Echipa din Bundesliga care a făcut o ofertă oficială pentru un internațional român: ”Mult peste toți”

CFR ClujCFR Cluj
24.04.2015, 21:30, Digi Sport 1
Dinamo Dinamo
Cartonaşe Roşii
    Final de meci în Ștefan cel Mare. Cele două formații termină la egalitate, 1-1. Elhamed a deschis scorul, Camora a stabilit scorul final
  • 90 | Ocazii
    Ocazie uriașă pentru ardeleni. Pe un contraatac al echipei vizitatoare Chanturia a încercat o pasă filtrantă pentru Negruț, mingea a fost deviată de fundașii dinamoviști și a ajuns la Tade, care a șutat puternic dar Marca a intervenit salvator
  • 87 | Schimbări
    Încă o modificare în echipa vizitatoare. Jakolis este înlocuit cu Negruț
  • 85 | Ocazii
    Bogdan Gavrilă ia o acțiune pe cont propriul, în driblează pe Camora și caută colțul lung al porții lui Mincă cu un șut din marginea careului de 16 metri. Mingea trece puțin pe lângă bară
  • 75 | Ocazii
    Dore este foarte aproape de a marca golul meciului. Atacantul CFR-ului a incercat o finalizare spectaculoasă, cu călcăiul, la colțul scurt, portarul gazdelor a fost atent și a reținut
  • 74 | Ocazii
    Bilinski primește o minge la marginea careului de 16 metri și șutează din prima însă balonul trimis de polonez trece la o palmă de bara porții lui Mincă
  • 60 | Faze meci
    Deac șutează din lovitura liberă dictată de Hațegan însă Marc este atent și prinde balonul
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Marius Niculae după o intrare dură la 30 de metri de poarta lui Marc
  • 57 | Ocazii
    Ocazie importantă pentru ardeleni. Deac este aganajt în careu, încearcă un șut la colțul lung dar este blocat de Marc, care respinge în corner
  • 53 | Goluri
    GOOOOOL CFR CLUJ! GOOOL CAMORA! Replică imediată a ardelenilor. Camora a restabilit egalitatea cu largul concurs al portarului dinamovist. Jucătorul CFR-ului a trimis un șut centarare la colțul scurt care l-a surpruins pe goalkeeperul dinamovist
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Larie este avertizat pentru un fault dur asupra lui Marius Niculae
  • 49 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO! GOOOOL ELHAMED! Dinamo deschide scorul la capătul unui contraatac purtat de Marius Niculae și finalizat de Elhamed. Mijlocașul se află la primul gol în tricoul formației din Ștefan cel Mare. Fanii cer în continuare demisia
    A început repriza secundă a disputei dintre CFR Cluj și Dinamo
    Prima modificare în formația gazdă. Stoican îl trimite în teren pe Marius Niculae în locul lui Vali Lazăr
    Final de primă repriză în Ștefan cel Mare. Dinamo și CFR sunt la egalitate, 0-0
  • 44 | Ocazii
    Dore cade în careu și cere lovitură de la 11 metri, centralul Hațegan face semn că jocul poate continua
  • 42 | Faze meciDinamo
    Spectatorii prezenți în Ștefan cel Mare scandează "Demisia"
  • 40 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ PENTRU DINAMO! Bilinksi este lansat excelent și scapă singur spre poata lui Mincă, pătrunde în careu și șutează pe jos, dar Mincă are o intervenție foarte buna și respinge cu piciorul
  • 39 | Ocazii

Larie trimite riscant înapoi pentru Mincă, portarul CFR-ului degajează slab, mingea ajunge la Nicolae Grigore care șutează din marginea careului de 16 metri puțin peste transversală

• 36 | Cartonaşe Galbene
    Muniru este avertizat pentru cot aplicat lui Alexe
  • 32 | Faze meci
    Tade ia o acțiune pe cont propriu în flancul drept al ofensivei ardelen și centrează în fața porții pentru Păun, însă acesta n-a ajuns la întâlnirea cu balonul
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Carp vede primul cartonaș galben al partidei din Ștefan cel Mare
  • 24 | Ocazii
    Camora primește o pasă pe poziție viitoare de la Păun în careul lui Marc și șutează la colțul scurt, dar mingea e deviată de Bărboianu în ultima clipă
  • 20 | Ocazii
    Prima oportunitate de gol aparține formației vizitatoare. În urma unui corner mingea a ajuns la Larie, care a șutat din interiorul careului de 16 metri, Marc a reținut fără mari probleme
  • 12 | Faze meci
    Kamil Bilinski, căpitanul lui Dinamo din această seară, este cel mai bun marcator al echipei, cu 11 reușite. Din tabăra cealaltă doar Tade are mai multe, 12
  • 6 | Faze meciDinamo
    Gicu Grozav nu se află nici măcar în lotul lui Dinamo. Fostul jucător al lui Terek a resimțit dureri la genunchiul drept după ultimul antrenament
Francisc DicanCFR Cluj

VIDEO Dinamo - CFR Cluj 1-1. A doua remiză consecutivă pentru formația pregătită de Flavius Stoican

Dinamo nu a putut s-o învingă în Ştefan cel Mare pe CFR, o echipă condamnată la retrogradare dacă nu primește înapoi cele 24 de puncte.

Prima ocazie a aparținut oaspelilor, dar Bărboianu a deviat în ultimul moment la şutul lui Camora din minutul 24. Nicolae Grigore a venit cu replica la poarta opusă iar în minutul 39 Dinamo a ratat o ocazie rarisimă prin căpitanul Bilinski

În minutul 49 Elhamed a marcat primul său gol în tricoul alb-roşilor, după un contraatac purtat de Marius Niculae. Peste doar 4 minute şutul centrare al lui Camora l-a păcălit pe Marc, iar CFR a revenit pe tabelă.

Putea fi 2-1 pentru ardeleni în minutul 57 care s-au distrat cu apărarea dinamovistă. Marc l-a blocat însă pe Deac. Dore a încercat să marcheze și cu călcâiul dar a fost blocat de Marc.

Deac a fost eliminat cu un sfert de oră înainte de final după un faul dur la Gavrilă. Alb-roşii s-au trezit din pumni cu 5 minute înainte de ultimul fluier. Gavrilă a luat o acțiune pe cont propriu și finalizat cu un șut care a trecut puțin pe lângă bara lui Mincă.

Ultimul cuvânt l-au avut ardelenii când Marc s-a revanșat încă odată pentru greşeala de la gol. L-a blocat pe Tade în minutul 90. S-a terminat 1-1 iar Dinamo a rămas fără victorie pe teren propriu în faţa CFR-ului din 2009

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...