Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR
Video Exclusiv ”Cei de la FCSB au luat o decizie fantastică!”. Ce l-a impresionat pe Florin Prunea la liderul SuperLigii

• 90+3 | OcaziiCFR Cluj
    Incredibilă paradă a lui Mingote, care scoate de sub bară şutul trimis de Larie de la marginea careului.
  • 90 | Schimbări
    Şandru intră în locul lui Pleaşcă.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Pleaşcă este avertizat.
  • 89 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie imensă de egalare pentru gazde: Lopez trimite în bară dintr-o poziţie foarte bună, din interiorul careului, după o pasă a lui Beleck.
  • 75 | Goluri
    GOOOOOL CFR!!!!! GOOOOOOL JAKOLIS!!!!! Mijlocaşul gazdelor înscrie cu un şut deviat, după o combinaţie din lovitură liberă.
  • 70 | Schimbări
    Nicoară intră în locul lui Ciucur.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII!!!!! GOOOOOL HORA!!!!! Atacantul oaspeţilor primeşte o pasă perfectă de la Nistor şi şutează în diagonală, fără nicio şansă pentru Mincă.
  • 65 | OcaziiCFR Cluj
    Păun şutează de la 25 de metri, dar mingea trece peste poarta lui Mingote.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Hora este avertizat.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Păun primeşte primul cartonaş galben al meciului.
  • 50 | Faze meciCFR Cluj
    Nistor trimite o minge printre picioarele lui Gomelt şi şutează de la 25 de metri, dar mingea trece departe de poarta gazdelor.
    A început actul secund.
    Păun intră în locul lui Nouvier.
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 | OcaziiCFR Cluj
    Camora centrează excelent şi Beleck e aproape de un gol fantastic: reia cu capul de la 11 metri, din cădere, dar mingea trece puţin pe lângă poartă.
  • 42 | OcaziiCFR Cluj
    Pleaşcă centrează excelent de pe partea dreaptă, pe bara a doua, Hora reia spre poartă, mingea îl depăşeşte pe Mincă, dar este respinsă de un fundaş al gazdelor din apropierea porţii.
  • 37 | OcaziiCFR Cluj
    Hora primeşte o minge peste apărarea gazdelor, dar şutează slab, pe direcţia portarului şi Mincă prinde fără probleme.
  • 28 | OcaziiCFR Cluj
    O noua şansă de desprindere pentru oaspeţi: un şut deviat al lui Nistor ajunge la Hora, dar golgheterul campionatului îl ia la ţintă pe Mincă, cu o execuţie din unghi.
  • 18 | OcaziiCFR Cluj
    Lopez trimite cu capul, nemarcat, de la 10 metri, dar mingea trece pe lângă poartă.
  • 17 | OcaziiCFR Cluj
    Belleck ratează incredibil din numai 6 metri: trimite plasat cu capul, după o recentrare, dar Mingote scoate de lângă bară.
  • 15 | OcaziiCFR Cluj
    Dublă ocazie pentru oaspeţi: Nistor şutează în diagonală, Mincă respinge greu în lateral, de unde Momcilovic trage din prima, dar nu prinde spaţiul porţii.
  • 14 | OcaziiCFR Cluj
    Răduţ a fost la un pas de 2-0: a reluat cu capul după un corner, la colţul scurt, dar mingea a lovit bara.
  • 12 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII!!!!! GOOOOOL SĂPUNARU!!!!! Fostul rapidist a preluat o minge la 25 de metri de poartă şi a şutat de pe loc, balonul a lovit transversala şi a intrat în plasa porţii lui Mincă.
  • 6 | Faze meci
    În tur, cele două echipe au terminat la egalitate, 1-1. Momcilovic a deschis scorul pentru gorjeni (35) şi rezultatul a fost decis de autogolul lui Şandru (44).
Edi IordănescuPandurii

VIDEO CFR - Pandurii 1-2. Oaspeţii au trecut pe locul doi, în Liga 1. Hora, la cota 12

Pandurii a urcat pe locul doi în Liga 1. De 3 ani şi jumatăte neînvinşi în Gruia, gorjenii au avut un prim sfert de oră de necrezut împotriva CFR-ului. Mai intâi, Cristi Săpunaru a reuşit un gol de poveste. Mincă a fost spectator la şutul internaţionalului român.

Imediat după, Răduţ a fost aproape de a-şi trece şi el numele pe tabelă, dar bara s-a opus. Şi Nistor şi-a încercat norocul - portarul CFR-ului a respins doar până la Momcilovic, care a semnat o ratare uriaşă.

Gazdele au replicat prin Belek şi Cristian Lopez, fără a obţine şi egalarea. Remarcat s-a făcut şi golgheterul Ligii 1, Ioan Hora, care a avut două şanse de a marca. Cea mai mare ocazie de gol a CFR-ului s-a înregistrat chiar înainte de pauză. Mingote a avut şansă la execuţia aceluiaşi Belek.

Echipa din Târgu Jiu s-a desprins în minutul 69 - Ioan Hora a înscris al 12-lea gol stagional. Jakolis le-a readus speranţele ceferiştilor, care puteau obţine in extremis o remiză. Cristian Lopez a trimis mingea în bară. În prelungiri, Mingote a avut o paradă de zile mari şi trupa lui Edi Iordănescu a câştigat cu 2-1.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano