News Alert Sancțiunea a fost suspendată! Dinamo și UTA vor putea evolua cu spectatori în ultimele două etape din play-out

FC Botoșani FC Botoșani
  • 90+7 | Final repriza 2
    Finalul partidei
  • 90+5 | OcaziiDinamo București
    Contraatac al lui Dinamo, Lazăr se duce spre poartă, dar șutul său este blocat de Radu, în ultimul moment
  • 90+3 | OcaziiDinamo București
    Corner pentru oaspeți, Dinu reia din careu, dar peste poarta lui Dinamo
  • 90 | Faze meci
    Meciul este prelungit cu șase minute
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Cîrjan vede cartonașul galben pentru un fault la Luchin. Fundașul dinamovist are nasul spart
  • 70 | OcaziiDinamo București
    Ocazie pentru Botoșani, după ce Vraciu încearcă să trimită spre poartă din careu, dar este blocat excelent de Filip
  • 61 | Schimbări
    Schimbare Botoșani: Iese Tăban, intră Cîrjan
  • 60 | Faze meci
    La meciul Dinamo - Botoșani asistă 3.271 de spectatori
  • 59 | OcaziiDinamo București
    Hadnagy trage periculos din poziție bună, dar balonul se duce peste buturile lui Bălgrădean
  • 58 | OcaziiDinamo București
    Rotariu șutează din afara careului, pe lângă poarta Botoșaniului
  • 55 | Goluri
    GOOOL DINAMO ! Lazăr îi pasează lui Țucudean în careu, atacantul gazdelor îi fentează pe fundașii centrali adverși și îl învinge apoi pe portarul Perianu
  • 43 | OcaziiDinamo București
    Replica gazdelor vine prin Țucudean. Prima dată, atacantul lui Dinamo trage în blocaj, iar apoi pe lângă poartă, la reluare
  • 42 | OcaziiDinamo București
    Fulop șutează puțin pe lângă poarta lui Bălgrădean, de la marginea careului
  • 39 | Ocazii
    Botoșănenii au izbutit primul șut la poarta dinamoviștilor. Hadnagy a încercat un șut din prima, fără preluare, dar Bălgrădean a prins.
  • 33 | Faze meciDinamo București
    Dinamo domină teritorial, dar în continuare nu găsește soluțiile pentru a pune în pericol poarta Botoșaniului
  • 25 | OcaziiDinamo București
    Grigore bate bine o lovitură liberă, iar șutul deviat se duce puțin peste poartă
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Țucudean este avertizat după ce a simulat în careu și a cerut penalty
  • 16 | OcaziiDinamo București
    Elton șutează de la distanță, mult peste poartă
  • 15 | Faze meciDinamo București
    După un început mai slab, oaspeții au echilibrat partida și încearcă să lovească pe contraatac
  • 9 | Faze meciDinamo București
    Dinamo domină clar, Botoșaniul este înghesuită în defensivă, dar ocaziile clare de gol lipsesc până acum
  • 2 | OcaziiDinamo București
    Curtean șutează spre poartă, Tăban reușește să blocheze, iar apoi Filip trage de la distanță, mult peste poartă
Valeriu BordeanuFC Botoșani

VIDEO Dinamo - Botoșani 1-0. Rețeta casei! Țucudean a adus victoria cu un gol superb

Dinamo a repetat scorul favorit din ultimele trei meciuri oficiale, 1-0 cu FC Botoșani. Gazdele s-a dezmorţit greu în Ştefan cel Mare, în faţa nou-promovatei în Liga I.

Pe finalul reprizei, oaspeţii au fost periculoşi prin Fulop, iar roș-albii prin Ţucudean. Intrat imediat după pauză în locul lui Cosmin Matei, Lazăr a reuşit un dribling de senzaţie şi i-a centrat lui Ţucudean. Continuarea atacantului a fost şi mai spectaculoasă şi rezultatul s-a văzut pe tabelă, în minutul 55.

Moldovenii au fost la un pas de egalare, dar Bălgrădean a plonjat salvator la execuţia lui Cîrjan. În prelungiri, Ciprian Dinu a reluat peste poartă din 6 metri, iar Lazăr nu a fructificat un contraatac foarte bun.

Dinamo s-a impus cu 1-0, iar Botoşani a ajuns la a 7-a înfrângere consecutivă în Liga 1, cu Valeriu Bordeanu antrenor. În etapa viitoare, FC Botoșani joacă la Cluj cu CFR, în timp ce Dinamo va evolua tot pe teren propriu, cu ACS Poli Timișoara.

Cu toate că a jucat foarte bine pe postul de vârf, Ţucudean îşi putea lăsa echipa în inferioritate numerică, după două decizii îndoilenice.

În minutul 20, atacantul lui Dinamo a simulat un fault în careu, în optica arbitrului, iar Istvan Kovacs i-a arătat cartonaşul galben. În minutul 38, dinamovistul a preluat o minge cu mâna, dar arbitrul l-a iertat de cel de-al doilea cartonaş.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român