Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs Juventus FC, Cagliari, Italy - 19 Apr 2024
Video Cagliari - Juventus 2-2. Torinezii au obținut un punct pe final, după ce gazdele au avut 2-0
coman-sut
Video Farul - FCSB 0-1. Roș-albaștrii s-au distanțat la șapte puncte în fruntea clasamentului
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

DinamoDinamo
2 - 1
PanduriiPandurii
12 decembrie 2015
Dinamo Dinamo
Pandurii Pandurii
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+7 | Final repriza 2
    FINAL. DINAMO - Pandurii 2-1
  • 90+6 | Cartonaşe Galbene
    FILIPETTO
    PULJIC pentru tragere de timp
  • 90+3 | Faze meciDinamo
    EDI IORDĂNESCU A FOST ELIMINAT! Antrenorul gorjenilor a fost trimis în tribune de către arbitrul Marcel Bîrsan, pentru proteste.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 2-1, PULJIC. Fotbalistul abia intrat pe teren de șapte minute, a finalizat cu capul pe colțul scurt, după o centrare a lui Filip.
  • 88 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE PANDURII! A ieșit Răduț, a intrat Ciucur
  • 87 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    PANDURII A RĂMAS ÎN 10! DROPPA A FOST ELIMINAT! Fotbalistul ceh a primit al doilea galben pentru un fault prin alunecare asupra lui Nedelcearu și a fost trimis mai repede la cabine.
  • 85 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Nistor, a intrat VASILJEVIC
  • 84 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE DINAMO! A ieșit Marc, a intrat PULJIC
  • 82 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Matei, a intrat VOJNOVIC. Banderola de căpitan a ajuns pe brațul lui Palic.
  • 70 | OcaziiDinamo
    OCAZIE DINAMO! Rotariu a reluat din prima, superb, cu stângul, după o centrare foarte bună a lui Matei de pe dreapta, dar mingea a fost deviată de Mingote peste transversală
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    PALIC pentru că, în opinia arbitrului a simulat un fault de penalty după un duel cu Droppa
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    FILIP pentru că l-a aplaudat pe arbitru, după ce acesta a dictat un fault asupra lui Munteanu
  • 62 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII: 1-1, VALENTIN MUNTEANU. Intrat pe teren în urmă cu doar trei minute, Munteanu a finalizat eleagent, de la marginea careului mare, după o pasă a lui Răduț. Munteanu este același care i-a pasat lui Droppa la faza petrecută cu un minut înainte.
  • 61 | OcaziiDinamo
    OCAZIE PANDURII. Droppa a reluat din prima, de la marginea careului, după o pasă a lui Munteanu, dar Cerniauskas a respins.
  • 59 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Nicoară, a intrat MUNTEANU
  • 59 | OcaziiDinamo
    Hora a reluat cu capul, din interiorul careului, după o centrare a lui Nistor, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    MARC pentru un fault comis asupra lui Droppa
  • 52 | OcaziiDinamo
    Frumoasă acțiune de atac a roș-albilor. Acțiunea a curs foarte bine. Rotariu i-a pasat în centrul lui Palic, acesta a pivotat, după care i-a pasat în diagonală lui Filip în careul gorjenilor, numai că Nicoară, prin alunecare, l-a deposedat în ultimul moment pe dinamovist.
  • 50 | OcaziiDinamo
    OCAZIE DINAMO! Matei a reluat din voleu, de la marginea careului de 16 metri, pe centrul porții, și Mingote a boxat
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 44 | OcaziiDinamo
    BARĂ PANDURII! Hora a șutat foarte bine cu stângul la colțul lung, mingea a lovit bara din stânga porții, după care a revenit pe direcția lui Cerniauskas, l-a lovit dar nu a intrat în poartă.
  • 39 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 1-0, ESSOMBE. Faza a plecat de la Rotariu, care i-a dat o pasă lobată lui Matei în careul gorjenilor, ”decarul” roș-albilor a preluat pe piept, apoi a încercat tot el să șuteze, a atins slab balonul, care a fost trimis până la urmă în plasă de Essombe printr-o fină deviere. Atacantul dinamovist era însă în ofsaid, poziţie nesemnalizată de "asistentul" Marius Marchidanu
  • 33 | OcaziiDinamo
    OCAZIE PANDURII! Hora a primit o minge cu spatele la poartă, după un aut al gorjenilor, a pivotat, după care a șutat cu stângul la colțul lung, dar Cerniasukas a scos în corner.
  • 31 | Faze meciDinamo
    Anton a primit o pasă, la peste 20 de metri de poarta gorjenilor, din partea lui Fai, după care ex-jucătorul Pandurilor a expediat ”o ghiulea”, cu efect, pe lângă bara din stânga porții lui Mingote.
  • 28 | Faze meciDinamo
    Nistor a șutat din afara careului, dar pe centru, astfel că Cerniauskas a reținut.
  • 26 | Faze meciDinamo
    Essombe a primit o pasă la marginea careului din partea lui Rotariu, după care a reluat direct la poartă, dar peste transversală.
  • 17 | OcaziiDinamo
    OCAZIE DINAMO! Matei a centrat din corner, apoi din Essombe mingea a reajuns la Matei, care a trimis cu latul, extrem, de bine, direct pe poartă, dar Mingote a scos de sub transversală
  • 16 | OcaziiDinamo
    OCAZIE DINAMO! Anton a expediat o ”ghiulea” de la peste 20 de metri, dar fostul său coechipier Mingote a respins în corner.
  • 14 | OcaziiDinamo
    OCAZIE PANDURII! Contraatac al gorjenilor, Răduț l-a deschis excelent pe Nistor, ultimul a intrat în careu, după care a reluat la colțul lung și, din nou, mingea a trecut extrem de aproape de bara din stânga porții lui Cerniauskas.
  • 13 | OcaziiDinamo
    OCAZIE PANDURII! Săpunaru a reluat cu capul, din șase metri, după ce Nicoară a centrat bine din lovitură liberă, de pe dreapta și mingea a trecut extrem de aproape de bara din dreapta a porții lui Cerniauskas.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut roș-albilor.
Edward IordănescuPandurii

VIDEO Dinamo - Pandurii 2-1. Puljic le-a adus roș-albilor victoria în prelungiri. Droppa și Iordănescu jr, eliminați!

Dinamo a învins-o pe Pandurii pentru a treia oară consecutiv în 2015, în toate competiţiile.

Cele două echipe s-au întrecut în faze de poartă în ”Ştefan cel Mare”. Săpunaru a ratat-o prima, din centrarea lui Nicoară (13). Următorul pe listă a fost Nistor, cu un şut la colţul lung (14).

Prima replică a gazdelor a fost oferită de Anton, care l-a întrebuinţat pe Mingote (16). Tot Dinamo a rămas în atac (17) iar portarul ”Pandurilor” a fost din nou la datorie la execuţia lui Matei.

La poarta cealaltă, Cerniauskas a parat şi el, la şutul lui Hora (33). În mintul 39, Essombe a împins balonul în poartă pentru 1-0, la o fază creată de Rotariu şi Matei. Pandurii a încheiat repriza cu o bară, semnată de Hora (44). Tot Hora a fost primul care a ratat şi în partea secundă (59).

Egalarea a venit în minutul 62. atunci când Valentin Munteanu, intrat pe teren cu trei minute înainte, a prins un şut perfect la care Cerniauskas nu a putut interveni. Lui Rotariu (70) i-au lipsit doar câţiva centimetri pentru a o aduce pe Dinamo din nou în avantaj.

Pe final (87), oltenii au rămas in inferioritate numerică, după ce Droppa a văzut al doilea galben. În prelungiri, (90+1) croatul Ante Puljic, intrat pe teren în minutul 84, a adus victoria lui Dinamo, cu 2-1.

Ultimul fluier al meciului l-a prins în tribune pe Edi Iordănescu, eliminat în prelungiri de centralul Marcel Bîrsan.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...