profimedia-0364049754
Constantin Budescu și aventurile eșuate din finalul carierei! A fost dat afară de 3 dintre ultimele sale 4 cluburi
LIVE Digi Sport Matinal

CFR ClujCFR Cluj
1 - 2
FC ViitorulFC Viitorul
Luni, 19 octombrie, ora 20:30
FC Viitorul FC Viitorul
    Final în Gruia! Viitorul câştigă cu 2-1 în faţa celor de la CFR Cluj, a căror criză se prelungeşte. Fosta campioană are patru meciuri la rând fără victorie în Liga 1, în timp ce trupa lui Hagi egalează Steaua şi Pandurii în clasament.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare şi pentru Gică Hagi. Cernat a intrat în locul lui Florin Tănase.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Benzar.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la clujeni. A ieşit Jakolis şi a intrat Nouvier.
  • 80 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Viitorul! Filip a ratat şansa de a închide meciul, trimiţând peste poartă, după o pasă superbă trimisă de Chiţu.
  • 78 | Schimbări
    O nouă modificare şi la Viitorul. Bănel Nicoliţă a intrat în locul lui Aganovic.
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la CFR. Vitor Bruno i-a lăsat locul lui Păun.
  • 67 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL, 2-1 Viitorul! Benzar înscrie după o greşeală uriaşă a lui Mincă, care a scăpat printre mâini mingea şutată de jucătorul oaspeţilor pe colţul scurt. Excelentă din nou pasa decisivă oferită de Achim.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Nedelcu a intrat în locul lui Ianis Hagi.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL CFR, 1-1! Cristian Lopez restabileşte egalitatea, cu o lovitură de cap din apropiere, după un corner. Atacantul gazdelor a profitat de indecizia lui Rîmniceanu, care a ieşit nesigur pe centrare.
  • 64 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Rîmniceanu respinge în corner execuţia foarte bună, din voleu, a lui Negruţ.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Negruţ a intrat în locul lui Petrucci.
  • 60 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Petrucci a trimis cu capul după o lovitură de colţ, dar mingea a lovit transversala porţii lui Rîmniceanu.
  • 58 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Viitorul! Contraatac foarte bun al oaspeţilor, cu Aganovic, care a fost blocat în ultimul moment de Larie, venit în alunecare.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 Viitorul! Achim a trimis o pasă peste întreaga apărare clujeană, Chiţu a păcălit pasul la offside al apărării adverse şi, după ce a preluat perfect, a înscris cu un şut cu piciorul stând, din marginea careului.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Vitor Bruno, după un fault asupra lui Benzar.
  • 50 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Beleck a ratat o şansă mare de a deschide scorul, şutând peste poartă din poziţie excelentă.
    Pauză în Gruia! CFR Cluj şi Viitorul sunt la egalitate, scor 0-0, după o repriză săracă în faze de poartă.
  • 45 | Faze meciCFR Cluj
    Mincă a ieşit greşit la un corner, iar Mitrea a reuşit să trimită cu capul, dar mingea nu a prins spaţiul porţii.
  • 41 | Faze meciCFR Cluj
    Beleck a trimis periculos spre poarta lui Rîmniceanu, după o centrare de pe partea stângă, dar portarul oaspeţilor nu a avut emoţii şi a prins fără probleme.
  • 29 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Vitor Bruno a combinat superb cu Beleck şi a ajuns într-o poziţie excelentă, dar a tras pe lângă poarta lui Rîmniceanu.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Jakolis a primit cartonaşul galben, pentru simulare.
  • 13 | Faze meciCFR Cluj
    Fază controversată! Ovidiu Haţegan a acordat penalty pentru gazde, după un duel între Jakolis şi Ganea, dar a revenit asupra deciziei. Centralul s-a consultat cu unul dintre asistenţii săi, înainte de a lua decizia definitivă.
Gheorghe HagiFC Viitorul

VIDEO CFR Cluj - Viitorul 1-2. Echipa lui Gică Hagi a urcat pe locul 2 în Liga 1

Viitorul a revenit pe locul 2 în Liga 1. Chiţu şi Benzar au adus victoria echipei lui Gică Hagi, care s-a impus cu 2-1 în Gruia, în faţa lui CFR Cluj, primul succes al constănţenilor în deplasare după trei meciuri.

În minutul 13 s-a petrecut cea mai controversată fază a meciului. Deşi a dictat iniţial penalty pentru gazde, la duelul dintre Ganea şi Jakolis, arbitrul Ovidiu Haţegan a revenit şi i-a acordat croatului galben pentru simulare.

Vitor Bruno a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize, cu un şut care a ocolit colţul lung, pentru ca exact înainte de pauză, Mitrea să nu găsească spaţiul porţii, în urma unui corner la care Mincă a ieşit nesigur.

La reluare, Beleck a şutat peste din poziţie ideală, iar oaspeţii au fost cei care au deschis scorul. În minutul 56, pasa inteligentă a lui Achim a fost transformată în gol de Chiţu, aflat la a doua reuşită stagională.

Replica gazdelor nu s-a lăsat aşteptată foarte mult. Cristian Lopez a lovit bara în urma unui corner, iar şutul lui Negruţ a fost scos în corner de Rîmniceanu. La faza imediat următoare, în minutul 65, Cristian Lopez a egalat cu o lovitură de cap.

Viitorul a lovit decisiv în minutul 67. Achim a oferit a doua pasă de gol, pentru Benzar, care l-a surprins pe Mincă printr-un şut la colţul scurt.

Viitorul s-a impus cu 2-1, iar echipa lui Gică Hagi a urcat pe locul 2 în Liga 1, la egalitate de puncte cu Steaua şi Pandurii Tg. Jiu.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...