FOTBAL: FC BOTOȘANI - FC UNIVERSITATEA CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (30.10.2023)
Oficial FC Botoșani a renunțat la un jucător în plin campionat! Fotbalistul a fost deja prezentat la noua echipă
torjee
Exclusiv Gabi Torje a avut oferte din străinătate înainte să semneze cu Chiajna! De ce a picat mutarea
FOTBAL:MOLDOVA-ROMANIA, AMICAL (20.11.2022)
Universitatea Craiova, gata să dea lovitura! Mihai Rotaru vrea un internațional român

• 88 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 0-3, OBODO. Serediuc a scăpat spre poarta lui Pleșca, a șutat, portarul a respins în față și mijlocașul a reluat superb, din afara careului, cu un lob
  • 75 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CONCORDIA. A ieșit Pena, a intrat SEREDIUC.
  • 73 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE BOTOȘANI. A ieșit Milevski, a intrat FULOP.
  • 72 | OcaziiFC Botoșani
    Botoșănenii ar fi putut reintra în meci. Bordeianu a centrat de pe dreapta, mingea a fost deviată spre poarta lui Bălgrădean, dar portarul a scos de sub transversală.
  • 70 | Gol din Penalty
    GOOOOOL CONCORDIA: 0-2, MILEVSKI. Atacantul ucrainean a transformat impecabil lovitura de la 11 metri, în dreapta lui Pleșca, care s-a aruncat în colțul opus.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    MARTINUS pentru proteste la adresa arbitrului, după acordarea loviturii de la 11 metri.
  • 68 | Penalty-uriFC Botoșani
    PENALTY PENTRU CONCORDIA! Purece, excelent lansat de Milevski, a intrat în careu a șutat, mingea s-a dus pe lângă poartă, dar Pleșca a ieșit și l-a faultat pe jucătorul chiejnenilor.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    CARRALERO pentru un fault asupra lui Feussi.
  • 63 | OcaziiFC Botoșani

OCAZIE MONUMENTALĂ FC BOTOȘANI. Carralero, din șase metri, singur cu Bălgrădean, a preluat foarte bine, dar a reluat mai apoi cu dreptul peste transversală, din centrarea lui Martinus

• 33 | Faze meciFC Botoșani
    Fază rapidă de contraatac a celor de la Concordia, Milevski i-a pasat din prima lui Pena iar ultimul a căutat colțul scurt, dar a trimis pe lângă bară.
  • 32 | Faze meciFC Botoșani
    Bordeianu a pasat bine cu Martinus, ultimul a înaintat spre centru după care a centrat la colțul lung spre Carralero, dar mingea s-a dus la Bălgrădean.
  • 30 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE FC BOTOȘANI. A ieșit Vașvari, accidentat, a intrat BORDEIANU
  • 23 | OcaziiFC Botoșani

GOL ANULAT FC BOTOȘANI! Carralero a marcat cu un șut din interiorul careului, dar de la margine s-a indicat ofsaid. Mijlocașul botoșănenilor se afla în poziție de ofsaid înainte ca mingea să fie trimisă spre poartă de Cucu. Mamele a încercat să respingă cu capul, dar a lovit slab mingea, care a ajuns la Carralero iar acesta a șutat la poartă.

• 8 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 0-1, MILEVSKI. Atacantul ucrainean a deschis scorul cu o lovitură de cap, din fața porții. Faza a plecat de la Feussi, care a centrat bine de pe dreapta, mingea a fost deviată cu capul de Giurgiu în fața porții și Milevski nu a ratat șansa.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Botoșani.

FC Botoșani-Concordia 0-3. Chiajna a ieșit momentan din zona retrogradării

Cea mai în formă echipă din campionat, Concordia, a ajuns la trei victorii consecutive în Cupa Ligii şi Liga 1 după un nou succes în play-out, de data aceasta în deplasare, la Botoşani.

Milevski a marcat al treilea gol de la venirea în România în minutul 8, după o centrare a lui Feussi, deviată de Pena. În minutul 23 gazdele au marcat prin Fernando Carralero dar reuşita a fost anulată pe motiv de ofsaid.

În repriza a doua (63) tot spaniolul a fost în prim plan, când nu a nimerit spaţiul porţii din poziţie ideală, singur cu Bălgrădean.
În minutul 68 Pleşca l-a faultat pe Milevski în suprafaţa de pedeapsă iar ucraineanul a reuşit dubla. Cu două minute înainte de final (88) Obodo a reuşit cel mai frumos gol de până acum din meciurile de play-out printr-un lob din afara careului.

Concordia are 7 puncte din 9 posibile în playout în timp ce Botoşani a înregistrat primul eşec.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...