FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2024)
Ofertă de ȘASE milioane de euro! Gigi Becali a dat răspunsul pe loc: ”Cu Dumnezeu nu negociezi”

01.12.2013, pe Digi Sport 1 (14:00)
FC Botoșani FC Botoșani
Concordia Concordia
Cartonaşe Roşii
    FINAL DE MECI! CONCORDIA SE IMPUNE CU 2-0 ȘI BIFEAZĂ CEL DE-AL TREILEA MECI LA RÂND FĂRĂ GOL PRIMIT
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu 3 minute
  • 87 | OcaziiFC Botoșani
    Serediuc îi centrează foarte bine în careu lui Liviu Ganea, fostul dinamovist irosește o ocazie mare printr-o lovitură de cap
  • 84 | OcaziiFC Botoșani
    BARA CONCORDIA! Purece șutează din lovitură liberă, mingea izbește bara din dreapta lui Curileac
  • 83 | Cartonaşe Roşii
    ELIMINARE BOTOSANI! Tincu a faultat în poziție de ultim apărător, iar centralul i-a arătat cartonașul roșu. Gazdele joacă în 9
  • 81 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde: Hadnagy îi lasă locul lui Ionuț Matei
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Acsinte este și el avetizat
  • 77 | Goluri
    GOOOOL CONCORDIA! Neluț Roșu a majorat diferența printr-un șut superb la vinclu, din afara careului
  • 69 | OcaziiFC Botoșani
    BARĂ CONCORDIA! Leca a tras superb la vinclu, portarul Curileac era bătut, dar mingea izbește transversala
  • 67 | Schimbări
    Vraciu intră în locul lui Cârjan
  • 66 | Schimbări
    Fulop îi lasă locul lui Codoban
  • 64 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    ELIMINARE BOTOSANI! Poverlovici faulteaza dur, vede al doilea galben si isi lasa echia in inferioritate numerică
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Poverlovici a primit un cartonaș galben
  • 57 | Goluri
    GOOOL CONCORDIA! Wellington deschide scorul printr-un șut cu latul de la limita careului mic
  • 41 | OcaziiFC Botoșani
    OCAZIE MARE BOTOȘANI! C. Dinu a trimis de limita careului mic, din cădere, peste poarta oaspeților
  • 39 | OcaziiFC Botoșani
    Hadnagy și-a fentat un adversar din preluare, s-a poziționat foarte bine la limita careului și a șutat la colțul scurt. Râmniceanu a fost inspirat și a respins în corner
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Crețu a primit cartonașul galben
  • 37 | OcaziiFC Botoșani
    Ispir a primit o pasă bună, a avut timp să preia și a trimis periculos spre poartă
  • 29 | OcaziiFC Botoșani
    Purece a șutat pe jos, de la 20 de metri, Curileac a reținut cu siguranță
  • 23 | OcaziiFC Botoșani
    Croitoru a șutat de la 18 metri, pe jos, la o palmă de poarta lui Râmniceanu. Mingea a fost deviată în corner
  • 20 | Faze meci
    Jumătate de repriză cu puține ocazii notabile
  • 8 | Faze meciFC Botoșani
    Patache a tras din lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea a trecut multe peste poartă
  • 4 | OcaziiFC Botoșani
    Excelent lansat în careu, Hadnagy trage la poartă, dar mingea este deviată în corner. La faza imediat următoare, atacantul moldovenilor trimite cu capul pe lângă
Ionuț ChirilăConcordia

VIDEO FC Botoșani - Concordia 0-2. A șasea înfrângere la rând în Liga 1 pentru nou-promovată

Concordia Chiajna a mai făcut o victimă, pe FC Botoşani, echipă pe care a învins-o cu 2-0.

Într-o primă repriză săracă în ocazii, singurele emoţii au fost la poarta iflovenilor pe final, prin Hadnagy şi Ciprian Dinu.

În partea a doua însă, lucrurile s-au schimbat. Wellington a deschis scorul în minutul 57, apoi, botoşănenii au rămas în 10 după eliminarea lui Poverlovici pentru două galbene primite în patru minute.

De atunci, ilfovenii s-au năpustit în atac, Leca a nimerit spectaculos bara, apoi Neluţ Roşu nu a mai iertat şi a înscris superb din afara careului. De parcă nu era de ajuns, în minutul 83, FC Botoşani a rămas în nouă oameni. Tincu a fost eliminat direct, apoi ilfovenii au fost la un pas de 3-0 la execuţia lui Purece.

Meciul s-a terminat în cele din urmă cu scorul de 2-0, iar Chiajna a ajuns la al treia partidă consecutivă fără gol primit.

După succesul din Moldova, Concordia a urcat pe locul 10, cu 21 de puncte, în timp ce revelația începutului de sezon a pierdut cel de-al șaptelea meci oficial la rând - șase în Liga 1 și unul în Cupa României.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Exclusiv Fotbalistul român suspendat un an...

FOTBAL:CS TUNARI-CORVINUL HUNEDOARA, LIGA A-2-A CASA PARIURILOR (9.10.2023)

Italienii au văzut prestația lui Dennis...

FOTBAL:ROMANIA-IRLANDA DE NORD, AMICAL (22.03.2024)

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Liga Digi Sport

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

Foto Provocarea zilei: găsește reprezentantul României din fotografia virală

Screenshot 2024-03-27 at 18.44.14

Video Imagini rușinoase pe Metropolitano: românii și columbienii s-au luat la bătaie imediat după meci!