Video Bogdan Andone a dezvăluit cum și-a motivat elevii să marcheze de 4 ori în a doua repiză cu FCU Craiova
Anunțul lui Mihai Stoica, înaintea derby-ului FCSB - Rapid. ”Îmi schimb numele, ca să scap”

04.04.2016, ora 18:00
FC Botoșani FC Botoșani
ACS Poli ACS Poli
Gol din Penalty
    FINAL! FC Botoşani se impune cu 6-1, cea mai clară victorie a sezonului, după ce a marcat de cinci ori în repriza a doua.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Elek.
  • 87 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Timişoara! Iliev a avut două intervenţii foarte bune în aceeaşi fază, la şutul lui Ovidiu Popescu şi apoi la reluarea din apropiere a lui Nimely.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 6-1 Botoşani! Cabrera înscrie frumos cu o lovitură de cap, după centrarea excelentă a lui Carralero, aflat la al doilea assist din acest meci.
  • 79 | Goluri
    GOOOOOOOOOL, 5-1 Botoşani! Gazdele s-au dezlănţuit şi o altă rezervă, Bujor, la rândul său abia intrat pe teren, şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, după o pasă a lui Carralero, de asemenea introdus după pauză.
  • 78 | Schimbări
    Ultima modificare la oaspeţi. Doman a intrat în locul lui Goga.
  • 74 | Schimbări
    Ultima schimbare la Botoşani. Bujor a intrat în locul Ivanovici.
  • 72 | Goluri
    GOOOOOOOOL, 4-1 Botoşani! Matulevicius a reuşit dubla, cu un gol înscris din câţiva metri, după o centrare foarte bună a lui Ivanovici.
  • 68 | Schimbări
    O nouă modificare la gazde. Carralero i-a luat locul lui Fulop.
  • 66 | Schimbări
    A doua schimbare la Poli. Nimley a intrat în locul lui Hernandez.
  • 66 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Ivanovici a avut o oportunitate importantă de a închide definitiv meciul, dar şutul său de la 18-19 metri a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOOOL, 3-1 Botoşani! Abia intrat pe teren, Matulevicius a marcat frumos, printre picioarele portarului,  la doar a doua atingere de balon.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Matulevicius a intrat în locul Hadnagy.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Fulop.
  • 55 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Fulop a păcălit pasul la offside al bănăţenilor, dar apoi a tras mult peste poartă din poziţie foarte bună.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Goga este, la rândul său, avertizat.
  • 52 | Goluri
    GOOOOOOOOL, 2-1 Botoşani! Ngadeu înscrie cu o frumoasă lovitură de cap, după un corner, şi reuşeşte al doilea gol consecutiv în Liga 1, readucându-şi echipa în avantaj.
  • 48 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Timişoara! Acţiune frumoasă a lui Goga, care a luat o fază pe cont propriu şi a tras cu stângul la colţul lung. Iliev a reuşit să respingă cu un reflex foarte bun.
    Schimbare la Poli. A intrat Melinte în locul lui Belu.
  • 45+1 | Final repriza 2
    PAUZĂ! FC Botoşani şi Poli Timişoara sunt la egalitate, scor 1-1, rezultat stabilit în urma a două lovituri de la 11 metri.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Bărbuţ.
  • 42 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Cabrera a primit mingea într-o poziţie excelentă, la marginea careului, dar a trimis cu stângul puţin peste poartă.
  • 40 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL Poli, 1-1! Goga a executat foarte bine lovitura de la 11 metri şi a restabilit egalitatea.
  • 38 | Penalty-uriFC Botoșani
    Penalty Timişoara! Centralul Andrei Chivulete a acordat lovitură de pedepsă în favoarea oaspeţilor, după o intervenţie a lui Plămadă asupra lui Bărbuţ.
  • 35 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Fulop s-a pierdut cu firea într-o situaţie excelentă şi a ratat complet şi pasa către un coechipier, şi şutul la poartă. Mingea trimisă lamentabil de jucătorul gazdelor a trecut prin faţa porţii, înainte de a ieşi în afara terenului.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Torres, pentru o intervenţie asupra lui Hadnagy.
  • 25 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Fulop a fost aproape de a dubla avantajul gazdelor, după o aruncare de la margine, dar Strauss a avut un reflex foarte bun şi a respins de la colţul scurt.
  • 21 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOL, 1-0 Botoşani! Vaşvari transformă penalty-ul fără emoţii şi deschide scorul.
  • 20 | Penalty-uriFC Botoșani
    Penalty pentru FC Botoşani! Cabrera a ratat incredibil din situaţie de singur cu portarul, iar mingea respinsă de Strauss a ajuns la Fulop, care a fost faultat în careu de Torres.
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Al doilea avertisment pentru gazde. L-a primit Cucu.
  • 7 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Prima fază periculoasă a meciului o reuşesc gazdele. Vaşvari a tras frumos din interiorul careului, în diagonală, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Strauss.
  • 2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Ivanovici, care a simulat în careul advers, în încercarea de a obţine un penalty.
    A început meciul. Gazdele au avut lovitura de start.

FC Botoșani - Poli Timişoara 6-1. Moldovenii au reuşit scorul campionatului

Momente extrem de grele pentru Poli Timişoara. Bănăţenii rămân fără victorie în play-out, după ce au pierdut fără drept de apel cu FC Botoşani în deplasare, scor 1-6. Moldovenii au reuşit astfel scorul campionatului.

Demiterea lui Cristi Pustai a fost de bun augur pentru FC Botoşani, care a făcut spectacol împotriva bănăţenilor, în faţa propriilor fani.

Fără victorie în ultimele trei etape, gazdele au avut prima ocazie după doar şapte minute, când Vaşvari a tras puţin pe lângă.

În minutul 20, Cabrera a trecut şi el pe lângă deschiderea scoului, dar Strauss a reuşit să respingă. Doar până la Fulop, care a fost faultat de Torres în careu, iar Andrei Chivulete a acordat penalty pentru gazde.

Vaşvari a transformat fără emoţii şi a deschis scorul. Fulop putea să dubleze avantajul botoşănenilor în două rânduri, dar a fost blocat de Strauss, apoi s-a pierdut cu firea într-o situaţie foarte bună.

În minutul 38, oaspeţii au primit la rândul lor un penalty, îndelung contestat de cei de la Botoşani, în urma unui duel între Plămadă şi Bărbuţ. Lovitura de la 11 metri a fost executată şi transformată de Goga, care a stabilit scorul pauzei.

Călătoria de 16 ore cu trenul până la Botoşani i-a afectat pe timişoreni în repriza a doua. Ngadeu a înscris pentru 2-1 în urma unui corner, apoi Matulevicius, intrat în locul lui Hadnagy, a marcat de două ori în doar câteva minute şi a închis, practic, meciul.

Interimarul Alin Bordeanu a fost inspirat la schimbări. Introdus pe teren în minutul 74, Bujor a înscris pentru 5-1 patru minute mai târziu, din pasa unei alte rezerve intrate în repriza a doua, Carralero.

Gazdele s-au dezlănţuit pe final, iar Cabrera, din pasa aceluiaşi Carralero, a înscris cu capul pentru 6-1.

Timişorenii au avut ultima ocazie a meciului, dar Iliev a intervenit de două ori în aceeaşi fază, în faţa lui Ovidiu Popescu şi a lui Nimely, refuzându-le oaspeţilor şansa de a reduce proporţiile dezastrului.

În etapa a şasea din play-out, FC Botoşani joacă tot pe propriul teren, împotriva liderului CSMS Iaşi. De cealaltă parte, Poli are meci la Timişoara cu surpriza FC Voluntari, care merge în Banat după trei victorii consecutive.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!