Ratare Penalty-uri
  • 90+3 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA!!!!! GOOOOL DANDEA!!!!! Boldrin execută perfect un corner și Dandea reia cu capul direct în plasa porții lui Bălgrădean.
  • 89 | OcaziiCS U Craiova
    Vătăjelu e la un pas de golul victoriei, dar șutul său trece puțin pe lângă poartă.
  • 88 | Goluri
    GOOOOOOL CRAIOVA!!! GOOOOOL MATEIU!!!! Gazdele reușesc o egalare muncită, după ce șutul mijlocașului, din afara careului, l-a surprins pe Lung.
  • 83 | OcaziiCS U Craiova
    Vătăjelu ratează și el egalarea: șutul lui din unghi trece puțin peste poarta lui Lung.
  • 81 | Schimbări
    Bancu intră în locul lui Ferfelea.
  • 80 | OcaziiCS U Craiova
    Nuno Rocha centrează de pe partea stângă și Herghelegiu reia din voleu direct în brațele lui Lung.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Lung este avertizat pentru trageri de timp.
  • 74 | OcaziiCS U Craiova
    Boldrin e la un pas de dublă: a încercat să îl surprindă pe Bălgrădean cu un șut de la distanță, dar acesta a respins în corner, lovindu-se de bară.
  • 74 | Schimbări
    Ioniță intră în locul lui De Amorim.
    Herghelegiu intră în locul lui Băluță.
  • 73 | OcaziiCS U Craiova
    Nuno Rocha pătrunde în careu, dar șutul său din unghi este blocat de Lung.
  • 69 | OcaziiCS U Craiova
    Craiovenii sunt din nou aproape de egalare: Băluță centrează în fața porții și Ferfelea reia cu capul, de la 7 metri, puțin peste poartă.
  • 65 | Schimbări
    Dandea intră în locul lui Budescu.
  • 64 | OcaziiCS U Craiova
    BARĂ pentru Craiova: Dumitraș centrează perfect de pe partea dreaptă, mingea îl depășește pe Geraldo și e reluată cu capul în bara transversală de Nuno Rocha.
  • 61 | Schimbări
    Zlatinski intră în locul lui Curelea.
  • 59 | OcaziiCS U Craiova

Încă o ocazie a gazdelor: Geraldo gafează în propriul careul, îi așează mingea pentru șut lui Curelea, dar acesta trimite slab și Lung reține.

• 56 | OcaziiCS U Craiova
    Popov a recuperat un balon după un duel cu Budescu, i-a pasat lui Nuno Rocha, care a șutat pe jos, dar Lung a prins fără mari probleme.
  • 54 | Ratare Penalty-uriCS U Craiova
    Ferfelea ratează penalty-ul: șutează puternic, dar mingea șterge transversala și se duce peste poartă.
  • 53 | Penalty-uriCS U Craiova
    Penalty pentru gazde, după un fault făcut de Geraldo asupra lui Curelea
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Geraldo este avertizat.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL ASTRA!!!! GOOOOL BOLDRIN!!!!! Oaspeții au deschis scorul după un contraatac școală. Enache i-a pasat mijlocașului giurgiuvenilor, acesta l-a driblat scurt pe Vătăjelu și l-a învins pe Bălgrădean cu un șut în diagonală.
    A început partea secundă.
  • 45+2 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Băluță este avertizat.
  • 34 | Faze meciCS U Craiova
    Acesta este al zecelea meci disputat de CSU Craiova pe stadionul Extensiv: în 6 dintre ele, oltenii nu au reușit să înscrie.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Mateiu primește primul cartonaș galben al meciului.
  • 27 | OcaziiCS U Craiova
    Corner executat foarte bine de gazde, în careul de 6 metri, de unde Dumitraș reia cu capul puțin pe lângă poarta lui Lung.
  • 24 | OcaziiCS U Craiova
    Ocazie pentru oaspeți: Boldrin centrează de la 25 de metri, Oros recentrează în fața porții, dar Popov respinge în corner din fața lui Geraldo, care ar fi rămas singur cu portarul.
  • 18 | OcaziiCS U Craiova
    Astra a fost aproape de deschiderea scorului după un corner: Budescu a reluat cu capul de la numai 6 metri, mingea fiind respinsă de un adversar din drumul ei spre poartă. A urmat un contraatac al gazdelor, dar Acka a fost deposedat la marginea careului, după o cursă de 70 de metri.
  • 12 | OcaziiCS U Craiova
    Ferfelea prinde un șut cu efect, din voleu, de la marginea careului, dar mingea trece peste poarta lui Lung.
  • 11 | OcaziiCS U Craiova
    Budescu a fost la un pas de deschiderea scorului: a șutat din lovitură liberă, de la peste 30 de metri, mingea se ducea sub bară, dar Bălgărean a respins incredibil în corner.
  • 10 | Faze meci
    Cele două echipe s-au întâlnit în două rânduri, în partide oficiale, în sezonul precedent al Ligii 1: a fost 5-0 pentru Astra, la Giurgiu și 0-0 la Craiova.
  • 5 | Faze meciCS U Craiova
    Bawab a primit o pasă la marginea careului, dar șutul său a trecut pe lângă poarta lui Lung.
Marius ȘumudicăAstra

VIDEO CS U Craiova - Astra 1-2. Oaspeții se impun după un gol marcat în prelungiri. Penalty ratat de olteni

CS U Craiova are un singur punct în trei etape. Oltenii au pierdut pe propriul teren în faţa Astrei. Echipa lui Marius Şumudică a început curajos meciul de la Craiova, după umilinţa din etapa trecută, 1-5 cu ASA, pe propriul teren.

Budescu putea să deschidă scorul după 11 minute, dar Bălgrădean a avut o intervenţie bună. Replica gazdelor a venit imediat, dar execuţia lui Ferfelea nu a prins cadrul porţii. Budescu a mai fost o dată aproape de gol, dar oltenii au respins si Acka a plecat pe contraatac. Ivorianul nu a pasat la timp, iar giurgiuvenii au îndepărtat pericolul.

Oltenii puteau să intre cu avantaj la pauză, dar Dumitraş a trimis puţin pe lângă poartă după un corner. La cinci minute dupa pauză, Boldrin a deschis scorul pentru Astra. Craiova a primit penalty după ce Geraldo l-a faultat în careu pe Curelea.

Sorin Cârțu nu a vrut să se uite la execuția lui Ferfelea, care a tras tare, iar mingea a şters transversala şi s-a dus peste poartă. Bara s-a opus din nou golului egalizator al oltenilor - Nuno Rocha a reluat cu capul după centrarea excelentă a lui Dumitraş.

Băluţă a centrat pentru ocazia lui Ferfelea, dar nici de data aceasta mingea nu a intrat în poarta lui Silviu Lung jr. A intrat însă şutul excelent din afara careului trimis de Mateiu, care l-a surprins pe portarul oaspeţilor, in minutul 88.

Nu a fost însă ultimul gol al meciului. Giurgiuvenii au plecat cu trei puncte de la Craiova, după ce rezerva Dandea a marcat în prelungiri, după un corner executat de Boldrin.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano