Cinci echipe amenințate cu retrogradarea, între care Dinamo e în situație gravă. Programul ultimelor 3 etape

Cartonaşe Galbene
Penalty-uri
Ratare Penalty-uri
  • 90+3 | Final repriza 2
    Final de meci! Dinamo rămâne neînvinsă în Liga 1, dar se poate considera norocoasă, gazdele irosind un penalty pe final.
  • 90+1 | Ratare Penalty-uri
    Golubovic a ratat lovitura de pedeapsă şi şansa de a aduce victoria echipei sale. Atacantul gazdelor a trimis mult în afara spaţiului porţii, de la 11 metri.
  • 90 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Al doilea galben şi, implicit, roşu pentru Marc.
  • 90 | Penalty-uriCSMS Iași
    Penalty CSMS Iaşi! Lovitură de pedeapsă pentru gazde, după un presupus fault comis de Marc.
  • 87 | Schimbări
    O nouă schimbare la CSMS Iaşi. Creţu a intrat în locul lui Grigorie.
  • 79 | Schimbări
    Ultima modificare la Dinamo. Cosmin Matei i-a lăsat locul lui Tîrcoveanu.
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Gheorghe a intrat în locul lui Piccioni.
  • 67 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS! Ştefan Grigorie a ratat incredibil din câţiva metri, trimiţând mult peste poarta lui Cerniauskas după ce s-a descurcat excelent între doi fundaşi adverşi.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Marc este avertizat de Adrian Comănescu.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Ionuţ Voicu.
  • 59 | Schimbări
    A doua modificare la Dinamo. Palic i-a luat locul lui Gavrilă.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Vali Lazăr a intrat în locul lui Feussi.
  • 45 | Final repriza 1
    Pauză! CSMS Iaşi şi Dinamo sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 44 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS! O nouă şansă irosită de gazde. De această dată, Piccioni a fost cel care nu a prins spaţiul porţii dintr-o poziţie excelentă.
  • 41 | Faze meciCSMS Iași
    Ionuţ Voicu a încercat un şut din afara careului, cu piciorul stâng, dar mingea s-a dus peste poartă.
  • 40 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS! Ştefan Grigorie a trimis cu capul din poziţie foarte bună, după o centrare ideală a lui Voicu, dar mingea a trecut peste poartă.
  • 31 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie Dinamo! Matei a centrat foarte bine de pe partea stângă pentru Gnohere, liber în mijlocul careului. Atacantul oaspeţilor a ratat însă finalizarea, iar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 30 | Faze meciCSMS Iași
    Acţiune personală a lui Steliano Filip, dar finalizarea mijlocaşului dinamovist a lăsat de dorit, iar Grahovac a prins fără probleme.
  • 26 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie Dinamo! Căpitanul "câinilor", Cosmin Matei, a fost la un pas de a deschide scorul, dar mingea trimisă de acesta a trecut puţin peste poarta lui Grahovac.
  • 11 | OcaziiCSMS Iași
    Ocazie CSMS! Gazdele au avut prima şansă de gol a partidei. După o centrare de pe partea stângă, Golubovic a trimis cu capul în bară.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Mircea RednicDinamo

VIDEO CSMS Iași - Dinamo 0-0. Golubovic a ratat un penalty în prelungiri. "Câinii" rămân neînvinşi

Dinamo nu a rezistat decât o etapă pe primul loc. Echipa lui Mircea Rednic a făcut 0-0 la Iaşi, unde gazdele au ratat un penalty ratat chiar pe final.

Neînvinsă pe teren propriu, CSMS Iaşi a fost aproape de gol după 11 minute, când Golubovic a nimerit bara.

Căpitan în absenţa lui Vojnovic, Cosmin Matei a dat replica pentru dinamovişti cu un şut peste poartă. Tot el i-a centrat lui Gnohere, care a ratat din poziţie ideală.

În celalalt careu, Grigorie si Piccioni nu l-au putut învinge pe Cerniauskas.

Grigorie a mai avut o şansă uriaşă în repriza secundă, dar a trimis peste din câţiva metri.

Moldovenii puteau da lovitura chiar în prelungiri. Au primit penalty, la un duel între Andrei Marc şi Madalin Ciucă, în urma căruia fundaşul dinamovist a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe, dar Golubovic a ratat.

Fără înfrângere după şapte etape, Dinamo este la un punct în spatele noului lider, Astra Giurgiu.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut

ali-hebaiti13

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”