-a terminat 2-2, iar Steaua rămâne lider, cu un singur punct avans.

Echipa lui Liviu Ciobotariu a fost lider în Liga 1 doar trei minute, adică perioada care s-a scurs între al doilea gol al lui N'Doye şi reuşita lui Tade, care a stabilit rezultatul final.

CFR a început tare meciul de pe teren propriu şi Férébory Doré a deschis scorul cu o lovitură de cap, în minutul 9. După alte nouă minute, N'Doye a egalat, cu ajutorul lui Mincă, portarul gazdelor greşind intervenţia la şutul din afara careului al senegalezului.

Clujenii puteau intra în avantaj la pauză, însă din ocazia lui Tade a ieşit numai un corner. Hora a fost aproape de un gol de generic, în debutul părţii secunde, însă tot N'Doye a înscris. Veteranul senegalez a adus-o pe ASA în avantaj în minutul 57 şi a ajuns la 11 goluri în acest sezon.

Doar trei minute a durat avantajul mureşenilor, pentru că Tade l-a învins pe Stăncioiu cu un şut de la marginea careului şi a restabilit egalitatea. Nu a fost singura veste proastă pentru ASA. Feussi a lăsat-o în zece, după ce a încasat două galbene în mai puţin de un sfert de oră.

Dupa 2-2 în Gruia, ASA s-a apropiat momentan la un singur punct de liderul Steaua, care va juca duminică, de la ora 20:30, cu Oţelul, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...