cisotti
Video Cisotti a citat un fost mare sportiv, după ce Oțelul Galați s-a calificat în finala Cupei României
Romania SuperLiga Stage 9: CFR Cluj vs Petrolul Ploiesti Florin Cristian Pirvu during Romania SuperLiga Stage 9: CFR Clu
Reacția lui Florin Pîrvu, după ce FC Voluntari a fost egalată în prelungiri de Oțelul Galați: ”Suntem dezamăgiți”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

FC ViitorulFC Viitorul
4 - 3
Oțelul GalațiOțelul Galați
(Sâmbătă, 30 noiembrie, de la ora 18:30)
  • 90+2 | Auto Goluri
    GOOOOL Oțelul!!! Autogol haios al lui Bejan, care încearcă să degajeze o minge trimisă spre poartă de Henrique. Jucătorul Viitorului își șutează mingea în propria figură, iar mingea intră în poartă.
  • 90+1 | Faze meciFC Viitorul
    Sipovic șutează din unghi, dar Balauru prinde la rădăcina barei.
  • 88 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. A ieșit Băluță, a intrat Ionuț Șerban.
  • 85 | OcaziiFC Viitorul
    Băluță trimite mingea în bară pentru a doua oară în acest meci!
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Milea.
  • 79 | Schimbări
    Gavrilă îi lasă locul lui Tudorie, la Oțelul Galați.
  • 78 | Goluri
    GOOOOL Oțelul!!!! Gălățenii revin în joc. Centrare în careul Viitorului, apărarea gazdă este în degringoladă și mingea ajunge la Sipovic, care pune latul și trimite în plasă.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gavra.
  • 75 | Goluri
    GOOOOL Oțelul!!! Henrique înscrie cu un șut spectaculos de la 20 de metri!
  • 74 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul, iese Benzar și intră Daminuță.
  • 73 | OcaziiFC Viitorul
    Dică își încearcă și el norocul, din afara terenului, dar Brăneț prinde în doi timpi.
  • 63 | Schimbări
    Mircea Axente este înlocuit de Nicolae Dică.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la Oțelul. A ieșit Băjenaru, a intrat Gavrilă.
    A început repriza a doua a partidei de la Chiajna.
  • 45+1 | Final repriza 1
    Final de repriză.
  • 38 | Goluri
    GOOOOL Viitorul!! Mitrea reușește și el dubla, tot din lovitură liberă, de la aproximativ aceeași distanță. Oțelul este la pământ!
  • 31 | Schimbări
    Schimbare la oaspeți. A ieșit Murgoci, a intrat Mișelăricu.
  • 30 | Faze meciFC Viitorul
    Axente rămâne cel mai periculos jucător al Viitorului și îl încearcă din nou pe Brăneț.
  • 22 | Goluri
    GOOOOL Viitorul!! Axente realizează dubla, după doar două minute! Atacantul Viitorului trimite în poartă din câțiva metri, după ce Băluță trimisese mingea în bară!
  • 20 | Goluri
    GOOOOL Viitorul!! Axente duce scorul la 2-0, după o cursă pe partea dreaptă și un șut din unghi, la colțul scurt.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Sîrghi.
  • 13 | Faze meciFC Viitorul
    Axente are golul al doilea în vârful bocancului, dar Brăneț intervine și reține în doi timpi.
  • 6 | Goluri
    GOOOOL Viitorul! Mitrea bate o lovitură liberă, de la 30 de metri de poartă, mingea ricoșează în zid și cade în vinclul porții Oțelului. Brăneț, fără reacție.
  • 1 | Faze meciFC Viitorul
    Ocazie pentru Viitorul. Gavra șutează în Brăneț, din interiorul careului.
    A început meciul de la Chiajna, pe o ceață densă, care îngreunează vizibilitatea pe teren.
Ewald LienenOțelul Galați

VIDEO Viitorul - Oțelul 4-3. Thriller! Cele două formații și-au împărțit reprizele

În derby-ul de la retrogradare, de la Chiajna, Viitorul și Oțelul și-au împărțit cele două reprize.

Gazdele au câștigat prima parte cu 4-0, în timp ce gălățenii au câștigat repriza secundă cu 3-0. Viitorul a reușit să se impună, însă, deși pe final de meci Oțelul putea egala.

Atacantul de 20 de ani al Viitorului, Gavra, putea marca încă din primul minut, dar a tras slab din faţa lui Brăneţ. Cu trei goluri în şapte meciuri acasă, Viitorul a deschis scorul după şase minute. Lovitura liberă a lui Mitrea a fost deviată de zid şi l-a lăsat fără replică pe portarul Oţelului.

În doar trei minute, golgeterul Mircea Axente a reuşit o dublă împotriva echipei pentru care a jucat două sezoane. Istoria de la primul gol s-a repetat şi la cel de 4-0. Tot Bogdan Mitrea a marcat şi tot din lovitură liberă.

La fel ca Viitorul, Oţelul a marcat două goluri în trei minute, spre finalul meciului, prin Henrique şi Sipovic. S-a făcut chiar 4-3 la ultima fază. Bejan a oferit gafa etapei după ce şi-a băgat mingea în propria poartă. Viitorul a scăpat însă cu victoria, prima după o serie de trei înfrângeri în campionat. La trei eşecuri la rând a ajuns acum Oţelul, de la venirea antrenorului german Lienen.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...