Live Video&Score Oțelul - ”U” Cluj 1-1, ACUM, DGS 1. Dan Nistor a egalat din penalty

• 90+3 | Cartonaşe Roşii
    ELIMINARE ILIEV! Bărbuț scăpa singur spre poartă, Iliev trage de el și-l doboară și vede cartonașul roșu. Lovitura liberă la 30 de metri pentru Poli.
  • 90 | Schimbări
    Iese Băluță și intră Herghelegiu.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Madson vede galben după un fault asupra lui Bărbuț.
  • 77 | Ocazii
    CE OCAZIE POLI! Bărbuț scapă singur în careu după o greșeală a gazdelor, dar șutează slab, cu stângul, de la 11 metri, și trimite afară.
  • 70 | Goluri
    GOOOOOOL CRAIOVA! GOOOOOL NUNO ROCHA! Andrei Ivan pătrunde pe stânga, pasează în centrul careului, Măzărache prelungește frumos și Nuno Rocha înscrie cu latul, în paorta goală. CSU Craiova - Poli Timișoara 1-0!
  • 69 | Ocazii
    BARĂ TIMIȘOARA! Ovidiu Popescu șutează cu efect, din careu, din stânga, dar trimite în transversala porții lui Straton.
  • 66 | Schimbări
    Abel Suarez intră în locul lui Belu.
  • 59 | Ocazii
    OCAZIE POLI! Elek șutează de la marginea careului, din lovitură liberă, Straton se întinde și respinge în corner.
  • 49 | Ocazii
    Javi Hernandez pătrunde în careul advers, pe dreapta, șutează, dar Straton respinge.
  • 48 | Ocazii
    Zlatinski șutează cu stângul, din lovitură liberă, puțin peste vinclul porții timișorenilor.
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Torres e avertizat pentru un fault asupra lui Măzărache.
    Iese Zicu, intră Bărbuț.
  • 34 | Ocazii
    BARĂ CRAIOVA! Ivan pătrunde pe stânga, șutează, mingea e deviată de un adversar și lovește stâlpul din dreapta lui Strauss.
  • 30 | Ocazii
    Elek reia cu umărul dintr-o poziție excelentă o minge centrată de pe dreapta, trimițând afară.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Nuno Rocha e avertizat.
  • 22 | Ocazii
    Centrare de pe stânga, Andrei Ivan reia cu capul, de la 6 metri, dar trimite în afara cadrului porții.
  • 20 | Schimbări
    Iese accidentat Bogdan Vătăjelu, intră Alexandru Băluță.

CSU Craiova - Poli Timișoara 1-0. Nuno Rocha a marcat, Iliev roșu la final

CS Universitatea Craiova a câştigat cu 1-0 pe teren propriu în faţa Timişoarei, într-un meci pe contre. Ambele echipe au trimis mingea în bară.

Oltenii au bifat a doua victorie pe teren propriu din play-out, grație golului marcat de Nuno Rocha (70).

În prima repriză, cea mai importantă ocazie a fost bara lui Andrei Ivan, după un şut deviat de un adversar. Repriza a doua a început cu şutul periculos al bulgarului Zlatinski, din lovitură liberă (48). După o oră de joc, portarul gazdelor, Straton a intervenit salvator la execuţia lui Elek (59), iar în minutul 69, Ovidiu Popescu a nimerit bara porţii oltenilor.

În schimb, s-a marcat la poarta opusă, la faza imediat următoare. Nuno Rocha a semnat al 7-lea gol din acest campionat după o fază construită de Andrei Ivan şi Măzărache (70). Bănăţenii puteau egala prin Bărbuţ, care a scăpat pe contraatac, dar a greşit ţinta (77). Tot Bărbuţ a provocat eliminarea lui Iliev din prelungiri, iar CSU Craiova - Poli Timişoara s-a terminat 1-0.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 23:45 LIVE Super Avancronica
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român